Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kes sai peksa ja kes sai pilti ehk Nädala Poliitanalüüs!

Poliitika on peen mäng - kui sa seda ei oska, siis sul sinna asja pole!

Poliitikas võib teatud eesmärgi nimel ühineda kasvõi kuradi endaga, peab vaid olema kindel, et sina teed kahju kuradile, mitte kurat sulle. See nädal näitas, et nii mõnedki poliitikud kompasid piire, mille ületamisel enam tagasiteed pole. Vaatame siis peale, millega meie tublid poliitikud siis nädala jooksul hakkama said. Või ei saanud.


Pole kahtlustki, et reformierakond kaotas sellel nädalal kõige rohkem - EKRE ja sotsid võtsid juba esmaspäeval kogu Eesti meediaruumi enda kätte ja ei andnud seda kordagi enam tagasi.

Mis te arvate, et reformikad ei mõelnud, et kurjam, miks meie omadest seal keegi peksa ei saanud- oleks ka pildis saanud olla ja seda ainult väikse löögi eest persse.

Kaja Kallas jätkas oma tavapärast retoorikat: Jüri Ratas ei sobi peaministriks ja see valitsus tüürib Eesti mutta. Ehk siis seda sama jama nagu alati ja ammu enam keegi ei kuula.

Ainuke, kes sellel nädalal reformikatest pilti sai, oli Jürgen Ligi. Toome siinkohal ära mõned pealkirjad, mis temaga seotud olid:

-Ligi ja Kallas näevad EKRE meeleavaldusel toimunut erinevalt
-Jürgen Ligi Tarandist: ennast nautiv ja jõukas sots läks inimesi pilkama ning nende meeleavaldust enda meelelahutuseks muutma
-Jürgen Ligi: valitsus narris riigikogu ja kasutas seda vaid enda koos hoidmiseks. Seeder ei peaks rusikatega vehkima
-Jürgen Ligi sookvootidest: mina olen diskrimineeritud – ma olen keskealine mees ja minu võimalused on sama kvalifikatsiooniga naistest madalamad

Ehk siis lihtne kokkuvõte - reform pildis polnud, Kallas jätkas vana juraga, millega pilti ei saanud ja pildis oli ainukesena Jürgen Ligi.

Päris kehva ikka.
Ka Keskerakond jäi sellel nädalal pigem varju. Aga ega neil polnud ka vaja pildis olla - nemad naudivad oma valitsuses olemist ja polnudki vaja nina toppida sinna rändeleppe asjasse rohkem. Ainuke asi, mis peaminister Ratas tegema pidi, oli postitada video sotsiaalmeediasse ja öelda ,et Jüri Ratas taunib Eesti poliitikas lahvatanud vägivalda. Thats it.

Teine Keskerakonnaga seotud uudis sel nädalal oli, et kohus käskis Keskerakonnal Tallinna linnale tagasi maksta keelatud annetuse 6000 euri.

Ehk siis põhimõtteliselt olid Keskerakond ja Reformierakond sellel nädalal täpselt samal pulgal. Ehk mõlemad olid varjus. Aga kui vaadata, kummale see kasulik oli, siis pole kahtlustki, et ainult Keskerakonnale.

EKRE korraldas esmaspäeval meeleavalduse rändeleppe vastu. Neile oli teada, et seekord tuleb kohale päris palju inimese, k.a. palju meediat. Neil olid valmis tehtud vägevad sildid ja oli teada, et need inimesed, kes kohale tulevad, peaksid üsna lihtsalt kaasa tulema iga mõttetu hüüdlausega, mida nad suudavad lavalt toota. Ideaalne meeleavalduse set-up.

Siis hakkas üritus peale - kõik läks ideaalselt - inimesed karjusid kurje sõnu ja vehkisid kurjade plakatitega. Iga lavalt maha hüütud lause pani rahva põlema ja see meeldis ka EKRE juhtidele. Ideaalne.

Siis tulid kohale punt sotse, kes hakkasid rahva käest saama verbaalselt pasunasse. Kaamerad filmisid ja fotokad välkusid. Ideaalne.

Kui siinkohal oleks meeleavaldus lõppenud, oleks EKRE olnud täielik võitja ja tulnud kogu asjast veel võimsamana välja kui enne.

AGA siis juhtus midagi ootamatut - ülesköetud rahva ette hüppas Indrek Tarand, haaras mikri ja kukkus sinna sisse jaurama. EKRE juhid läksid endast välja ja lükkasid ta vihase rahvamassi kätte, kes asusid Tarandit tuuseldama. Tarand tõmmati maha, ta sai jalaga liti persse ja teda sakutati pisut veel siia sinna. Olgem ausad, midagi füüsiliselt hullu temaga ei juhtunud.

AGA - ei ole oluline, kas juhtus midagi hullu või mitte - oluline on jälle see, kuidas asi PAISTIS. Ja asi paistis EKREle väga halb. Et mindi üsna lambist ühele inimesele füüsiliselt kallale. Väga paljude inimeste jaoks läheb piir sealt, kus karjutakse karme sõnu. Veel rohkemate inimeste jaoks läheb piir sealt, kus füüsiliselt minnakse teisele inimesele kallale.

Ja loomulikult jätkasid sotsid teema ülevalhoidmist veel päevi. Ja EKRE rändeleppe meeleavaldus oligi unustatud - nad pidid nädala tegelema enda ja oma liikmete tegevuse õigustamisega.

Jah, EKRE oli võidumees, et sai superilusti pilti oma teemadega aga kõik see sai rikutud ainult ühe asja pärast. Kui panna ritta võitjad, siis võiks olla see järjestus umbes nii: meedia, sotsid, ekre.
Rohelised valisid üldkogul uue juhatuse.
Sotsid päris kindlasti ei oodanud sellist nädalat nagu neil see nüüd välja kukkus. Päris kindlasti ei olnud olemas ühtegi sotsi eelmisel pühapäeal, kes ütles teistele sotsidele, et teate mis, sellel nädalal oleme me pildis veel rohkem ja mingi veel suurema jamaga kui kunagi varem.

Aga esmaspäeva hommikul said ilmselt vähemalt mõned sotsid aru, et tuleb päris erinev nädal. Näiteks said sellest aru EKRE koosolekule ilmunud Vakra, Mikser, Tarand, Padari ja keegi oli veel. Mikser sai seal kõige karmimat sõimu rahva käest. Et Mikser põlema jne. Vakra üritas ühe vanema prouaga üksühele teemat arendada. Teised jooksid pead laiali ekrelaste keskel ringi.

KUNI lavale läks Tarand. Edasine on juba ajalugu. Tarand, kes kogu selle sakutamise ajal naeris ja naeratas, teadis täpselt, kui pilti ta antud teemaga nüüd saab ja kui pekki ta EKRE meeleavalduse keeranud just on.

Loomulikult ei saanud nad seda asja nii jätta ja lisasid juurde asja politseisse andmise. Pluss loomulikult tohutu meediahuvi, mille Tarand ilusti ka ära kasutas.

Järgmisel päeval korraldasid sotsid juba ka pressiürituse, kus olid Ossinovski ja sotside uus siseminister. Päris kummaline, et sa oled esimest päeva siseministrina tööl ja siis sa pead minema meedia ette rääkima sellest, et põhimõtteliselt sinu erakonnakaaslane polnud meeleavaldusel purjus. Ja kinnitama seda korduvalt. Tarand muide ise hilines pressikonverentsile ja kui vaadata meedia tehtud pilte, kus värske siseminister vaatab Tarandit, siis sealt pilgust küll mingit kiitust otsida ei tasu. Tädi oli ikka päris kuri, sest on aru saada, et erinevalt Tarandist pole tädi mingi kloun ja tema jaoks oma esimesel tööpäeva tegeleda mingi sellise juraga polnud just kõige meeldivam tegevus. Selleks ei pidanud isegi kehakeeleekspert olema.

Aga sotsid lasidki selle teemaga ilusti terve nädala täis. Aga teate mis, kõige veidram ja võib-olla tegelikult mitte kõige veidram, vaid suht tavaline on see tulemus - sotsid keerasid mingi suure jama kokku ja said väga palju pildis olla. Kõik nõustuvad sellega, Aga sotsidele kohaselt läks asi nende jaoks jälle halvemaks - kuidas kurat see üldse võimalik on?

EKRE sai pilti ja võitis uusi liikmeid juurde. Sotsid said väga pilti ja nii terve nädala aga kuidagi läks nende maine jälle veel halvemaks. Sotside paradoks.
Isamaaga pole kunagi seotud mitte ühtegi uudist, mis ei paneks seest keerama. Kogu selle pundi tegemised on midagi nii eemaletõukavat, et absoluutselt iga kuulus inimene, kes nendega liitub, saab endale külge mingi veidra aura, mida ükski normaalne inimene küll kanda ei tahaks.

Üks näide sellest nädalast: Rahanduskomisjonile esitatud riigieelarve muudatusettepanekutega soovib Isamaa eraldada 50 000 eurot kaks kuud tagasi loodud MTÜ-le Sokratese Klubi, mis kuulub Isamaa Saaremaa piirkonna juhile Taavi Kurisoole. Ehkki MTÜ loodi vaid kaks kuud tagasi, on sarnaseid koolitusi korraldatud Kurisoo sõnul varemgi. MTÜ loomist põhjendas Kurisoo sellega, et ettevõtmist ei tahetud siduda kuidagi poliitilise erakonnaga.

Selline on siis erakond Isamaa. Ahjaa, tuli veel ka uudis, et Tõnis Lukas kandideerib taas Isamaa ridades. Millegipärast läks toas korraks jääkülmaks ja silme ette tekkis õuduspilt, et Juhan Parts on järgmine, kes tuleb välja toreda uudise, et tema tuleb ka Eestisse tagasi ja seda sellepärast, et nüüd on õige aeg seda teha, et Eesti riiki aidata või midagi veel hullemat temalt põhjenduseks. BRRRR......
Vabaerakonnalt üks pealkiri esmaspäeval. Thanks, Mr. Obvious:

-Vabaerakond: tänase päeva võitjad olid sotsid, kaotajad reformierakondlased ja EKRE

See oli ka kõik.
Mitte kui midagi. Nada. Null. Ziiro.

1 kommentaar

  • Rait

    2. dets. 2018 - 20:28

    Aus lugemine 😀

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles