Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ilmajaam kinnitab: ka sel aastal tuli talv Eestisse ootamatult

Talv tuli jälle ootamatult
jagamist

3.detsember 2018

Kuigi elame riigis, kus talv tuleb absoluutselt igal aastal, tuli see meile jälle ootamatult, nagu ikka, kinnitab riigi ilmateenistus.

Esimene sahmakas lund tuli Eestis maha laupäeval, 27.oktoobril, mis oleks võinud ju olla inimestele hoiatuseks, et talv on tulemas aga ei. Sellele järgnes nädalaid kestev soojapoolne ilm, kus temperatuurid kerkisid isegi üle 10 kraadi.

Korralik esimene lumi tuli maha novembri teises pooles, kus enamik inimesi sõitis veel ringi suverehvidega. Siis hakkasid esimesed taibukamad eestlased aru saama, et miskit on toimumas. Ära vahetati siiski ainult üks rehv, igaks juhuks. Ja kulude kokkuhoiuks, sest see ongi just see koht, kust kokku hoida võiks.

Kui detsembri alguses tuli maha juba paks lumevaip, siis jõudis kohale see ka pisut suuremale hulgale eestlastele ning mindi isegi nii kaugele, et vahetati ära veel üks suverehv talve oma vastu. Nüüd on mitmetel eestlastel all kaks suverehvi ja kaks talverehvi, perekonna kulud on samas kontrolli all.

Millal vahetavad eestlased ära kõik neli suverehvi talverehvide vastu, ei oska riiklik ilmateenistus öelda. Tallinna linn on teada andnud, et lund hakatakse linnast kokku korjama siis, kui seda vähemaks on jäänud ehk siis kevadel.

Head libisemist!

Hea Lugejakirja lugeja! Anna meile loo all kommentaarides märku, millal sina otsustad, et okei, aitab nüüd uisutamisest ja lähed rehve vahetama?

1 kommentaar

  • plapla

    27. okt. 2018 - 14:35

    kuna ma tean, et olen väga aeglane, siis hakkasin rehvivahetust planeerima jaanipäeva paiku. kummalisel kombel on hetkeks kõik neli talverehvi all. planeerin varsti aja panna suverehvide vahetuseks. ehk õnnestub juba jaanuaris alla saada!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles