Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

10 asja, mida peaksid enne kuumalaine tulekut kindlasti ära tegema

Mmmm...kuumus!
jagamist

Euroopa juba ägab rekordilise kuumalaine all, kuid Eestisse see veel jõudnud pole. Veel. See annabki meile pisut aega, et korralikult valmistuda.

Toome teieni ära 10 asja, mida peab enne kuumalaine tulekut kindlasti ära tegema:

1.Korista kodu ära. Kuumalaine Eestis on sama harv nagu aus poliitik. Põhimõtteliselt midagi on nähtud ja tuntud aga kindel ei saa olla. Ja kui niivõrd haruldane külaline tuleb, siis oleks häbi teda sassis ja koristama koduga vastu võtta.

2.Harjuta fööni ees. Veel parem kahe fööni ees. Pane need maksimum kuumuse peale ja istu sinna ette paariks tunniks. Sobib ka lõke, kamin või lahtise uksega pliit. Nii oled sa kuumuse tulekuks juba varakult valmis ja harjunud.

3.Mässi end üle päeva paariks tunniks toidukilesse. See võib tunduda pisut ekstreemne aga täpselt sama tunne hakkab sul olema kuumalainega nii öösel linade vahel kui päeval riietega. Miks mitte siis sellega juba varem harjuda.

4.Varu jääkuubikuid, jääd ja jäätist. Kas on isegi üldse vaja põhjendada seda? Viska külmkapist välja vanaema moosid ja muu kraam, et sul oleks seal ruumi tegelikult vajalike asjade jaoks. Jäta siiski enda pea suurune koht tühjaks, et saaksid vajadusel end seal jahutada.

See on suvaline pilt, mis jagab uudise mitmeks osaks. Ja antud juhul on see kindlasti illustreeriv.

5.Varu teed. Vanad beduiinid juba teadsid, et kuuma vastu aitab kõige paremini kuum jook. Kas see ka tegelikult aitab või teeb ainult hullemaks ja paneb veel rohkem higistama? Kes neid kuradi beduiine tegelikult teab.

6.Ehita koju saunalava valmis ja tee valmis ka vihad. Kui kuumalaine tuleb, on sul saun omastkäest võtta.

7.Tee keelele trenni, tõsta näiteks lusikaid ja kahvleid sellega. Kui su keel on treenitud, jõuad ka piisavalt jäätist lakkuda.

8.Hakka juba praegu ringi käima võimalikult nappides riietes või lausa paljalt. Jah, sind võidakse narrida ja sul võib olla külm aga kannata ära – kui kuumalaine tuleb, ei narri sind enam keegi. Seni, kuni teistel aega läheb arusaamisega, et ongi palav, oled sina teistest ammu ees.

9.Kui oled aktiivsem inimene, kõnni või sõida rattaga läbi teekond kodust EMO-sse. Kui sa seda iga päev teed, jääb see lihasmälusse. Kui sa lõpuks kuumarabanduse saad, siis viivad su lihased ise sind EMOsse taastuma. Sa veel tänad hiljem siis oma lihasmälu.

10.Kui elad kõrgemal kui esimene korrus, pane rõdu või akna alla madrats ja harjuta rõdult alla hüppamist sinna peale. Jah, see aitab küll ainult korraks sind jahutada kuumalaine ajal aga asi ju seegi.

Hea lugeja! Kas Sa said siit vajalikke nippe kuumalainega tegelemiseks? Tead ise ka mõnda head nippi või soovitust, kuidas valmistuda? Pane aga julgelt see siia alla kommentaaridesse kirja!

Head kuumalaine nautimist. Kui see üldse meile tuleb.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

1 kommentaar

  • K

    2. juuli 2019 - 15:39

    Enne laine saabumist tuleb mõõta päevane ja öine kehatemperatuur, siis on lõbus võrrelda ning kui t’ on taas jõudnud tavapärasesse skaalasse, on selge ja sõltumatu teadmine, et kuumalaine on lännu. Eestis juhtub see ilmselt paar tundi pärast kuumalaine saabumist

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles