Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTOUUDIS! Lasnamäel Tondiraba pargis katsetatakse laste-Mupo pilootprojekti

jagamist

Lasnamäe on esimene linnaosa Tallinnas, kus katsetatakse pilootprojektina laste Mupo-t. “Lastest patrullid mõjuvad teistele lastele vähem hirmuäratavana,” loodab linnaosavanem Vladimir Svet.

Tallinna Munitsipaalpolitsei ja Lasnamäe linnaosavalitsuse laste-Mupo ühisprojekt hakkab kandma nime “Väikesed rohelised mehikesed”.

Et lapsed ei kardaks

“Laste-Mupo idee tuli meil tegelikult sellest, et mitmed lapsevanemad kurtsid meile, et parkides ja mängualadel ringijalutavad päris Mupo patrullid tundusid lastele hirmuäratavatena,” selgitas linnaosavanem Svet.

“Öeldi hirmuga, et näe, rohelised kollid tulevad või siis kaevasid lapsed end lihtsalt liiva alla peitu, kui nägid patrulli möödumas.”

Laste-Mupo esimene patrull Sergei (9) patrullringkäigul Tondiraba uues pargis, hetkel veel ilma selgelt äratuntava Mupo rohelise vormita.

“Nii saigi koos Tallinna Munitsipaalpolitseiga maha istutud ja arutatud, kuidas olukorda parandada ja laste hirmusid vähendada,” selgitas ta.

“No ja ühise ideekorje võitiski idee teha laste-Mupo, kus täiskasvanud patrullide asemel patrullivad parkides ja mängualadel lapsed,” sõnas linnaosavanem.

Lasnamäe linnaosavalitsuse juhi Vladimis Sveti sõnul on hetkel küll tegemist ainult pilootprojektiga, kuid kui see osutub edukaks, võib mängurelvadega patrullivaid väikeseid rohelisi mehikesi ehk laste-Mupot näha varsti ka teistes Tallinna linnaosades.

Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles