Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Laulupeo sihtasutus lõpetas morbiidse tekstiga särkide müügi! VAATA SÄRKE SIIT!

Üllatava sõnumiga juubelilaulupeo särgid, mis müüki kunagi ei jõudnudki!
jagamist

Veel selle nädala alguses reklaamis suvise laulu- ja tantsupeo koduleht võimalust tellida suure juubelipeo meenesärke, mille kujunduses on kasutatud veidravõitu vägivaldseid ja morbiidseid sõnumeid. Tänaseks on särkide müük peatatud.

Särke pakuti kõigis suurustes ja mitmes värvitoonis. Nii võis näiteks leida ka naiste mõõdus särgi, millele ette oli kirjutatud: „Laula või saad nuga!“ ja seljale: „Ernesucks who?“.

Meeste särgid olid sarnase kujundusega, kuhu ette oli kirjutatud: „Laula või sure!“ või lihtsalt: „Ernesucks“.  Seljale oli meeste särkide puhul pandud sõnum: „Mis juhtub laulupeol, jääb laulupeole!“, mis viitab kuulsale Las Vegases pidutsemistele ja seal toimunu varjamisele.

Lastele kujundatud särgid olid mõnevõrra pehmema sõnumiga – näiteks tüdrukutele mõeldud särkidele oli ette kirjutatud: “Ma käisin laulupeol, bitch!” ja poiste särkidele: “Laulupidu on parem kui kaitsmata seks!”.

Särkide sõnum oli ikkagi õige pisut liiga agressiivne

Esmaspäeva pärastlõunaks oli nende särkide pakkumine lõppenud. Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum väljendas eile üllatust, et pakkumine kodulehel ikka veel näha oli, sest särkide trükkimisele oli juba pidurit tõmmatud – nimelt sõnumi pärast.

Naistele mõeldud särkide kujundus, mis mingil põhjusel oli pandud selga kas siis mehele või mingile eriti maskuliinsele naisele.

„See oli üks väiksemat sorti tööõnnetus ja ma ei teadnud, et see on kodulehel väljas,“ ütles ta. “Minu meelest küsis särgi tootja järsku, kas tõesti soovime juubelipidustustel välja tulla nii agressiivsete sõnumitega. Mis mõttes agressiivsetega? Selgus, et meie kunstnik oli hoogu sattunud ega pööranud tähelepanu teksti sisule, võttis mingid kuulsad hüüdlaused ja kujundaski mitu särki.“

„Tema selgitus oli, et peamegi püüdma rohkem eristuda ja et mingid softid sõnumid Eestis enam ei tööta – pomises veel midagi EKREst ja Eesti 200 plakatitest aga rohkem me teda ei kuulanud.“

Vale kujundusega särgid jagatakse ilmselt lasteaedade lastekooridele

„Ma võin öelda, et sain särgi trükipressi alt kätte ja olin šokis. Peatasime koheselt trükipresside töö ja hakkasime särke pehmemaks ümber tegema.  Nüüd on saadaval beežid, pruunid ja sinised särgid, millele on trükitud üksnes laulupidude hümniks saanud Gustav Ernesaksa laulu „Mu isamaa on minu arm“ esimene salm: „Mu isamaa on minu arm, kel südant annud ma. Sull’ laulan ma, mu ülem õnn, mu õitsev Eestimaa! Su valu südames mul keeb, su õnn ja rõõm mind rõõmsaks teeb, mu isamaa!“

Uue, mittevägivaldse ja mittemorbiidse kujunduse ja sõnumiga särke saab tellida Laulupeo sihtasutuse kodulehelt. Särgid, mida ei kasutata nende sõnumite pärast, jagatakse ilmselt peale pidu lasteaedadele laiali.

Homme keskpäevast on Piletilevis müügis XXVII laulu- ja XX tantsupeo «Minu arm» piletid. Tantsupeo peaproov-etendus on neljapäeval, 4. juulil kl 15 ja esimene etendus kl 19. Laulupidu algab pühapäeval, 7. juulil kl 14.

Hea lugeja! Mida arvad Sina nendest särkide kujundustest? Kas Laulupeo sihtasutus oleks pidanud need ikkagi müüki laskma? Anna loo all kommentaarides oma arvamusest märku!

1 kommentaar

  • N. Eeger

    9. jaan. 2019 - 20:50

    Miks ei ole piltidel mustanahalist modelli…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles