Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ETTEVAATUST! Tallinna loomaaiast põgenes nädalavahetusel ohtlik leemur!

Kasuka- ja identiteedivarguse ohver selgeltnägija llona Kaldre ja loomaaia tuntud retsidivist leemur Ats. (foto: Delfi)
jagamist

Nädalavahetusel põgenes Tallinna loomaaiast ohtlik leemur, kes kasutas põgenemiseks tuntud selgeltnägija Ilona Kaldre identiteeti ja tema karusnahkset kasukat.

Kurioosne lugu sai alguse pühapäeva pärastlõunal kui selgeltnägija Ilona Kaldre andis parajasti Tallinna loomaaia juhtkonnale loengut teemal kui kaua linn ja riik veel loomaaeda rahaliselt toetada kavatsevad.

Selgeltnägija leemuri põgenemist ette ei näinud

„Selgeltnägija antud loeng ei olnud midagi rõõmustavat, võiks isegi öelda, et tulemas on masendav aeg rahalises mõttes. Vähemalt nii ta tulevikku nägi. Aga see selleks. Igatahes sel ajal kui proua Kaldre meie käejooni luges, oli oma puurist välja saanud üks meie kurikuulsamaid asukaid, leemur Ats,“ rääkis Tallinna loomaia direktor Tiit Maran.

„Terves loomaaias anti kohe häiret ja kõik töötajad hakkasid leemur Atsi taga otsima. Umbes samal ajal avastas proua Kaldre, et tema isiklikud asjad on garderoobist kadunud. Asusime koheselt ka turvavideosid üle vaatama ja siis sai selgeks ka süüdlane,“ märkis loomaaia direktor.

„Nimelt avastasime videosid üle vaadates kohe, et leemur Ats oli oma puuri juurest liikunud otse loomaaia administratiivhoone juurde ning sealt edasi salaja külaliste garderoobi, kus ta varastas proua Kaldre kasuka ja seal taskus olnud dokumendid,“ sõnas Maran.

Tuntud retsidivist Ats irvitamas turvakaamerasse hetk enne põgenemist. (foto: turvavideo, Youtube)

Turvatöötaja ei kahtlustanud midagi

Lintidelt on selgelt näha, kuidas Ats ei raisanud aega, vaid pani kasuka selga ja liikus otsejoones väljapääsu poole.

„Kuigi väljapääsu ees pidas leemur Atsi kinni seal seisnud turvatöötaja, lasi ta Atsi siiski kohe minema kui viimane esitas talle kasuka taskust võetud dokumendid. Videolt on näha, et turvatöötaja kehitab õlgu ja laseb leemuri vabalt väljapääsust läbi. Pärast seda kadus leemur jäljetult,“ ütles Maran.

Kui uurisime turvatöötajalt, et kas talle ei tundnud kahtlane, et väravasse ilmus kasukas leemur, kuid turvatöötaja ütles, et tal polnud põhjust inimest kahtlustada kui dokumendid olid kõik korras.

Kaldre jääb esialgu leemurit asendama

Loomaaia direktor Tiit Maranil ei jäänud peale juhtunut muud üle kui paluda proua Kaldret seni leemur Atsi asendada. „Õnneks oli ta kohe nõus, sest leemuripuur asub täpselt hüäänide puuri kõrval ja need loomad on teadupärast suured esoteerikahuvilised. Seega oli proua Kaldre koheselt nõus, sest tal oli olemas tänulik kuulajaskond kõrvalpuuris,“ märkis loomaaia direktor.

Kaldre puur on kohe hüäänide puuri kõrval.

Küsisime kommentaari põgenenud leemuri kohta ka tuntud loomaeksperdilt Aleksei Turovskilt. “Leemurid ei ole üldse nii lollid loomad kui nad välja lasevad paista. Nad on nutikad ja kõvadellujääjad – on tõenäoline, et leemur Ats nägi soodsat võimalust ning kasutas selle koheselt ka ära. Teades leemurite hingeelu, võib arvata, et Ats planeeris seda põgenemist juba kuid,” arvas Turovski.

„Loomulikult tekitab ühe looma vabadussepääsemine teistes loomades stressi ja masendust. Kuid kui must masendus viipab käega ja depressioon on tulemas, siis mul on zooloogiline, see tähendab, hästi võimsalt töötav nõu anda. Tuleb süüa mõru — palun, mitte vähem kui 77 protsendist — šokolaadi. See on kõige võimsam looduslik antidepressant, seda teab iga Madagaskari leemur!” selgitas Turovski.

Leemur Atsi põgenemise uurimisega tegelevad nüüd politsei ja loomakaitsjad. Kõigil inimestel, kes juhtuvad nägema karusnahkses kasukas leemurit, palutakse loomakest ise mitte kinni üritada püüda, vaid helistada koheselt loomaaia üldnumbrile: +372 6943 300.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

On külm, laes on hinnad ja ebakindlus - kas nüüd ongi õige aeg kõrvad pea alla panna?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles