Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti rannikule hulpinud sidepoi tõttu oli häiritud Vene allveelaevnike piltide üleslaadimine Instagrammi

Vene allveelaevnike sidepoi, mida kasutati piltide üleslaadimiseks Instagrammi. (foto: Olev Kivistik)
jagamist

Möödunud nädalal leidsid aerulaudadega Kalanast Ristna randa sõitjad vees hulpimas kummalise antenniga eseme, mis osutus Vene allveelaeva sidepoiks.  Venelased on nüüd pahased, sest kadumaläinud poi tõttu ei saanud laeval teenivad noored mehed endast selfisid Instagrammi laadida.

Hiiu Leht kirjutab, et Ristna rannas ujus püstiasendis umbes meetripikkune valgete venekeelsete kirjadega metallist silinder, mille küljes sama pikk antenn. Toimetusele teadaolevalt oli poil kirjas tekst: „Не трогай! Мальчики загружают картинки в инстаграм!“.

Venelased väga pahased

Aerulaual sõitjad tõstsid silindri korraks veest välja, uurisid seda ja tegid esemest pildi. Nad saatsid selle tuttavale ning said teada, et tegemist on ilmselt allveelaeva sidepoiga.

„No kurat, vähe sellest, et see kuradi poi, raisk, kaldale uhtus, nüüd pidid mingid nolgid seda veel käppima ka,“ vahendas Vene saatkond Hiiumaa ranniku lähistel merepõhjas viibiva allveelaeva komandör Sergei Tapluhhini sõnu.

„Kui see kuradi poi kalda poole minema hakkas, hakkasid meie poisid ka siin, kurat, hädaldama, et piltide üleslaadimine on häiritud. Aga siis veel asi kuidagigi töötas,“ seisab allveelaeva komandöri avalduses.

Poisid ei saanud pilte üles laadida

„Aga niikui need vee peal pedaalijad meie poid käppisid, kadus side täiesti ära. Kas te kujutate ette ka, mis jama laevas lahti läks? Noored mehed tahavad ju endast selfisid Instagrammi laadida, et kodused teaksid nende tegemistest aga nüüd nad nädal aega seda teha ei saanud,“ on komandör Tapluhhin vihane.

Vene allveelaeva komandör Tapluhhini sõnul tuleks poi leidnud surfaritel perse kuumaks kütta sama poi antenniga ka selle eest, et nad landscape-is pilti ei oska teha. (foto: Olev Kivistik)

„Kui mehed nädal aega süüa ei saa, on ikka vaikus ja kord. Kui mehed nädal aega värsket õhku ei saa, on laevas kord ja vaikus. Aga raisk, kui mehed nädal aega Instasse ei saa, siis on mäss laevas,“ selgitas maruvihane komandör.

Vene saatkond nõuab nüüd, et Eesti riik annaks sidepoi allveelaevale tagasi ning taastaks normaalse internetiühenduse.

Venelased nõuavad side taastamist

„Parem oleks kui te seda kiiresti teeksite, käsi juba väriseb siin punase nupu peal ja ma ei ole kindel, kui kaua ma neid noori mehi maha rahustada suudan,“ lõpetab komandör Tapluhhin avalduse.

Allveelaeva sidepoi on ujuv seadeldis, milles raadiosaatja. Kuna mere­vees levib üksnes väga madala sagedusega raadio­laine, on sideühenduse loomine veepinna all liikuvate allveelaevadega väga keeruline. Side loomiseks internetiga ongi vaja sidepoid, mida kasutades ei pea allveelaev sidepidamiseks tõusma pinnale ega ka periskoobi töösügavusele.

Samuti pole vaja välja tuua raadioantenni, mis võiks allveelaeva paljastada. Sidepoid töötati välja teise maailmasõja ajal. Tänapäeval kasutatakse neid rohkem sotsiaalmeedias ringi uudistamiseks ning kuuluvad need nii Venemaa kui ka lääneriikide allveelaevade tavapärasesse varustusse.

 

SEOTUD LOOD:

Läti Kapo pidas kinni Venemaa spiooni, kes huvitus kaitseväe kõrgtehnoloogilisest aluspesust

HULLUMEELNE IDEE: Sillamäe kohalik mees seilab välipeldikuga Eestist Soome

MIS TOIMUB? Eesti vetesse sissesõidukeelu saanud Vene jahtlaev Sedov üritas riiki sisenda Läti kaudu!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles