Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EKRE valimisvideo analüüs: tundub, et EKRE hakkab kaugenema oma valijast

Natsipartei valimisvideo kuvatõmmis
jagamist

Lugejakirja poliitikatoimetus võttis kätte ja analüüsis EKRE valimisvideot. Tulime kahele põhilisele järeldusele – EKRE peab oma valijat üsna lolliks, kellele on vaja kõik ette nämmutada ning seda, et Helmed on korralikult ära tõusnud.

Nagu kõik teavad, siis EKRE-l on tegelikult kaks põhilist ja ainukest teemat, millega nad edu saavutanud on ja mis neile tegelikult oluline on – homod ja pagulased. Kõik muu on suvaline tilulilu, mida on neile samuti vaja, et näidata, et neid kotivad ka muud teemad. See tasub ka videot vaadates meelde jätta.

EKRE valimisvideot “Muudame koos Eesti elu paremaks!” näeb täies mahus siit:

Video algab kaadriga, kus näidatakse mingit mahajäetud küüni (viitega sellele, et maaelu on välja surnud) ning kaadritagune hääl hakkab halama, kui perses siin riigis kõik on.

Pilt ja kaadritagune tekst käivad käsikäes ja teevad inimestele puust ja punaseks selgeks, mis riigis hetkel valesti on. Et kuidas poliitikud saavad juhiseid Euroopast, ettevõtjad maksavad palju makse, noored põgenevad Eestist ja vanemad inimesed saavad haiglates järjekordades oodata.

KUID, alates valimisvideo 20-st sekundist algab TEGELIK video peale ja tuleb video tegelik sõnum ja eesmärk välja – loomulikult homod ja pagulased ja kuidas selles on süüdi kartelliparteide mugavuspoliitikud.

Nüüd video muutub täielikult, sest ollakse kuskil saalis, kus on lava, kõnepult, Eesti ja EKRE lipud, tumedates ülikondades EKRE liikmed. Kuni video lõpuni ajab Martin Helme oma tavapärast pläma sellest, kuidas riiki tegelikult juhtima peaks ja vahepeal näidatakse kaadreid saalis olevatest inimestest, kes kuulavad teda, näpp suus.

Kuid mis siis on siin pildil valesti? Täiesti valesti on see, et ka EKRE-st on saanud nüüd selline erakond, kes eraldab end rahvast ehk valijast kas siis nähtava või nähtamatu müüriga, tehes selgelt vahet, et teie lambad olete seal all karjas koos ja meie, härrad oleme siin üleval laval koos kõnepultide, ülikondade ja lipukestega. Seda imelikum on video pealkiri, et muudame KOOS Eesti elu paremaks.

Läkski ainult aega paar aastat kui ka EKRE, kes on end alati positsioneerinud kui rahva lähedal ja rahvaga koos erakonnaks, on nüüd ära tõusnud ja tõstnud end ise püünele. Võib julgelt öelda, et ka EKRE on hakanud oma valijast vaikselt aga kindlalt kaugenema.

Kokkuvõte

Kokkuvõte EKRE valimisvideost: EKRE peabki oma valijat nii lolliks, et valijal tuleb võtta kratist kinni nagu kutsikal ja siis ninapidi sita sisse suruda, et ta aru saaks, et see on sitt. Täpselt sama toimub selle videoga. Ja teiselt poolt muidugi see, et kuidas EKRE eliitgrupp on end eraldamas teistest ja loonud (veel) nähtamatu seina enda ja matsirahva vahele. Kui keegi arvab, et see sein kunagi nähtavale ei tule, siis on ta lihtsalt loll – see tuleb välja kiiremini kui keegi arvatagi oskab.

Hea Lugejakirja lugeja! Anna loo all kommentaarides märku, mida sina EKRE valimisvideost arvad? Järgmine valimisvideo, mida me analüüsime, on Reformierakonna oma. Ja oi oi, on see vast alles maaasikas!

 

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles