Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kehra mälestussamba avamisüritusel pääses kahtlane relvaga mees president Kaljulaidi lähedale

Oletatav relvaga ründaja osutus tavaliseks kõhulahtisuse käes kannatanud sõjaajaloo klubi liikmeks (foto: Kersti Kaljulaidi Facebook)
jagamist

Pühapäeval, 6.jaanuaril toimunud Kehra lahingu mälestussamba avamisel toimus kummaline turvaintsident, kus kahtlane relvastatud mees pääses president Kersti Kaljulaidile väga lähedale. Vahejuhtum lõppes õnneks probleemideta.

Intsident sai alguse 6.jaanuari hommikul kui mälestussamba avamisele olid tulnud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kaitseminister, Kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem ning  Anija vallavanem.

Kohas, mis Vabadussõja ühe pöördemomendi, Kehra lahingu auks kannab nime Lahinguvälja, mängisid sõjaajaloo klubid maha sada aastat tagasi toimunud Kehra lahingu ehk peeti maha taaslavastatud lahing Eesti vägede ja punaste vahel. Lahingus osales kokku 104 meest Eesti, Läti Valgevene ja Venemaa sõjaajaloo klubidest.

Kui punastele oli ots peale tehtud, rivistas Saaremaa Sõjavara Seltsi juht Margus Sinimets «kõik võitlejad, mõlemalt poolt, nii elusad kui surnud» teeserva üles ning president Kersti Kaljulaid andis klubide esindajatele üle tänukirjad.

Relvaga üksi uitav mees tundus kahtlane

Sel hetkel läheneski presidendile kummalises riietuses mees, kes kandis kaasas relva. Presidendi turvameeskond pidas mehe kohapeal kinni ning kiire kontrolli käigus selgus, et tegemist oli lihtsalt ühe sõjaajaloo klubi liikmega ning näidislahingus osalejaga, kel oli poole lahingu pealt kõht lahti läinud ja ta istus kogu ülejäänud lahingu tualetis.

Mees jõudis tagasi täpselt ülesrivistuse lõpetamise ajaks, kuid kuna ta kandis relva enda järel ja käitus kahtlaselt, otsustati mees ka korraks kinni pidada.

Rivistusele hilinenud mees sai samuti presidendilt tänukirja.

Edasi läks üritus vahejuhtumiteta

Vahejuhtumi järel siirduti Kehra lahingu mälestussamba juurde, kus president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Jüri Luik ja Anija vallavanem Arvi Karotam eemaldasid mälestussambalt katte. Mälestussamba õnnistas sisse kaitseväe peakaplan Gustav Kutsar.

Lahingulavastuses osalesid sõjaajaloo klubid Erika, Dortmund, Flandria ja Baltika Venemaalt Sankt-Peterburgist, Ordenis, Latviešu karavirs ja Explorers Lätist, Epoha ja 4-VDK Valgevenest ning kohalikud klubid Preobraženski polk, Narva, Front Line, Front Line Eesti, ESAK ja Saaremaa Sõjavara Selts.

Praegusel hetkel pole veel teada, millisest sõjaajaloo klubist pärit isik turvaintsidendi põhjustas. Pole ka teada, mis võis põhjustada mehe kõhulahtisuse antud üritusel, kuid pealtnägijate sõnul võis süüdlane olla kaitseväe kuivtoidupaki vale käitlemine.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles