Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KOHUS: pole 100% kindel, et Varro mõtleb geiseksile ega ka see, et rohkem kui tavaline homoseksuaal

Kohtu hinnangul võib pildil toimuv olla geiseks aga võib vabalt olla ka see, et üks mees aitab teist, kukkunud meest lihtsalt püsti. (foto: kohus)
jagamist

Täna teist korda Harju Maakohtus arutlusel olnud kohtuasi on märgilise tähendusega kogu Eesti kohtusüsteemi jaoks, sest esimest korda kaasati kohtupidamisse superarvuti, mis aitas lugeda hageja Varro Vooglaiu mõtteid.

30.oktoober 2019

Avalduse kasutada ajulainete lugemiseks superarvutit tegi Varro Vooglaid ise.

Tehakse kohtuajalugu – mõtteid on võimalik lugeda

Võib julgelt väita, et täna tehti Eesti kohtuajaloos ajalugu, sest esimest korda loeti hageja palvel tema ajulaineid, mida superarvuti suutis muuta ka videopildiks.

Ajulainete mõõtja töötab väga lihtsal põhimõttel – inimese pea peale paigaldatakse mõõteseadmed, millest igaüks suudab mõõta aju erinevatest osadest tulevaid elektrisignaale ning need siis üheks tervikpildiks kokku panna.

Kohtu hinnangul ei saa pärast mõtetelugemist siiski olla 100% kindel, et Vooglaid mõtleb geiseksile ega ka seda, et ta teeb seda kolm korda rohkem kui tavaline homoseksuaal.

Tõendid pigem puudulikud

Enne tänast seisis kohus suure probleemi ees – kuidas saab Varro Vooglaid tõestada kohtule seda, mitu korda päevas tema mõtleb geiseksile ja mitu korda heteromees keskmiselt seda teeb? Samas olukorras oli ka Eesti Rahvusringhääling, kes oleks pidanud justkui sama tõestama.

„Siinkohal oligi suur abi sellest, et saime hageja mõtteid n-ö lugeda,“ märkis kohtu esindaja.

Ajulainete lugemiseks kasutati võimast superarvutit, mis suutis ajust tulevad elektriimpulsid genereerida üheks videopildiks. (foto: kohus)

„Jah, videost vastu vaatav võib, rõhutan veelkord, võib tunduda geiseksina ja seda oli mõõtmiste ajal videost näha kõvasti rohkem kui kolm korda, kuid tehnoloogia pole veel arenenud kahjuks niikaugele, et pakkuda meile täiuslikku pilti inimese mõtetest – selle asemel pidime leppime udukogudega, mis kahjuks jätsid ka palju tõlgendamisruumi,“ kommenteeris kohtu esindaja.

„Kõige teravama pildi saime ühest stseenist, kus tundus, et kaks paljast meest seisavad üksteisele ootamatult lähedal või tundub, et üks mees hoiab teist süles. Kuna pilt on udune, siis ei saa mitte mingit moodi välistada, et väiksem mees on näiteks põrandal libastunud ja suurem mees aitab teda lihtsalt püsti,“ selgus pärast ajulainete analüüsi.

„Tuginedes kõigele eelnevale otsustas kohus, et pole mingit moodi 100% kindel, et  hageja Varro Vooglaid mõtleb geiseksile ega ka see, et rohkem kui tavaline homoseksuaal,“ lisas kohtu esindaja.

„ERRi naljamehed võivad ju väita mida iganes aga mingeid käega katsutavaid tõendeid selle kohta kohus leida siiski ei suutnud.“

Lugu algas satiirisaatest

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid pöördus kohtusse seoses 24. novembril ETV2 eetrisse lastud saatega „Ongi Koik“, kus väideti kindlas kõneviisis, et ta on „heteromees, kes mõtleb geiseksile kolm korda rohkem kui tavaline homoseksuaal“.

Oma hagiavalduses toonitas Vooglaid, et ERR-i poolt tiražeeritud väide on otseselt vale, kusjuures tegu ei ole arvamuse või väärtushinnangu, vaid konkreetse faktiväitega.

Vooglaid palus kohtul kohustada Eesti Rahvusringhäälingut lükkama ümber tema au ja väärikust teotava väära faktiväite ja maksma tema isiklike õiguste rikkumisega tekitatud mittevaralise kahju hüvitiseks 5000 eurot.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles