Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FAKT: Eesti200 erakonna juhid valmistuvad Eestist põgenema

Just selle lennukiga kavatseb terve Eesti200 juhtkond valimiskaotuse järel Eestist põgeneda!
jagamist

Rotid lahkuvad uppuvalt laevalt? Täna ilmus Tallinna kesklinna Gonsiori ja Laikmaa tänavate nurgale ootamatu külaline – väikelennuk, millele on maalitud peale erakond Eesti200 sõnumid. Allikate sõnul valmistuvad erakonna liidrid valimiskaotuse puhul Eestist põgenema.

Piper PA-28 Cherokee tüüpi lennuki lennuraadius on ca 867 km, seega võivad erakonna tähtsamad ninad jõuda vabalt näiteks neutraalsesse Rootsi. Kas tõesti kasutavad Eesti200 juhid lennukit siis põgenemiseks?

Turundusgurud näevad asja teistmoodi

Turundusguru Linnar Priimäe arvates on tegu järjekordse poliitiliselt provokatiivse reklaamitrikiga.

„Minu arvates sümboliseerib see lennuk kõike seda, mis nende erakond hetkel on. See justkui hüüataks kõigile – kuidas te meid ära ei tunne siis – see lennuk oleme ju meie – lennuvõimetud, rattad lukus ja majandusmootor ei tööta!“ märkis Priimägi.

„Ma olen enam kui kindel, et kogu see praegu maas lamava lennuki sümbol ja kogu see tiibadel olev vastuoluline kahesajaga kõrgelt lendamine ei ole midagi muud kui Eesti200 alatu võte näidata teistele, et ooo, me võiksime teha suuri asju kui ainult inimesed meie poolt hääletaksid. Sellega loodavad nad ilmselgelt saada haletsushääli, sest nende sõnum et „lennuk võiks kahesajaga lennata“ ei tähenda ju mitte midagi muud kui seda, et nad tahavad riigikokku pääseda,“ selgitas lennuki sümbolit lahti Priimägi.

Eesti200 juhtkonna põgenemislennuk laiutab praegu Laikmaa nurgal vähemalt viiel parkimiskohal.

Teine turundusguru, Olav Osolin näeb jälle hoopis muud. „Mina ei usu, et Eesti200 tegijad nii kõrgelennulise mõtlemisega on. Mina arvan, et lennuki eesmärk on taas rõhutada ühiskonna valupunktidele ja just vajakajäämistele hariduspoliitikas,“ märkis Osolin.

“Paljud tänapäeva noored ei oska paberlennukeid voltida ning lennuk toob selle probleemi varjust avalikkuse ette. Ma olen enam kui kindel, et selle pargitud lennuki tegelik sõnum ühiskonnale on see, et käsitöö tundides tuleb voltimine taastada!” arvas turundusguru.

Lennuk on lennukõlbmatu

Lennuameti kommunikatsioonijuhi Marelle Pihlaku sõnul on kesklinnas olev õhusõiduk ES-FPC lennuameti riiklikust õhusõidukite registrist kustutatud 2013. aastal. „Õhusõidukil ei ole kehtivat lennukõlblikkust, mis tähendab, et sellega ei või teha ühtegi lendu. Küll aga võib seda transportida näiteks treileril,“ selgitas ta.

Erakond Eesti200 ise jääb kidakeelseks

Kas lennukit võidakse kasutada siis selleks, et viia erakonna tähtsaimad ninad 4.märtsi hommikul Eestist minema? Meie eksperdid kinnitavad, et see on võimalik.

Eesti200 juhtide salajane põgenemisteekond.

Näiteks võivad erakonna juhid valimiskaotuse järel jõuda 15 minutiga erakonna kontorist lennuki juurde. Lennuki õhkutõusuks on vaja ainult paarsada meetrit linnatänavat ja paari tunni pärast ollakse juba turvaliselt näiteks Stockholmis.

Erakond Eesti200 peakontorist me ühelegi oma küsimusele vastust ei saanud ja seepärast võimegi teha julgeid ja põhjapanevaid järeldusi selles osas, mismoodi, millal ja kelle poolt antud lennukit kasutama hakatakse.

Toome siinkohal ära ka neile saadetud küsimused, mis kõik vastuseta jäid:

Kelle oma see lennuk on, mille te kesklinna parkisite?

Miks pole lennuk õhusõidukite registris? Kas kavatsesite lennata allpool radarite nägemisulatust?

Kas sõnum tiibadel: “Lendame kahesajaga!” tähendab teie Eestist põgenemise kiirust?

Kas lennuki küljele kirjutatud sõnum: “Aitab madallennust, lendame kõrgemalt!” tähendab seda, et kui olete Eesti õhuruumist väljas, siis taastate normaalse lennukõrguse?

Kas lennuki parkimise eest on tasutud ja kes tasus?

Millist põgenemisteekonda te 4.märtsil kasutate, et jõuda oma erakonna kontorist lennukini?

Kes on lennuki piloot põgenemise päeval?

Lennuk on neljakohaline – kes erakonna juhtidest konkreetselt ja nimeliselt põgenevad?

Kommentaarid (2)

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles