Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KORRALIK SEGADUS! Palsameeritud Lenin viidi kogemata Eesti saatkonda Moskvas

Eksituse tõttu viidi Lenini palsameeritud keha Eesti saatkonda Moskvas.
jagamist

Eksituse tõttu viis Moskvas Eesti saatkonda renoveerinud firma palsameeritud Lenini värskelt renoveeritud saatkonna hoonesse. Eksituse põhjustas fakt, et firma renoveeris samal ajal ka Lenini mausoleumi.

Eksitus leidis aset selle nädala alguses kui nii Eesti saatkonda kui ka Lenini mausoleumi samal ajal renoveerinud firma töötajad ajasid sassi transpordi saatedokumendid, mille alusel käis mõlemasse hoonesse tagasi viidavate erinevate sisustuselementide transport.

Segadus likvideeriti kiiresti

Nii juhtuski, et Eesti saatkonda toodi Lenini palsameeritud keha ja Lenini mausoleumi viidi kogemate Eesti saatkonna uus köögisisustus. Lenini avastasid ühest saatkonna toast renoveerimist üle vaatavad ehitusinspektorid. Samal ajal valdas suur hämmastus ka mausoleumi töötajaid, kui nad saadetist lahti pakkides ei leidnud eest mitte Oktoobrirevolutsiooni eestvedaja ning Nõukogude Liidu rajaja Vladimir Lenini palsameeritud keha, vaid saatkonna uue köögisisustuse.

Õnneks saadi eksitusele ruttu jälile ning vahetus tehti veel ära samal päeval – Lenin transporditi tagasi värsket renoveeritud mausoleumi ning Eesti saatkonna köögisisustus toodi tagasi saatkonda.

Ei saatkonna inimesed ega mõlemat ajaloolist hoonet renoveerinud ettevõtte esindajad ei soovinud juhtunud eksituse kohta täpsemaid kommentaare anda.

Pidulik saatkonna avamine toimub täna

Täna taasavab president Kersti Kaljulaid pidulikult Eesti saatkonna Venemaa pealinnas Moskvas, kus ta võõrustab umbes 250 külalist. Vastuvõttu toitlustab Carmen Catering, mis toob kogu toidu kaasa Eestist.

Lisaks renoveeritud Eesti saatkonnahoone avamisele, kohtub president täna ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, Eesti kogukonnaga ning asetab reedel pärja poliitiliste repressioonide ohvrite mälestusmärgile “Leina sein”.

Täpne päevakava presidendi kantselei kinnitusel praegu paigas ei ole.Töövisiidile Moskvasse siirdub president otse riigivisiidilt Portugali ja tagasi Eestisse jõuab riigipea reedel.

SEOTUD LOOD: Omapärane huumor või sõnum Eestile: president Kaljulaidi visiidi ajal kaunistas Putini kabinetti Savisaare pilt

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • aivar viin

    18. apr. 2019 - 19:01

    Leninil olevat häbipuna näkku tõusnud kui toimunut märkas!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles