Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EBAÕIGLANE? Keskkonnaamet lubab tänavu küttida ainult 23 lehepuhuri kasutajat

jagamist

Keskkonnaamet lubab 1. oktoobrist alanud hooajal küttida kuni 23 lehepuhuri kasutajat, mis on koguni 38 isendi võrra vähem kui möödunud aastal. Keskkonnaamet põhjendab otsust lehepuhurite kasutajate populatsiooni järsu langusega.

NB! Kuna tegemist on tegelikult üldkasulikku tööd tegeva liigiga, on jaht lehepuhurite kasutajatele lubatud vaid kahjustuste piirkonnas kahjude vältimise eesmärgil ning ainult siis, kui lehepuhur häirivalt töötab.

Lehepuhurite kasutajate populatsioon languses

Lehepuhurite kasutajate üldarvukus Eestis on 2021. a sügise seisuga ligi 200 isendit. Näiteks eelmisel, 2020. aastal oli see number 700 ning siis anti jahtimisluba 61 isendile, mis tekitas juba toona avalikkuses paksu pahameelt.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Tarmo Tamme sõnul on lehepuhurite populatsiooni niivõrd järsu languse taga mitmed põhjused.

„Kui veel eelmisel aastal saime kinnitada, et meie lehepuhurite kasutajate populatsioon on heas seisundis ning eeskujuks kogu ülejäänud Euroopale, siis vähem kui aastaga on olukord täielikult muutunud,” kommenteeris Tamme.

“Koroonaviirus, avalik halvakspanu, meediasurve, rehade ja luudade populaarsuse kasv,” loetles keskkonnaametnik põhjuseid, miks populatsioon niivõrd äkiliselt langenud on.

“Kuigi tänavapildis ei pruugi see lehepuhurite kasutajate järsk langus kohe silma paista, siis meie kogutud statistika näitab kahjuks muud ning just seetõttu ei saanud me sel aastal väljastada rohkem kui 23 lehepuhurite kasutajate küttimisluba,” selgitas ta.

Maakondlike küttimiskvootide määramise aluseks on kahjustuste esinemise sagedus ja kahju tekitanud isendite arv kahjustuspiirkonnas. Maakonna limiit omakorda on jagatud jahipiirkondade vahel ning rohkem on suunatud küttimist neisse piirkondadesse, kus kahjustusi on viimasel paaril aastal kõige rohkem esinenud.

Lehepuhuri kasutajate küttimise kvoodid maakonniti, 2021:
Harju maakond – 12 isendit
Hiiu maakond – 0 isendit
Ida-Viru maakond – 1 isend
Jõgeva maakond – 1 isend
Järva maakond – 2 isendit
Lääne maakond – 0 isendit
Lääne-Viru maakond – 0 isendit
Põlva maakond – 1 isendit
Pärnu maakond – 1 isendit
Rapla maakond – 0 isendit
Saare maakond – 0 isendit
Tartu maakond – 4 isendit
Viljandi maakond – 0 isendit
Valga maakond – 0 isendit
Võru maakond – 1 isendit

Möödunud aastal kütiti Eestis kokku 61 lehepuhuri kasutajat, limiit oli samuti 61.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et Keskkonnaamet väljastas sel aastal loa küttida ainult 61 lehepuhuri kasutajat – kas see number on liiga väike? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD

Keskkonnaamet: tänavu tohib küttida kuni 61 lehepuhuri kasutajat

Tallinn keelab lehepuhurite kasutamise, lehti hakkavad koristama treenitud varesed

Sulle meeldis see lugu? No muidugi meeldis, meile ju ka! Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Keskkonnaamet

    7. okt. 2021 - 23:02

    Keskkonnaamet tuletab meelde, et lehepuhuri kasutaja küttimiseks tuleb taotleda luba. Enne taotluse esitamist on vaja üle kanda ka riigilõiv. Riigieelarve täitmise huvides tõusis riigilõiv eelmise aastaga võrreldes 3 korda. Esmakordselt saab tänavu küttimisluba taotleda kiirmenetlusega, kuid kiirloa riigilõiv on tavalõivust 10 korda suurem.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles