Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kas teie teadsite, et Eesti Vabariigi välisminister on keegi Sven Mikser? Meie ei teadnud

See pildil olev prillidega härrasmees on väidetavalt Eesti Vabariigi välisminister. Pole kuulnudki, onju? (foto: vikipeedia)
jagamist

Eestile on kombeks üks president korraga. Nüüd tuleb välja, et meile on kombeks ka varjata asjaolu, et riigil on kuskil peidus olnud ka välisminister, keegi Mikseri-nimeline noorhärra.

Ja välja tuli see huvitav infokild üsna veidral moel – nimelt vannutati Sven Mikser välisministriks 2016.aastal ning tuleb välja, et ta võetigi tööle ainult ühte asja tegema – ette valmistama seletama lollidele Eesti maakatele mingisugust ÜRO pagulaste rändelepet.

Kus sa, mees, olnud oled kõikse aja?

„Vastab tõele – tegemist on olnud pika protsessiga, mis sai alguse 2016.aasta septembris, kui New Yorgis võeti vastu deklaratsioon, mis käsitleb nii rännet kui pagulust. Selle dokumendiga anti ÜRO-le ülesanne rääkida läbi ja leppida 2018.aasta jooksul kokku sellesamas ränderaamistikus,“ ütles Mikser ise, kui küsisime, et kus kurat ta need kaks aastat olnud on ja kas tema ainuke ülesanne on olnud mingi rändeleppega tegelemine.

Mikser, kes on kuskil Eestist eemal pimedas kabinetis teinud oma varjatud tööd, on hämmingus kriitikast ja ei saa aru kohalike lollide eestlaste sõrgadega vastupõtkimisest.

Mikser kardab, et välismaa onud võivad meie peale pahaseks saada

„Kogu see lepe pole siduv, aga kui toetame põhimõtteid, siis eeldatakse ka nende järgimist. Ränderaamistikku ja Eesti ÜRO julgeolekunõukogu valimiskampaaniat ei või siduda. Ent ei saa välistada, et riigid vaatavad meie otsuseid. Saate aru jah, ma võin…khm…see tähendab meie võime nende välismaa onude ees lolliks jääda ju nii,“ ütles Mikser nutuvõre ümber suu.

„Viis kuud veel ja oleks valimised olnud ja ma oleks pääsenud niimoodi, et keegi poleks arugi saanud, et ma ei ole teinud mitte mingit tööd selles valitsuses. Nüüd läks kõik selle tobeda EKRE pärast lörri,“ lisas Mikser pahaselt.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles