Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Erki Nool sai lõpuks vanglast välja

Libareklaami õnge võib minna igaüks. Aga kindlasti läks Erki Nool.
jagamist

Eesti vanglaajaloo üks suurim kurioosum on saanud lahenduse – Erki Nool sai täna hommikul Tallinna Vanglast välja.

Kuidas täpselt olümpiavõitja vanglasse sattus, on siiani müsteerium, mida alles hakatakse lahti harutama. Kohtume Noolega Tallinna Vangla väravas ja pärime temalt aru.

Nool tegi parajasti trenni

„Viibisin just staadionil ja poleerisin seal oma teivast kui minu juurde astus üks minu trennikaaslane ja näitas oma telefonis mingisugust tagaotsimiskuulutust, kus oli minu nimi peal,“ meenutab Erki Nool mõne kuu taguseid sündmuseid.

„Ma kõigist neist juriidilisest terminitest aru ei saanudki lõpuni aga seal oli juttu midagi sellest, et pangad tahtsid mulle kätte maksta, sest avaldasin nende saladused,“ kommenteeris segaduses Nool täna hommikul.

„Ma tõepoolest sain mingi aeg tagasi kätte oma uue pangakaardi ja kui ma nüüd mälu pingutan hästi kõvasti, siis meenub mulle ka see, et näitasin kellelegi oma pangakaardi PIN-i ümbrikut. Noh, et näe, sain sellise asja ka just kätte.“

Erinevates uudisteportaalides ilmunud libareklaam, mida Nool pidas ametlikuks tagaotsimiskuulutuseks.

Edasi käis kõik juba kiiresti

„Kuna seal uudisteportaalide tagaotsimiskuulutuses seisis, et Erki Nool vangistus, siis seadsin igaks juhuks ise vabatahtlikult sammud Tallinna Vangla poole. Astusin sinna sisse, ütlesin oma nime ja mind lasti edasi,“ meenutab Nool.

„Rohkem mitte keegi mingeid küsimusi ei esitanudki – mulle anti kätte pruun vanglakostüüm ja plekist lusikas ja kauss ning juhatati oma kongi,“ rääkis Nool.

„Elasin täiesti tavalist vanglaelu seal mitu kuud enne kui täna hommikusel loendusel tuldi järsku minu juurde ja küsiti, et Erki, kurat võtaks, mida sina siin teed?“ selgitab Nool.

„Ega ma mingit muud mõistlikku ei osanudki öelda kui rääkisin oma loo ära, kontrollisime vanglaametnikega uudisteportaalidest veel järele asja ja siis kästi mul sealt kiirelt leebet tõmmata,“ märkis Nool.

„Siin ma nüüd siis olen.“

Sarnane reklaam on ilmunud ka Gerd Kanteri kohta. Pole siiski teada, kas Kanter end politseile ise üles andis.

Asi sai tõenäoliselt alguse uudisteportaalide (liba)reklaamidest

Kindlasti on paljudele veebiportaalide külastajatele silma jäänud konarlikus eesti keeles “uudised”, nagu näiteks “Gerd Kanter arreteeriti” või et “Erki Nool vangistus”. Veebiportaalides ajakirjandusliku sisu vahel paiknevad pilkupüüdvad pealkirjad on siiski vaid klikipeibutised, mis juhatavad sinna klikkava ohvri eestlase jaoks üsna suvalise ja arusaamatu sisuga veebikülgedeni, kirjutab ERR.

ERRi sõnul oli näiteks augustikuus  Ida-Viru maakonnalehe Põhjaranniku veebiküljel uudiste vahel kirjas, et “Gerd Kanter arreteeriti” ning selle all et “Kõik Eesti üllatunud”. Pahaaimamatu lugeja jaoks võib taoline “pealkiri” üsna huvipakkuv tunduda ning miks mitte klikata ja lähemalt uurida, millega kettaheitekuulsus siis hakkama sai.

Nüüd tundubki, et ka Erki Nool on langenud just nende samade reklaamide ohvriks. Aga selle selgitab juba välja põhjalikum uurimine.

 

SEOTUD LOOD:

Eesti pesapallikoondis kasutab mängus Lätiga kurikatena Eesti Lihatööstuse pankrotipesast saadud vorstilatte

Tulevane sotsiaalminister Tanel Kiik hoiab end vormis juuksurite eest ärajooksmisega

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Ise

  22. okt. 2019 - 20:58

  Põhiküsimus jäi ikka segaseks. Kas ta oma teiba võttis kaasa vanglasse?

  Vasta
 • Ago7

  26. märts 2020 - 20:11

  Täpsustatud andmetel lubati kambrisse ainult ketas ja tömbi otsaga trennioda. Teivas rekvireeriti politseinik Paheri poolt. Põhjuseks toodi, et kui Paher poseerib Facebooki kaanefoto jaoks oma uutes saabastes, kõrvaklappides ja lühikeste varrukatega särgis, ei näe ta küllalt sportlik välja. Teivas peab ikka pihus olema.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles