Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTOUUDIS! Tõnis Lukas kontrollis Tallinna Lennujaamas riiki sisenejate keeleoskust

Kultuuriminister Tõnis Lukas täna hommikul Tallinna Lennujaamas peatamas riiki sisenejaid.
jagamist

Kui veel eile kutsus kultuuriminister Tõnis Lukas inimesi üles kaebama riigis viibivate muukeelsete inimeste peale, siis täna võttis minister ohjad enda kätte ja kontrollis ise Tallinna Lennujaamas kõikide riiki sisenejate eesti keele oskust.

Eile teatas kultuuriminister Tõnis Lukas Vikerraadio saates „Repoteritund“, et tasub pingutamist, et eesti kultuur alles jääks. Nüüd võttis minister ohjad ilmselgelt enese kätte.

Üllatus riiki saabujatele

Suur oli täna Stockholmist saabunud Air Balticu lennureisijate üllatus kui pärast lennukist mahatulekut ja lennujaama ootesaali jõudmist ootas neid ees kultuuriminister Tõnis Lukas, kes pidas kõik temast mööduda üritajad kinni ning nõudis neilt eesti keeles rääkimist.

„Meie lend maandus kell 9.49 ja kõik oli tavapärane – läbisime pikad koridorid ja ootasime oma pagasit. Kui selle kätte saime, hakkasime lennujaamast väljuma. Ühel hetkel peatas meid keegi hullunud pilguga prillidega mees, kes nõudis, et kordaksime tema järel sõnu „pagari piparkook“,“ kommenteeris tänaseid sündmusi Stockholmis elav Helle (37).

„Me ei saanud alguses aru, mida ta meist täpselt tahab. Kui ta lõpuks end siis kultuuriministrina tutvustas ja oma tegevust selgitas, saatsime ta kiirelt kukele,“ märkis Helle.

Minister pandi kohvreid tassima

„Jah, ka meid peatas see mees kinni ja nõudis meilt, et räägiksime eesti keeles. Niipalju sain ma aru. Ütlesin talle, et pojake, muidugi ma räägin eesti keelt,“ kommenteeris Stockholmi sugulaste juures külas käinud Elfriide (89).

„Aga siis läks jutt juba segasemaks ja kuna meil aega selliste lolluste peale polnud, siis andsime härrale oma pagasi kätte ja näitasime suuna kätte, kuhu need viia tuleb,“ märkis Elfriide.

„On väga tore kui Tallinna Lennujaam on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte ja palkab taolisi totusid reisilt tulijaid tervitama ja appi neile pagasit kandma. Igati kiiduväärt tegevus,“ jäi Elfriide minister Lukase tegevusega rahule.

Lukast ajendas tegudele häda toidukulleritega

Kultuuriminister Tõnis Lukas kurtis eilses Vikerraadio saates „Reporteritund“, et tal on raskusi hakkama saamisega nii taksos juhtidega kui koju toitu toovate kulleritega suheldes.

“Vaatan ka mitmel pool kesklinnas, Tammsaare pargis – mul tekib ka küsimus nagu paljudel inimestel, et kas need noored mehed, kes seal liiguvad ja kes eesti kultuuriga ilmselt väga lõimitud ei ole – kas need on ikka ainult need noored tuumafüüsikud, kes ülikoolides õpivad või tuleb siia sisse ikka ka sellist sisserändajat, kes ei ole valmis eesti keelt omandama ja keda kõiksugu Boldid ja Woldid ja muud ettevõtted võtavad täitsa südamerahuga tööle, kes üldse eesti keelt ei valda, ja meie, eestlased, peame nendega teistes keeltes siin suhtlema, et saada oma toit või post kätte või taksoga sõita,” rääkis Lukas.

„Just seetõttu otsustasingi, et võtan ohjad enese kätte ja lähen otse nö „tulejoonele“ riiki sisenejate eesti keele oskust kontrollima,“ lisas Lukas.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha

Kommentaarid (4)

 • eestlane

  18. sept. 2019 - 15:56

  Tegelikult täitsa vale teema, mille üle ilkuda.

  Vasta
 • lumehelbekeste aeg

  18. sept. 2019 - 17:13

  Lennart Meri käis kunagi täitsa ilma naljata lennujaama peldikus, kõik said aru, kes naeris, kes tundis piinlikkust, kindlasti mõni arvas ka et sellisel teemal ilkuda ei kõlba. Nüüd aga ei tohi naljale mõeldagi.. Aga nojah, rebigem nalju liberaalide, sotside, naiste, homode, nõrgamõistuslike, mustanahaliste ja kelle iganes üle, siis on maailm taas parem paik, onju

  Vasta
 • Aare Tesaar

  18. sept. 2019 - 20:41

  Nõrk, Lugejakiri, ülinõrk! Miks ei ole andmeid, kuipaljud oskasid eesti keel ja kuipaljud ei osanud? Mitme inimese kohvrid Lukas sõidukitele taris ja mis oli kohvrite kogukaal? kui kaua Lukas sääl maksumaksja raha sihipäraselt kulutas?jnejne. Nõrk!
  Siiani olen Lugejakirja pidanud Eesti uuriva ajakirjanduse lipulaevaks aga nüüd…
  Nõrk! Võtke siis vähemasti Vilja Kiisler tööle, tema oskab küsida ka selliseid küsimusi millele isegi Lugejakiri vastuseid ei tea.

  Vasta
  • lugejakiri

   19. sept. 2019 - 09:13

   Peame tõesti endale tuhka pähe raputama, et meie reporter niivõrd tähtsaid andmeid kirja ei pannud. Meile teadaolevalt saigi minister räägitud ainult kahe inimesega – esimene saatis ta kukele ja teine pani ta kohvreid kandma. Peale seda pole ministrit enam nähtud.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles