Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

JÕULUKUUSE ABI: 12 töötavat nippi, kuidas päästa oma jõulukuusk kassi eest!

Kõige tavalisem pilt kui kodus on kass ja jõulukuusk - raibe on kohe sellel ronimas! (fotod: Pinterest)
jagamist

Ilmselt enamike Eesti jõulukuuskede jaoks on juba liiga hilja aga siit tulevad 12 töötavat nippi, kuidas päästa oma ilus jõulukuusk hirmsa eluka ehk kodukassi käest.

100% kassiomanike jaoks ei tule mingi üllatusena, et jõulukuuse tuppa toomine muutis kodu energeetikat ja asjade paiknemise dünaamikat. Kõige rohkem tunnevad end sellest häirituna alati loomariigi feng shui eksperdid ehk kassid.

Ei ole olemas kassi, kes ei arvaks, et see suur roheline veidrus, millele riputati külge palju läikivaid ümmargusi mängupalle, toodi just temale mänguasjaks ja ronimispuuks. Kass ei ole loll loom, ta ei torma kunagi kohe selle otsa ronima ega seda maha kiskuma – oh ei, sellele eelneb ikka päevade kui mitte nädalatepikkune nn põrnitsemisfaas, kus kass istub kuuse all ja pilk on naelutatud tundideks ühte kohta.

Kuid alati, kordame – alati, järgneb sellele rünnak, mis jõulukuuse jaoks tähendab tavaliselt kuulsusetut lõppu veel enne kolmekuningapäeva.

Me vabandame siiralt oma kallite lugejate ees, et see lugu jõuab tehnilistel põhjustel põhjustel teieni ilmselt juba liiga hilja. Aga kui see aitab kasvõi ühel Eestimaa jõulupuul pidada vastu võiduka lõpuni, on lugu oma eesmärki juba täitnud.

Siit tuleb 12 nippi, kuidas oma kuusk kassi hävitavate küünte eest kaitsta:

1.Pane oma kuusk rõdule või kinnita traadiga akna taha. See ajab su kassi täiesti hulluks aga see on ka paras talle eelmise aasta kuuse lõhkumise eest. Las raibe kraabib klaasi, kuuske ta kätte ei saa.

2.Joonista just sulle meelepärane kuusk suurele paberile või linale. See on selline tegevus, mida võite koos perega teha – guassvärvid välja ja kukkuge joonistama. Kehtib reegel, et mida tõetruuma kuuse te joonistate, seda rohkem kordi hüppab teie vaene triibuline öösel sinna külge, lootuses kuuse peale ronida. Poor sucker!

3.Osta auto lõhnakuusk ja riputa see seinale. Tehniliselt võttes on sul toas jõulukuusk. Riputa see igaks juhuks hästi kõrgele, et kass seda kätte ei saaks. Kingid võid rahulikult selle alla panna, need kassi ei huvita.

4.Kassid kardavad siin elus ainult kolme asja – vett, lolle inimesi ja tolmuimejaid. Osta endale võike jõulukuusk või lõika näiteks kassi hävitustööst üle jäänud kuusel latv ja pane see tolmuimeja otsa. Kass võib tulla seda uudistama aga oma vaenlase territooriumile ta naljalt ei sisene. Kui sul ongi kodus julgem kass, siis hoia tolmuimejat töös – kodu saab puhtaks ja kass kuuske ei puutu.

5.Koori oma jõulupuu alt okstest puhtaks nii, et ainult kõrge ladvaosa jääb alles. Vaene kass ei saa arugi, mis just juhtus. Jah, see pole eriti ilus, jah, see näeb välja nagu mingi Tsernobõli kuusk aga vähemalt ei saa kass sellega mängida. Väike hind, mida maksta.

6.Korja kokku oma kuuse riismed ja tee sellest 3-D kuusk seinale. Sarnane nagu kuuse joonistus aga pisut ägedam. See on juba kunstiteos ja kunsti kassid ei salli. Win-win – sina saad kunsti teha ja kass saab seda mitte heaks kiita. Aga kuusk on terve ja alles.

7.Riputa kuusk tagurpidi ehk tüve alumist osa pidi lakke. See keerab sinu kassi psüühika nii pekki, et ta käitub veel pool aastat hiljem ka korralikult. Iga kass saab aru elementaarsest füüsikast aga kui kuusk ripub laes, siis see on ikka nii mindblowing, et kassil võivad endal karvad maha sadada kui ta sellest aru üritab saada.

8.Üks radikaalsemaid viise on ehitada ümber kuuse aed. Jah, siis ei saa ka teie lapsed ligi ja kogu see asi tundub üldse imelik aga põhiline – see kassiraibe ju ka ei saa rüüstama minna. Kõige efektiivsem oleks lasta aeda sisse ka tugev elektrivool – juhuks kui ta peaks üritama ronida üle aia. Kui kass saabki pisut särakat, siis tema kärsanud karvade lõhn ongi mõnus uus jõululõhn. Ka teie lapsed võivad sellest õppida midagi – alati võibolla ei tasu oma vanemate sõnu eirata, et kui seda aeda puutud, siis võid surma saada.

9.Ehita mosleminaise kujuga jõulupuu. Eks ta pisut võõras meie kultuuris on aga keda huvitab mingi usk või kultuur kui su kuradi kass on kuusevägistaja? See on ka väga odav variant ehitada – mingi tool alla, mingit riiet peale, ehteid ka ja kass arvab, et sa oled ikka täisidioot ja tema idioodi asju juba ei puutu. Kardab, et on nakkav.

10.Paki oma jõulukuusk pakkekilesse. Me kõik oleme seda teinud kui reisil oleme käinud ja lasknud kohvri kilesse pakkida – see kaitseb kohvrit. Samamoodi on kuusega – mässi see korralikult kilesse – ehted ja kuusk jäävad ikka ju läbi kile näha. Aga kassil muidugi on pidu läbi – kilet nad ei salli.

11.Pane oma kuusk vanni. Lase see vett täis ja pane ehitud kuusk sisse. Seal vannis on kuusk nagu vanasti olid kindlused – igati kaitstud veekraaviga. Jah, kass töllerdab seal kindlasti juures aga kui on midagi, mida kassid ei salli, siis see on vesi. Seda mainisime juba eespool.

12.Pane kuuse kõrvale seisma mingi idioot või siis pilt temast. Nagu me alguses mainisime – kassid ei salli absoluutselt kolme asja – vett, tolmuimejat ja lolle inimesi. Igas peres ja suguvõsas on olemas mingi tüüp, keda kõik teised peavad tema käitumise pärast idioodiks – pange tema kuuse kõrvale valvesse ja öelge talle, et see on salajane mission. Ta usub seda kindlasti ja seisab seal ilusti kolmekuningapäevani.

Rahulikke jõule ja head kuusepäästmist!

1 kommentaar

  • Chyzhelya Chethlynia Snowflake

    26. dets. 2018 - 16:37

    Issand,issand my gaad, kui nunnud mmmm niiii armsad kiisud ja kui nunnu Trump veel kuusepuuga on ,oo ma ei või….💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛😘💕

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles