Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti Energia juht Hando Sutterile kuuluv lihastesveis: ilma võitluseta me siit laiult ei lahku!

Loonelaiu lihastesveis Margus, foto: internet
jagamist

Eesti Energia juhi ettevõtte Loonalaiule unustatud veisekari peab eelolevagi talve laiul veetma, sest neid pole sealt õnnestunud kätte saada. Veised ise ütlevad, et nemad võitluseta alla ei anna ja vabatahtlikult laiult ei lahku.

Lugejakiri sai Loonelaiul jutule lihastesveiste juhi Margusega, kes oli Sutteri ettevõtte „Saaremaa ökoküla“ plaanidest nad ära laiult viia äärmiselt üllatunud. „Me küll teadsime, et ükskord see päev tuleb aga ei osanud oodata, et nüüd nii ruttu,“ ütles Margus.

Kümmekond veist, sealhulgas ka Margus, jäid Vilsandi lähedasele Loonelaiule talvituma juba kolm aastat tagasi. Väidetavalt juhtus see ettevõttes toimunud personalivahetuse tõttu – vanad töötajad lahkusid ja uued ei teadnud laiul karjatatavatest veistest midagi kuni käesoleva suveni.

Veterinaarametnik põgenes laiult

„Lugesime mingist kohalikust lehest, et mingi veterinaarametnik oli siin käinud ja pärast meedias lõugu lõksutanud, et kuidas te meid ikka kätte ei saanud ja et me olevat olnud üsna inimpelglikud. Ptüi, mis jutt! Mingi tolgus siin käis jah korraks aga peksime ta kiirelt siit minema. Kutt jooksis,saba sorgus, nii kuis jalad võtsid oma paadi peale tagasi,“ meenutab Margus siiani heldimusega toredat vahejuhtumit vaterinaarmetnikuga. (Loe artiklit siit!)

Veterinaar- ja toiduameti andmeil elas augustikuu seisuga Loonalaiul vähemalt 21 looma, nii lehmi, pulle kui vasikaid. Maaleht väidab, et 2015. aastal laiule jäetud kaheksa looma hulgas ühtki pulli ei olnud. Leht oletab, et mõni soojätkamiseks võimeline isend võis laiule minna Saaremaalt, talvel üle jää.

„Tulin jah, mis siis? Emaste lõhna oli Saaremaale ju tunda. Nii kui jää kandma hakkas, panin padavai üle,“ kinnitab lihastesiveis Margus Maalehe oletust.

Tulevik paistab verine?

„Ega me siin niisama ringi keppinud ja paljunenud pole. Me oleme juba kolm aastat kõvasti trenni teinud ja lihaseid üles pumbanud, et olla valmis selleks, kui meid üritatakse siit ära viia,” selgitab Margus.

“Mul juba sõrad niimoodi sügelevad, et anna olla. Ma ütlen teile, kurat, ilma võitluseta me alla ei anna ja igasugused ametnikuhärrad peksame kahte lehte laiali veel, pange mu sõnu tähele! Sest see on LOONELAID!“ karjub Margus, tõstes sõrad demonstratiivselt taeva poole. “Saate aru küll onju, nagu see film Sparta oli,” lisab ta intervjuu lõppedes.

Saaremaa Ökoküla AS koos tütar- ja sidusettevõtetega Vilsandi Niiduliha ja MTÜ Ökoabi kuulub riigiettevõtte Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutterile.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles