Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Emor: enamik pensionäre ei tea, et neil pole kohustust hommikuti ühistransporti kasutada

jagamist

Uuringufirma Kantar Emori läbi viidud uuring näitab, et enamik suuremates linnades elavaid pensionäre ei tea, et neil pole tegelikult mitte mingisugust kohustust minna hommikuti sõitma ühistranspordiga.

„Küsitlesime kokku ligi 1000 Eestis elavat pensionäri nii Tartus, Tallinnas kui Pärnus. Uurisime neilt, et mis põhjusel nad lähevad varahommikul kodust välja ning hakkavad ühistranspordiga sihitult linnas ringi sõitma,“ rääkis Kantar Emori juhtivspetsialist Aaron Tammsalu.

(meessoost pensionär sihitult sõitmas ühistranspordiga)

„Üllataval kombel vastas pisut üle 90% küsitletutest, et sõitma minnakse, sest seadus on selline. Kui uurisime, et milline seadus seda reguleerib, ei osatud sellele siiski vastata,“ märkis Tammsalu.

„Ainult 1% vastanutest oli täiesti aus ja ütles, et teevad seda selleks, et hommikuti tööle minevaid nooremaid inimesi närvi ajada ja kõik istumiskohad ära võtta,“ selgitas ta.

„Kui selgitasime neile, et sellist seadust pole olemas ja et neil pole mingisugust kohustust seda teha, olid osad küll sellest üllatunud, kuid ütlesid, et ei kavatse neid sõitmisi siiski pooleli jätta ja jätkavad samamoodi ühistranspordi ummistamist hommikuti,“ lisas juhtivspetsialist Tammsalu.

(Naljamehed on internetis teinud ka meemi samal teemal, rohkem meeme leiad pildile klikkides!)

Uuringu tulemused: 90% vastas, et teevad seda, sest seadus on selline. 5% ei saanud küsimustest  aru, sest põdesid mingisugust haigust, 3% hakkas küsitlejat jalutuskepiga peksma ning 2% suri küsitlemise ajal konkreetseid vastuseid andmata.

Hea Lugejakirja lugeja! Mida arvad sina Kantar Emori poolt läbiviidud uuringu tulemustest? Kas sinu hinnangul on õige, et pensionärid hommikuti ühistransporti ummistavad ilma igasuguse põhjuseta? Anna loo all kommentaarides oma arvamusest märku!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles