Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Keskerakond: Eesti riigi piiri hakatakse valvama Balti keti stiilis – uhkelt üksteise kõrval seistes

jagamist

Keskerakond tuli sel nädalal välja oma valimisprogrammi riigikaitse peatükiga, mille keskseks lubaduseks on sõjaväestatud piirivalve taastamine. See tähendab, et iga lödinäpust ludri, kes tänavalt kätte saadakse, viiakse peale esmast väljaõpet kohe Eesti riigipiirile seisma ja seda valvama.

„Kõige olulisem selle asja juures on, et poisid hakkavad piiril seisma tihedalt üksteise kõrval ja hoidma käest kinni. Nii saame olla 100% kindlad, et ükski vietnamlane ega muu pagulane siia riiki naljalt ei sisene,“ ütles Keskerakonna valimisprogrammi riigikaitse peatükki koostav Aivar Riisalu.

Kas uus aga püsiv Balti kett?

„Jah, võib öelda küll, et meie loome noortest sõjaväkke toodud poistest ümber Eesti statsionaarse Balti keti, mis hakkabki olema meie riigikaitse peamine alus,“ on Riisalu oma täis peaga saunas pähe tulnud idee üle uhke.

„Praktikas tähendab see seda, et kõigepealt püüame me need nolgid tänavalt kinni, onju. Ja oi kui palju meil neid vaja on, et terve piir ära katta aga pole hullu, saame hakkama. No ja siis näeks asi välja nii, et need kinnipüütud nolgid läbivad kaitseväes sõduri baaskursuse, nii oma kolm kuud ,” selgitas Riisalu. „Ja sealt edasi, hops, liiguvad nad piiripraktikale ehk seisma Eesti oma Balti ketti!“

“Ei, me ei ole veel välja arvutanud, kui palju poisse meil vaja on, et nad kataksid kogu piiri täies ulatuses ära. Meie siin Keskerakonnas tegutseme enne ja mõtleme pärast.”

Riisalu lisas, et juhtima hakkavad seda nolkide polku politsei- ja piirivalveamet.  Esimesed tänavalt kinni püütud poisid saadetakse Balti ketti seisma juba tuleva aasta juunis.

Hea Lugejakirja lugeja! Anna loo all kommentaarides teada, mida arvad sina Keskerakonna värsketest riigikaitse plaanidest!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles