Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti muruniitmise meistrivõistlusi asus juhtima Elva kohalik mees Valdek

Muruniitmise Eesti meistrikad on täies hoos!
jagamist

Eesti muruniitmise meistrikatel on peale esimest etappi tõusnud konkurentsituks liidriks Elvas muru niitev kohalik mees Valdek (45), kes edestab lähimaid konkurente põlvekõrguselt.

Muruniitmise meistrikad algasid pärast lume minekut ja lõpevad esimese lume tulekuga. Minevikust on siiski teada juhtumeid, kus mõned osalejad on jätkanud niitmist ka terve talve.

Kui võita tahad, viska vikat nurka

„Olen ka varasematel aastatel kõik oma naabrid närvivapustuse äärele viinud ja osalenud muruniitmise Eesti meistrikatel aga sel aastal mõtlesin asja tõsiselt kätte võtta ja võidu koju tuua,“ sõnas Valdek, kelle niiduarsenalis on nii trimmerid, robotniiduk, murutraktor, raider, käärid, vikat kui ka erinevad taimemürgid.

„Eelnevatel aastatel olen käitunud nagu viimane amatöör ja kasutanud just neid vaiksemaid asju – vikat, murumürgid. Ja kuhu need mind viisid? Närune 13-s koht eelmisel aastal,“ selgitas Valdek.

Valdek trennis.

Valdeku liidripositsioon on seda hämmastavam, et mees tegutseb ainult 25 ruutmeetrisel murulapil.

Edu tõi niitmine päeval ja öösel

Sel aastal ma midagi juhuse hooleks ei jätnud – niitma hakkasin kohe peale viimase lume minekut ja kõik tehnika, millel mootor peal, huugavad päevad ja ööd läbi. Üks lible pea välja pistab, olen kolme masinaga kohe peal,“ kirjeldab Valdek oma meistriväärilist niidutehnikat.

„Meistrivõistlustel lähevad arvesse kõik tegurid, mitte ainult niidetud ala suurus. Lisaks arvestatakse niidetud muru kogust, naabrite kadunud närvirakke ning loomulikult akumuleerunud detsibelle niitmismasinatest – minul on neid kogunenud juba kümneid tuhandeid,“ selgitas Valdek edu võtit.

„Ega nüüd ei olegi midagi – tuleb samamoodi edasi panna ja püüda konkurentidest ees olla kuidagi,“ sõnas Valdek.

Konkurendid hingavad kuklasse

Valdekule hetkel veel tõsist vastast pole, kuid siiski hingavad talle vaikselt murulõhnalist hingeõhku kuklasse nii Tapal elav Peeter (65) kui ka Tallinnas Nõmmel elav Tiina (41), kes hoiavad vastavalt teist ja kolmandat kohta meistrivõistluste liidritabelis.

Tapa mehe Peetri pettumus on nii suur, et ta ei soovinud isegi oma nägu lehes näidata.

Tapal elav Peeter haldab 4 hektarilist niiduplatsi. „Minu probleem on see, et mul on siin ainult üks naaber. Ja kui ma niidan näiteks oma valduste kaugemas otsas, siis jõuab naabrini müra vähem. Eks sealt need miinuspunktid tulevad,“ selgitab Peeter oma positsiooni tagamaid.

„Nüüd saigi pisut oma niidukit timmitud – ehitasin väljalaskesüsteemi niimoodi ümber, et see lärmab nüüd nagu puuris loom. Eks näis, tulemusi näeme ehk kuu pärast,“ loodab Peeter.

Nõmmel elav Tiina meiega rääkida ei soovinud, niitmine olevat pooleli ja tal polevat aega raisata meie peale. Niigi olevat ta kaotanud hommikul 15 minutit naabri sõimu kuulates kella 4 ajal hommikul.

Eesti muruniitmise meistrivõistlused algasid peale lume minekut ja lõpevad esimese lume tulekuga. Võidab see, kes on selle aja jooksul kõige rohkem muru niitnud ja kõige rohkem naabreid närvi ajanud.

SEOTUD LOOD:

„Mul on kõik kontrolli all!“ hõikas Harjumaa kohalik mees napilt enne kui põletas maha 6 majapidamist

Maailmameister Andrus Värniku medalid riputatakse parimate narkokoerte kaela

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles