Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Keskkonnaminister Tõnis Mölder nafta pumpamisest Tallinna lahel: “Nad lubasid, et midagi ei lähe maha!”

jagamist

Kuigi Eesti riik on keelanud ohtlike ainete ümberpumpamise Tallinna lahes, käib see suure hooga endiselt edasi. “Nad lubasid meile, et midagi ei lähe maha!” põhjendab keskkonnaminister Tõnis Mölder tankerite tegevuse jätkumist.

Keskkonnaministri sõnul pole veel ühtegi õnnetust juhtunud ja seetõttu pole põhjust nafta ja muude ohtlike ainete ümberpumpamist ka lõplikult keelata.

Viidi silma alt ära

“Kas teie näete, et Tallinnas lahes või kuskil kaldal oleks mõni õlilaik või õlireostus?” küsib meie pärimise peale keskkonnaminister Tõnis Möder.

“No vot, mina ka ei näe. Üleüldse on asi Tallinna lahel paremaks läinud, sest me keelasime nafta ja muude ohtlike ainete laevalt-laevale ümberpumpamise ära nendes Tallinna lahe kohtades, mis mere ääres elavate tallinlaste koduakendest näha võiksid olla,” selgitas Mölder.

“Mina näiteks ei näe oma kabinetist enam mitte ühtegi ohtlikku tankerit (keskkonnaministeerium asub Narva maanteel, ministri aknast paistab ka Tallinna laht, toim),” ütleb Mölder.

Keskkonnaminister Tõnis Mölder väidab, et naftaärikad andsid isegi kikuka, et midagi ei juhtu Tallinna lahel.

“Ehk siis saigi naftaärimeestega kokku lepitud, et kuigi ametlikult on keeld peal, võivad nad oma tegevust jätkata, kui teevad seda silma alt ära ja lisaks muidugi siis ka aumeeste kokkulepe,” selgitas keskkonnaminister.

Aususe mäng

“Ehk siis nüüd jõuangi kõige olulisemani,” jätkab minister.

“Meil on naftaärimeestega suusõnaline kokkulepe – nad lubasid, et ümberpumpamise käigus ei lähe midagi maha ja kui läheb, siis koristavad ise ka ära,” tutvustas Mölder kokkulepet. “Mäletan isegi mingit teemat, et oli ka kikuka lubadus – sealtkandist, kust mina tulen, tähendab taoline aususe žest palju.”

“Siiani on see esimene pool ju ideaalselt pidanud ja no nagu juba enne ütlesin, teist poolt pole veel juhtunudki,” rõhutas ta.

“Ehk siis seni, kuni midagi hullu ei ole juhtunud, ei näe ma ka mingit otsest põhjust ohtlike ainete ümberpumpamist Tallinna lahes lõplikult keelata,” lisas keskkonnaminister Tõnis Mölder.

Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles