Maanteeameti tellitud värske uuringu järgi ületas autoroolis nutitelefoni näppijate arv esmakordselt nende juhtide arvu, kes seal nina nokkida armastavad.
Viimati uuriti autojuhtide kõrvaltegevusi liikluses nii põhjalikult 10 aastat tagasi.
Palju tegevusi
„Kui viimati sarnase uuringu Eestis läbi viisime, oli pilt hoopis teistsugune kui täna,“ märkis Maanteeameti liiklusohutuse peaspetsialist Anne Saar.
„Ega selles mõttes pole suurt midagi muutunud, mis puutub kõrvaltegevustesse roolis. Seda tehakse sama aktiivselt kui 10 aastat tagasi, lihtsalt tegevused on muutunud,“ märkis peaspetsialist.
„Kui kümme aastat tagasi oli ninanokkimine kõige populaarsem tegevus foori all oodates, siis nüüd on uueks negatiivseks liidriks tõusnud nutitelefoni näppimine,“ selgitas Maanteeameti peaspetsialist.
Tänapäeval pigem harv nähtus autoroolis – nüüd eelistavad autojuhid oma tatised ninad nutitelefoni toppida.
Saare sõnul oli toona kõrvaltegevuste edetabel järgnev: ninanokkimine, söömine, meikimine, ussimäng, kõrvalistuja kriitika talumine ning klaasistunud silmadega oma õnnetu eksistentsi üle juurdlemine.
„Kuigi uuring viidi läbi käesoleval aastal, võib liikluspildi järgi öelda, et ninanokkimine kaotas oma esikoha tegelikult juba aastaid tagasi.“
Ajad on muutunud
„Täna on vaatepilt hoopis teine – võimsalt on tõusnud esikohale nutitelefoni näppimine,“ märkis Maanteeameti peaspetsialist.
„Kogenenumad juhid on läinud n-ö multitaskimise (rööprähklemine, toim.) teed ning suudavad lisaks nutitelefoni kasutamisele samal ajal ka oma nina nokkida,“ kommenteeris Saar.
„Vaatepilt liikluses on tõesti kole – ninanokkijatest nutitelefoninäppijad tegelevad roolis absoluutselt kõige muuga kui autojuhtimisega,“ lisas Maanteeameti peaspetsialist.
Maanteeameti uuringus osales üle 10 000 autojuhi.
SEOTUD LOOD:
VIDEO ja foto! Vaata Pärnu–Tallinna liinil sõidu ajal telefoni näppinud bussijuhi sõnumeid
Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Kommenteeri