Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

100 – just nii palju päevi peaks rahandusminister Martin Helme arvutuste kohaselt uuel valitsusel homme täituma

Rahandusminister Helme helistas koheselt ka peaministrile ja asepeaministrile ning teatas häid uudiseid. (foto: Aurelia Minev)
jagamist

Martin Helme kutsus täna hommikul kokku ministeeriumi kriisikoosoleku, et teha 100% kindlaks, kui mitu tööpäeva täitub homme EKRE, Isamaa ja Keskerakonna valitsusel. Kahtlused osutusid tõeks – 100.

Martin Helme kutsus täna hommikul kokku kriisikoosolekule ministeeriumi parimad arvutajad ning töögruppi paluti ka IT-mees, et olla täiesti kindel, et abi on käepärast võtta kui mõnel kalkulaatoril peaks patarei tühjaks saama.

Algus oli segane

„Esimese hooga lugesime me, ja meie all mõtlen ma mind kui ministrit ja ministeeriumi parimaid arvutajad, kokku tööpäevade arvuks 99 päeva,“ meenutab minister Helme hommikusi sündmusi.

„Helistasin kohe asepeaministrile ja peaministrile ja ütlesin, et võtku nad alarm maha – meil on veel üks ekstra lisa päev. Kõik ohkasid korraks kergendatult. Aga selleks, mis siis tuli, polnud me keegi valmis,“ kirjeldas Helme pingeliste hetkede algust.

„Üks ministeeriumide ametnikest hüüatas järsku, et oodake korraks – kas me arvutame seda, et mitu päeva on valitsusel juba täitunud või arvutame seda, et mitu päeva peaks homme valitsusel täituma?“ BOOM! Vot S E E oli küsimus, mis raputas kõiki,“ märkis minister.

Just selles majas arvutati täna kokku päevade arv, kui palju uus valitsus ametis on olnud. Elame uskumatul ajal ja kohas ikka.

Kriisikoosoleku uksele pandi veel erksama punasega kirjutatud silt „Kriisikoosolek“

„Sain kohe aru, et olime arvutanud valet asja. Kuidas see küll juhtuda sai? Informeerisin koheselt ka asepeaministrit ja peaministrit ja hakkasime ministeeriumi parimate arvutajatega uuesti tööle,“ kommenteeris juba pärastlõunasse jõudnud sündmusi minister.

„Kui siis täna õhtul kella 20 ajal lõplikud numbrid ja arvutused paika saime, siis selguski karm tõde – valitsusel on täna täis 99 tööpäeva ja homme täitub EKRE, Isamaa ja Keskerakonna valitsusel 100 tööpäeva!“ hüüatas Helme.

„Tulemus sai ka korduvalt üle kontrollitud – 100,“ kinnitas minister.

Rahandusministeerium saatis oma arvutused igaks juhuks ülekontrollimisele ka teistesse ministeeriumidesse ja kõigist ministeeriumidest vastati, et jah, arvutused tunduvad paika pidavat.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles