Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

5 põhjust, miks Eesti Energia hakkab korraldama regulaarseid elektrikatkestusi

jagamist

Eile tabas Eestit korralik maru, kus puutumata ei jäänud ükski koht siin riigis ning selle tulemusena on ligi 10 000 majapidamist elektrita. Kuid see on ainult loo üks külg.

Väheteada on fakt, et eilse elektrikatkestuse taga ei ole mitte marutuul, vaid riiklik energiafirma Eesti Energia. See on osa Vabariigi Valitsuse Suurest Plaanist, kuidas Eesti elu paremaks teha. Eilne oli plaani esimene testipäev.

Lugejakiri toob siinkohal ära 5 peamist põhjust, miks valitsus arvab, et korra nädalas võiks terve Eesti olla ühe päeva ilma elektrita.

1.Loodushoid ja keskkonnakaitse. Kuna korra nädalas ei pea riik enam elektrit tootma, siis hoitakse aastas kokku meeletu hulk põlevkivi ja selle võrra lastakse loodusesse vähem saastet. Kuna põlevkivi tootmine oli plaanis niikuinii ära lõpetada ja Euroliit ka käskis seda, siis saabki näidata, et valitsus hoolib loodusest. Elagu loodus!

2.Iive. Riik on väike, rahvast vähe ja needki liiguvad riigist välja. Seetõttu on igasugune iibe tõstmise plaan vajalik. Ja mida inimestel pimedas ikka muud teha on kui paljuneda. Ainult sel viisil talitades saab riik kindel olla, et peale kasvab uus põlvkond kuulekaid maksumaksjaid. Head nagistamist!

3.Turvalisus. Kui kodus on pime ja õues on pime, siis inimesed naljalt tänavale ei roni. See omakorda tähendab, et kuritegevus langeb drastiliselt, sest õues pole röövijaid ega röövitavaid. Nii saab ilm suure kisa ja kärata koondada veel enam mittevajalikke politseinikke, arste ja päästeametnikke. Elagu turvalisus!

4.Majandus. Inimesed kulutavad raha ja sisetarbimine suureneb. Näiteks võimul oleva parteiga absoluutselt mitte mingit sidet ega seost omav ettevõte on Eesti suurim küünalde ning taskulampide importöör ja neil hakkab väga hästi minema. Elagu valgus!

5.Sõltumatus. Kui tarbime vähem elektrit, siis saame selle võrra vähendada selle ostmist võõrastelt riikidelt nagu näiteks Venemaa.  Sest meil kästakse seda teha. Plusspunktid liitlastelt! Elagu USA!

Näete nüüd ise ka, kuidas loovutades altruistlikult riigile ühe päeva täie elektrit nädalas, saame me vastu nii palju positiivset ja teeme nii üheskoos meie Eesti riigi taas suureks!

Hea Lugejakirja lugeja – mida arvad sina valitsuse plaanist hakata korraldama regulaarseid elektrikatkestusi ja selle läbi teha loomulikult Eesti ja eestlaste elu paremaks? Anna loo all kommentaarides märku!

Kommentaarid (2)

 • Andrus

  28. okt. 2018 - 13:48

  Perfektne idee. Lülitan kohe ise tervel majal elektri välja.

  Vasta
 • plapla

  28. okt. 2018 - 17:42

  Keskkonda peab hoidma! Ja põlevkivi nagunii saab kohe otsa. Vähem elektrit! Lähme tänavale plakatitega! Mis raiskamine see olgu!
  Nõuame pimendamist vähemalt igal nädalavahetusel! Ja üldse võiks elekter olla saadaval ainult kella 10st kella 22ni!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles