Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kalevi uus šokolaad on ajanud looduskaitsjad täiesti marru

Palju kisa ja vähe villa tekitanud šokolaadiümbris, mis on ajanud loodusekaitsjad täiesti marru. (foto: Kalevi loodusjulm kommivabrik)
jagamist

Magusavabrik Kalev on välja andnud uue toote, mille kaanel on kujutatud väljamõeldud Hiiumaa vägilast Leigerit, kes on maa seest välja rebinud viimase elava puu Eestis. Metsakaitsjad on täiesti marus.

Tselluloosivabrik, Rail Baltica, RMK äge metsaraie – need on ainult mõned viimase aja skandaalid, millega Eesti looduskaitsjad on pidanud rinda pistma.

Nüüd aga on üles kerkinud veelgi suurem skandaal, sest Eesti magusatootja Kalev on välja andnud uue šokolaadi, mille kaanel kujutatakse meest, kes on rebinud maa seest välja elusa puu, käitleb seda äärmise lugupidamatusega ja on ise veel uhke ka oma teo üle.

Rohelised on lausa marutaudis

„Meie eelmiste võitluste haavad pole veel äragi paranenud kui juba tuli peale uus. See on ikka täielik sigadus, millega meie rahvuslik kommitööstus on hakkama saanud! Ajal, mil meie näeme iga päev vaeva, et kaitsta kurjade metsatöösturite ja RMK ahnurite eest igat Eestimaa puud, promob suur ettevõte looduse julma rüüstamist ja omakasupüüdlikku käitumist,“ seisab Eestimaa Roheliste meediale saadetud pressiteates.

„Meie, looduse kaitsjad ja looduse armastajad ei jäta seda asja niimoodi! Niipea, kui ilm soojemaks läheb ja õues saab mõnusamalt seista, läheme Kalevi kommivabriku värava taha protestima ja nõudma šokolaadi kujunduse äramuutmist!“ seisab teates.

Rohelised lähevad Kalevi vanalinna kommipoe ette protestima siis, kui ilmad soojemaks lähevad.

Kalevi kommivabrik probleemi ei näe

Kalevi kommivabrik peidab end aga mingi arusaamatu väljamõeldud loo taha.

„Legend räägib, et nii nagu Saaremaal, eland ka Hiiumaal oma vägilane. See olla olnd Suure Tõllu noorem vend, kel nimeks Leiger. Kuigi ta oli oma vennast noorem, ei jäänd ta jõu ja kasvu osas vennale kuskilt otsast alla,“ seisab toote tutvustuses.

„Kui ikka keegi ronis saarele kurjade mõtetega, siis ega neil pikka pidu polnud – Leiger raband maa seest kuuse ja vehkind vaenlased merre,“ kirjeldatakse metsarüüstaja Leigeri tegevust šokolaadi tagaküljel.

Kui uurisime rohelistelt, et milline võiks olla korrektne ja neid rahuldav tootekujundus, saime vastuseks järgneva:

„Meie nõuame Kalevilt, et nad muudaksid selle pildi otsemaid ära. Koheselt tuleb puu maa sisse tagasi panna ja näiteks kujundada toote kaas nii, et Leiger istub kohalike huntidega koosolekulaua taga ja arutab oma erimeelsusi rahumeelselt,“ vastasid rohelised.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Kalevi jõhkrast looduserüüstet propageerivast šokolaadi kujundusest? Kas ajab täiesti marru, nii et suu vahune või on täitsa suva? Anna oma arvamusest meile loo all kommentaarides märku!

SEOTUD LOOD: 

Ongi pidu ja värske õhk läbi: Eestis raiuti maha täna kõige viimane puu!

10 aastat transrasvaskandaalist: Kalev annab juubeli puhul välja eritoote „Kirju Evka“

Kommentaarid (2)

 • Leigeri venna naabrinaine

  12. veebr. 2019 - 16:26

  Pildil olevad ülejäänud puud on lehtpuud nii, et va Leiger on tõesti Hiiumaa viimase kuuse maha saaginud. Kohalikest huntidest ainult kolm on julgenud pildile tulla. Mis laua taha nad ikka istuvad kui Leigeril kaigas käes. Kuusk tuleb muidugi tagasi kleepida ja üle pildi kirjutada suurelt: ” Tere tulemast Hiiumaale ! Iga külaline oma puuga!”

  Vasta
 • Reimo

  13. veebr. 2019 - 09:39

  Väga ilus kujundus ja rohelised peaksid hakkama tablette õigeaegselt võtma,et ennast vähem totrana näidata!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles