Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Keskkonnainspektsioon: selgus peamine põhjus, miks Põhja-Tallinna õhk saastatud oli

Keskkonnainspektorid jälitasid haisu ka jalgsi ja spetsiaalsete haisuseire seadmetega. Valimisplakatite läheduses läksid masinad lolliks. (foto: Keskkonnainspektsioon)
jagamist

Keskkonnainspektsioon sai alates möödunud aasta lõpust Põhja-Tallinna elanikelt arvukalt kaebusi õhus leviva kemikaalilõhna kohta. Põhjuse leidmiseks telliti välisõhu kvaliteedi mõõtmised ja nüüd on selgunud ka õhusaaste põhjus.

„Kõnede arv, kus Põhja-Tallinna elanikud kaebasid, et enam hingata ei saa nende linnaosas, hakkas järsult tõusma 2018.aasta teises pooles. Kuna tegemist ei olnud enam üksikute kaebustega, vaid neid tuli massiliselt, ei saanud neid kõnesid enam eirata,“ märkis Keskkonnainspektsiooni esindaja.

Helistajad kaebasid mädamuna-laadse haisu üle

„Seoses kaebuste arvu suurenemisega tellisimegi 2018. aasta teisel poolaastal Eesti Keskkonnauuringute Keskuselt välisõhu kvaliteedi mõõtmised, mille esialgsed tulemused selgusid eelmisel nädalal. Põhja-Tallinnas läbi viidud mõõtmised näitasid väävliühendite piirnormide ületamist,“ märkis inspektsiooni esindaja.

„Alguses kahtlustasime me loomulikult kohalikke keemiaettevõtteid, sest Paljassaare sadamas ja ümbruses tegutsevad mitmed kütuse- ja kütusejääkide käitlemisega tegelevad firmad. Kuid suur oli meie üllatus kui õhuanalüüse võtnud seirebuss jäi järjepidevalt seisma ja hakkas aktiivselt häiret andma reklaamtahvlite ees, kus olid kujutatud riigikogu valimistel kandideerivad poliitikud ja nende katteta lubadused,“ märkis inspektor.

Inspektorid jäid pidevalt valimisplakatite juures seisma ning pidid nentima, et õhus on tõepoolest tunda katteta valimislubaduste hõngu.

Sarnaselt Põhja-Tallinnale oli olukord hull ka Kristiines – peamine põhjus oli muidugi taksopargi ristmiku valimisplakatid.

Valimislubadused olid mädanema hakanud

„Kui valimislubadused hakkasid plakatitel mädanema, siis eritus neist hulk erinevaid väävliühendeid protsessi käigus ning see oligi peamine halva lõhna tekitaja. Kuna tegemist oli mitme erakonna plakatite tegevuse koosmõjuga, siis on igati loogiline, et kõigi nende koosmõjul oli hais veelgi suurem ja talumatum,“ märkis inspektsioon.

Pärast poliitilise välireklaami keeldu ja plakatide mahavõtmist kadus ka hais linnajaost.

Inspektsioon teeb tulevikus ettekirjutuse poliitikutele

Keskkonnainspektsioon kinnitas, et kavatseb järgmiste valimiste eel nõuda piirkonnas end reklaamivatel poliitikutel meetmete rakendamist saasteainete vähendamiseks.

„Usume, et kui poliitikud ei lubaks oma plakatitel valijatele maid ja ilma kokku, siis ei läheks need lubadused nii kergelt ka mädanema ja ei põhjustaks enam talumatut haisu antud piirkonnas,“ seisab inspektsiooni lõpparuandes.

„Lõhnaprobleemi vähendamiseks vaja kõigi nende poliitikute panust ja vähem jama kokku lubamist.“

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles