Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ära koba (poliit)pimeduses – loe Lugejakirja nädala poliitikaanalüüsi!

Taas on möödunud üks nädal poliitikas ja on aeg vaadata korraks rahulikult tagasi ja analüüsida, et mis kurat üldse toimus. NB! Ähvardus: kui sa seda ei loe, siis ei tea sa poliitikast mitte kui midagi! Ära koba poliitpimeduses!


Reformierakonna juht Kaja Kallas oli sel nädalal üsna tegus. Toome siinkohal ära kõik tema nädala olulisemad tegemised:

1. Kaja käis Kanal 2 saates "Su nädal külab tuttavalt", kus ta keerutas jälle ja ei vastanud sellele, kuhu kaotas tema isa need 10 miljonit dollarit.

2. Kajas süvenes sel nädalal arusaam, et Eesti ei saa peaminister Ratase juhtimisel edasi liikuda. Ei ole teada, mis täpselt põhjustas selle süvenemise.

3. Kaja Kallas ja bravuuritar Anu Saagim panid endale suhu Eesti pulli munad. Ise väitsid nad, et päris head olid.

Jürgen Ligi jauras midagi, et tema ei vastuta mitte kuidagi nende pestud triljonite eurode eest ajal kui tema oli rahandusminister. Valge kampsun Kristen Lokilammas Michal aga võitleb Tallinna volikogus nagu emalõvi selle eest, et Eesti lipp oleks linnavalitsuses seinal. Seal muidugi kedagi see ei koti.

Muud polnudki. Töökas nädal oli reformikatel, kas polnud?
Ka Keskerakond oli sel nädalal sama tubli kui Reformierakond. Kuid kuna nad on ikkagi koalitsioonis, siis pidid nad natuke rohkem pingutama. Toome siinkohal ära Keskerakonna ja selle liikmete suurimad saavutused möödunud nädalal:

1.Keskerakonnal toimus kongress, kus otsustati kaks olulist asja. Esiteks see, et Ratas jätkab Keskerakonna juhina. Kuid see pole sittagi oluline võrreldes teise otsusega - nimelt võeti vastu otsus, et Keskerakond heidab kriminaalkorras karistatu edaspidi automaatselt välja. Siin tekib kohe mitu mõtet - kas tõesti on Keskerakond juba nii "puhas" pättidest, et nad nii julge otsuse vastu võtsid? Aga ei, pange tähele, et otsus tehti tulevikku vaatavalt ehk siis parteist ei visata välja neid, keda juba on kriminaalkorras karistatud. Miks? No see on ju ilmselge - sinna ei jääks peale Ratase mitte kedagi.

2.Keskerakond teatas, et nende erakond läheb valimistele vastu juhtlausega "Õiglane riik kõigile!". Kui Lugejakirja poliitikatoimetus palus Keskerakonnal täpsustada, kes need kõik on, siis saime vastuseks, et kõik Keskerakonna liikmed või erakonna toetajad. Seega korrektne juhtlause, millega Keskerakond TEGELIKULT valimistele läheb, on: "Õiglane riik kõigile keskerakondlastele!".

3.Vähemoluline pole ka fakt, et Keskerakond sai Narvas linna volikogus paika uue juhatuse. Uus juhatus lubas, et varjavad oma korruptiivseid tegemisi paremini kui eelmine juhatus.

4.Keskerakonna ajuhiiglane Aivar Riisalu tuli välja mõttega, et võiks kokku koguda kõik Eesti noorukid ja saata nad Eesti riigipiirile patrullima. Aplaus, lihtsalt aplaus. Seisame kõik toimetuses praegu püsti ja aplodeerime Riisalule! Milline riigimees! Milline AJU!

5.Keskerakonna fraktsiooni juht Dmitri Dmitrijev peatas oma volitused Lüganuse volikogus kolmeks kuuks, sest ei jõua sinna istungitele. Ehk siis kuna valitsuskoalitsiooni toetajate arv parlamendis on jäänud napiks, on iga hääl ja selle viibimine istungil oluline. Mistõttu Dmitrijev peab nüüd igaks juhuks passima Tallinnas Riigikogus, et mingit sitta kokku ei keerataks võimuloleva valitsuse vastu. Nice move, keskid!

6. Mäletatavasti müüs Keskerakond võlgade katteks odavalt maha oma vanalinna kontori. Nüüd koliti Narva maanteele uude kontorisse. Uskumatu aga on see, et Narva maantee 31 esine ja seal olev parkla on juba aastaid kui mitte aastakümneid olnud täielik kuumaastik. Inimesed on seal aukudes lõhkunud oma autosid ja väänanud jalgu. Aga nüüd kui sinna kolis Keskerakond, VOILA, kohe olid platsis ka teedeparandajad, kes panid sinna uue asfaldi. Teised ainult räägivad, Keskerakond teeb enda heaks asja ka ära!

Aga muud polnudki.
Pole midagi öelda, ka EKRE tõi omad punktid sel nädalal ära. Nad polnud küll nii tublid kui keskid või reformikad aga ühtteist tegid nemadki.

1. EKRE ridades Riigikogusse pürgiv suur homodevihkaja Mart Saarso nimetas keskerakondlasest Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvartit asiaadiks, kes ei sobi linnavolikogu saali. Täpsemalt ütles ta nii: "See asiaat ise on täiesti sobimatu sinna saali."

2. Ungari diplomaat andis sel nädalal EKRE fraktsioonile üle peaminister Orbani kirja. Ehk siis lihtsalt öeldes kirjutas Ungari esinats Eesti natsidele kirja.

3. Tuli ka väikestviisi pommuudisekene: homoteemal tülli läinud Mart Helme ja Siiri Sisask astuvad koos lavale Tartus Vanemuises.

Ja ongi kõik selleks nädalaks EKRE poolt.
Kuna soe ilm tuli tagasi, siis ilmselt on ka kõik rohelised jälle metsas tagasi ja naudivad seeni, st. seda, mis sügisel pakkuda on. Palju nad ei jõudnudki teha sel nädalal:

1. Aktiivseks tegevuseks nende poolt ei saa nimetada seda äärmiselt huvitavat fakti, et Rohelised kogusid rohkem annetusi kui Vabaerakond.

2. Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova ehk kapten Zuzu tuli välja plaaniga, et Tallinn võiks liituda pestitsiidivabade linnade võrgustikuga. Ta ütles: "Pestitsiididest loobumise eesmärk on keskkonna ja inimeste tervise kaitsmine. Parem tegeleda mürkide hulga otsustava vähendamisega, kui aastakümnete pärast kahetseda."

Kallis Zuuzukene, Lugejakirja äärmiselt loodustarmastav toimetus ei laida teie plaani. Kuid sa lased linnas sitaks puid maha võtta ja silm ka ei pilgu ning ükski roheline ka ei köhi. Puid, mis puhastavad õhku ja on ilusad vaadata. Muidugi tuleb mürgid linnast ära viia aga see on ikka nii mõttetu osa kogu linna õhust ja mullastikust, et sellele on praktiliselt mikroskoopiline mõju. Hea Zuzu, mine seisa tund aega Liivalaia ristmikul tipptunni ajal ja naudi kogu seda raskemetallide liikumist sinu kehasse. Vot see on Tallinna linnas tegelikult probleem, mitte mingi kuradi Aadu, kes linna maal peenraid mürgitab, sest linn käseb tal seda teha. Ja mida te kraaksute - teie oletegi see linn, kes sellel Aadul seda mürki kasutada käseb. Keelake igasugune mürkide kasutamine ära ja oletegi pestitsiidivaba linn ilma mingi kuradi tseremooniata ajalehes Pealinn. Faking hell.
Ossinovski lubas tasuta lasteaedu. Jätke see siis hästi meelde, head valijad. Aga muidu sotsid täiesti nullipoisid.
Isamaa oli üllatavalt aktiivne sel nädalal, pole midagi öelda. Toome siis ära Isamaa tegemised:

1. Vahetult enne riigieelarve vastuvõtmist sai riigikogu koalitsioonist ootamatult vähemusvalitsus, kui Isamaa fraktsioonist lahkus parteitu Tiina Kangro ning koalitsioonile jäi vaid 50 häält. Ehk siis üks tädi lasi Isamaast jalga.

2. Isamaa plaanib valimiskampaania raames lubada kaitse-eelarve tõstmist 2,16 protsendilt 2,5 protsendini sisemajanduse koguproduktist. Ants Laaneotsal ja Leo Kunnasel läks ilmselt pauk lahti kui nad seda ideed kuulsid. Ja ilmselt onaneerivad mõlemad siiamaani selle mõtte peale. Aga mõte ise - läheb täpselt samasse satsi ajugeenius Riisalu mõttega panna lapsed Eesti riigipiiri valvama - ehk siis täisidiootsus. Kas tõesti pole raha, mis pole teie oma, lubada millegi muu ja olulise peale?

3. Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et ta kindlasti ei toeta nn surrogaatemaduse praktiseerimist. Ühtlasi kinnitas Seeder ühemõtteliselt, et on vastu homoseksuaalidele lapsendamise õiguse andmisele. “Kindlasti ei pea ma seda mõistlikuks ja õigeks,” ütles ta. Ehk siis Eesti kõige mõttetuma erakonna juht üritab meeleheitlikult veel viimastele allesjäänud toetajatele kuidaiggiigigigigi meeldida ja no mis on parem viis selleks kui võtta ette ja sekkuda teiste inimeste ellu, kuhu neil asja pole. Eriti veel Seederi ja teiste selle Isamaa pundi mõttetutel jorssidel nagu Sibul. Istuge parem vait ja vaadake, kuidas EKRE profid natsid ja homofoobid seda teemat jagavad ja ajavad.

4.Nii nagu Keskerakond, tuli ka Isamaa sel nädalal välja oma juhtlausega, millega minnakse valimistele. Juhtlauseks on: "Isamaa on igavene!". Nii kurb kui see ka pole, on Lugejakirja poliitikatoimetusel tunne, et seekord on nad tabanud naelapea pihta - IRL on olnud pildis kurat teab kui kaua juba. Neil on olematu toetus, nad on rassistid ja homofoobid aga sellised, kes veel kapis aga kapi uksed on lahti. Kas inimesed on ära unustanud, et selles erakonnas on ka selline limukas nagu Juhan Parts, kes keeras siin ülisuure sita kokku ja lasi kiirelt jalga Euroopa liidu hea sooja palga peale. Isamaa vist tõesti ongi igavene ja me ei saa neist mitte kunagi lahti :(

Kuid parima nalja Seeder sel nädalal siiski tegi: ta lubas Isamaa ka järgmisesse valitsusse viia.
Herkel peksti Vabaerakonna juhi kohalt minema ja uus juht Kaul Nurme ütles, et vabaerakonnas on pinged maas ja töö valimiste nimel käib. No selge, jääme siis ootama, mida see töö täpsemalt tähendab.
Eesti 200 ei jää sugugi maha suurematele parteidele. Toome välja nende selle nädala tegemised:

1. Priit Pullerits kirjutas artikli sellest erakonnast ja artikli pealkiri kõlas nii: "Miks Eesti 200 ei lenda?"

2. Erakonnast lahkusid kaks juhtfiguuri ja erakonna asutajat, kes leidsid, et riigitöö on siiski parem kui poliitikutöö.

3. Eesti 200 peksis erakonna eestvedaja kohalt minema selle bändi "Rumal Noorkuu" laulja. Nimi ei tule meelde kahjuks. See blond noh oli. Niikuinii teate.

4. Eesti 200 on seisukohal, et valitsuse otsusel jagada nn katuseraha on poliitilise korruptsiooni tunnused ning seetõttu viis prokuratuuri kuriteoteate. Ahah.

5. Eesti 200 peab partei asutamiseks leidma kolme nädalaga sada liiget. Ehk siis neli sotti on neil koos ja käbe on veel sott juurde leida vaja, siis saavad erakonna püsti panna lõpuks. Rahvas, ärgake siis ja minge aidake neid ja liituge.

6. Kanal 2 huumorisaade "Su nädal kõlab tuttavalt" ütles erakonna juhi ja peaministrikandidaadi kohta järgneva lause: "See mingi kiilakas, kelle nime mitte keegi ei tea." Võtab ülihästi kokku hetkeseisu selle poolpartei ja selle pooljuhtfiguuri osas.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles