Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

7 kavalat nippi, kuidas asutuse jõulupeol edukalt vältida ligitikkuvat kolleegi

jagamist

Ettevõtete ja riigiasutuste jõulupidude aeg on käes – mõnel juba ka läbi, kuid paljudel veel ees. Toome teieni ära 7 töötavat nippi, kuidas jõulupeol edukalt vältida ligitikkuvat kolleegi.

Neile, kellel jõulupidu juba läbi, on antud artikkel lootusetult hiljaks jäänud ja nad peavad vähemalt paar kuud käima mööda kontori nurgataguseid, sest kõik see, mis jõulupeol toimus, ei jäänud muidugi sinna seinte vahele.

Me kõik võtame vahel natukene napsi aga millegipärast on just asutuse jõulupeod need, kus lastakse rihm ikka nii lõdvaks, et see vedeleb maas. Alkoholi voolab ojadena ja seni kontoris hallide hiirekestena näinud inimesed käituvad nii nagu oleks homme viimnepäev.

Kuidas siis edukalt vältida neid kolleege, kes sulle ligi tikkuma hakkavad?

1.Joo end enne teisi ruttu kooma. Koomas inimestega ei viitsi keegi jännata ja sind jäetakse rahulikult laua äärde magama, nägu süldikausis. Jah, sul on suur pohmell ja jah, sind mõnitatakse veel paar kuud selle eest aga parem ikka kui jantida mingi kontoriflirdiga.

2.Mässi end tohututesse kudumitesse. Kudumid on edukalt hoidnud ära tahtmatuid seksuaalvahekordi juba aastasadu. Kui sul on ikka seljas rõve kampsun ja ümber pea ja näo mässitud 400 meetrine sall, siis esiteks ei tunne sind keegi ära ja keegi ei soovi sulle ka ligitikkuda. Jah, palav on aga kas ebameeldiva kolleegi lähenemissoovi on parem või?

3.Lenda kohe peo alguses kõigile agressiivselt flirtivalt peale või tee näiteks söögilauas ametlik avaldus, et sina tahad täna kõigiga suudelda. Parem sõnastus on isegi: jõhkralt ila panna. See võib sulle praegu tunduda äärmiselt ohtliku strateegiana, sest äkki keegi soovibki seda, kuid tegelikkus on hoopi teine – kõik mõtlevad, et no kurat, see on küll ju täitsa segi peast, parem on eemale hoida temast. Jah, taas võidakse sind vältida paar kuud ka kontoris, kuid see on ikka parem kui tegeleda ligitikkuva kolleegiga. NB! Kontoris kaks suurimat idiooti, sinu boss ja IT-mees ei pruugi siiski asja nii näha ja lendavad sulle ikkagi peale – ole ettevaatlik!

4.Too asutuse jõulupeole kaasa kari lapsi. Kui sul endal pole, siis laena naabrilt. Kui keegi üritab läheneda sulle, siis kasuta neid lapsi kilbina ja palu kolleegil neil natuke aega silma peal hoida ja ise kao uttu. Üsna pea ei soovi sulle enam mitte keegi läheneda.

5.Räägi kõigiga tööst, tööst ja veelkord tööst. Niikui keegi ebameeldiv sulle läheneb, võta välja 10 kg majandusaasta aruannete pakk, löö laual lahti läpakas ettevõtte Ecxeliga ja palu kolleegil istet võtta. Ütle esimese asjana, et sulle tundub, et mingid numbrid ikkagi ei klapi ja palu kolleegilt abi sinu kahtluste hajutamiseks. Iga kolleeg haihtub umbes paari sekundiga ja ei naase kunagi. Selle pluss on ka see, et sind võidakse ka tööl vältima hakata.

6.Söö. Söö palju ja söö räpakalt! Mitte kellelegi ei meeldi inimesega rääkida samal ajal kui viimane üritab näost sisse lükata 2 kilost verivorsti. Niikui keegi sulle flirtivalt läheneb, ole alguses tema vastu leplik ja siis juhata ta sujuvalt söögilauda jutuga, et sul on kõht tühi ja et sa kuulaksid teda hea meelega samal ajal kui sa sööd. Lauda istudes lase kahvlis niimoodi käia, et kolleeg on kõrvitsasalatiga üleni koos. Eemaldumine on garanteeritud!

7.Lähene asjale strateegiliselt! Õhtu alguses, kui inimesed on veel kained, siis hoia IT-meeste ja raamatupidajate punti. Nemad on siis veel tagasihoidlikud ja ligi ei tiku. Kui inimesed on juba joonud ja julgemaks muutunud, siis hoia ülemuste lähedusse. Ülemused on küll purjus ja ülemeelikud, kuid saavad siiski aru veel, et hetkel ei tohiks käsi külge veel ajada alluvatele. Kui kõik on juba maani täis, siis on ainuõige strateegia visata pikali ja teeselda surnut. Kuigi kontori IT-mehi ja -naisi ei pruugi ka see peatada.

Ilusat rahulikku asutuse jõulupidu Sulle!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles