Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Linnapea Jüri Ratas: maksame kodututele ja töötutele 3 eurot tunnis, et nad tänavaaukudes istuksid

Tallinna linn on juba katsetanud teeaukude lappimist - appi vedelema tulid kalamaja hipsterid, kellele niikuinii midagi muud teha polnud.
jagamist

22.aprill 2019

Tallinna värske linnapea Jüri Ratas on igakevadisele suurele probleemile ehk tänavaaukudele leidnud tõeliselt innovatiivse lahenduse – linn hakkab kodututele ja töötutele palka maksma, et nad aukudes istuksid.

Tallinnas töötab veebruaris ööpäevaringselt ohtlike aukude remontimisel kaheksa brigaadi ja eraldi meeskonnad tegelevad vanalinna kivisillutise lappimise ning suuremate lompide likvideerimisega. Kõike seda jääb aga väheks, sest lume alt välja sulanud linn on hullem kui kuumaastik. Ja aina hullemaks läheb.

Tänavaauke on juba rohkem kui tervet teed

„Täna on Tallinna linnal kaks suurt probleemi korraga laual – linn tolmab nii mis kole ja siis teeaugud, mida võiks juba maaaalusteks parklateks nimetada. Tolmu osas loodame me kevadise vihma peale nagu igal aastal aga teeaugud niisama ära ei kao meie meelehärmiks,“ märkis linnapea Ratas.

Linn on proovinud probleemi lahendada ka siltidega aga inimesed kippusid neid ära varastama suveniirideks. (foto: Janne Orro)

„Kuigi meil tegeleb aukude lappimisega mitu brigaadi, siis see töö on pigem sümboolne – ühes kohas saavad augud vaevalt lapitud kui linna teises otsas on juba uued. See ei ole jätkusuutlik lihtsalt ja linlased nurisevad,“ selgitas Ratas.

Lahendus on lihtne ja geniaalne

„Seega sai maha istutud nüüd kommunaalametnikega ja tegime korraliku ajurünnaku. Saime koheselt aru, et ega mingit suurt imerohtu me ei leia – seega oli laual lahendada probleem, et kuidas me saaksime võimalikult efektiivselt tegeleda aukude parandamisega nii, et pidevalt uusi juurde ei tuleks,“ märkis Ratas.

„Nii tulimegi geniaalse lahenduse peale – linn maksab kodututele ja töötutele 3 eurot tunnis, et nad lamaksid olemasolevates teeaukudes seni, kuni parandusbrigaad sinnamaani jõuab. See lahendab ühe hoobiga mitu probleemi – linlased saavad nautida tänavaaugu vaba autosõitu ja töötud ja kodutud saavad väärikat tööd ja tasu,“ selgitas ta.

Esimesed katsetused on linnaametnike poolt juba ka tehtud – kõik peaks sobima ja töötama.

Uued töökohad on aktiivlamavat-tüüpi

Küsimusele, et kuidas see kõik tehniliselt välja näeb, vastas linnapea Ratas nii: „Ega nad siis niisama sinna tänavaauku istuma ei lähe – eesmärk on ikkagi see, et kodutu täidaks augu võimalikult efektiivselt ja nii, et seal poleks kohti, kuhu autoratas sisse mahuks. Lisaks anname neile spetsiaalsest materjalist teki, mis peaks ülesõitva autoratta löögijõudu oluliselt vähendama,“ hindas Ratas.

„Pealegi sõidavad autod nii kiiresti üle nende aukude, et ega see suurt häda midagi tee inimesele – korraks käib väike suts läbi aga sama tunne on siis kui haiglas verd võetakse ja nõelaga pisut torgitakse,“ selgitas ta.

Ratase hinnangul joostakse linna uutele töökohtadele tormi

„Mina usun siiralt, et need Tallinna linna elanikud, kellel pole elus võib-olla läinud nii hästi kui nad ise seda sooviksid, jooksevad meie uue munitsipaaltööotsa peale tormi – raha saab paljalt vedelemise eest ja ega töögi konti murra…või noh, ma parandan, ega töögi palju konte murra – miks ei peaks see inimestele meeldima?“ küsis linnapeal.

Linnapea Jüri Ratase sõnul loodavad nad esimesed tänavaaukudes munitsipaallamajad palgata juba lähinädalatel.

Hea lugeja! Mida arvad sina värske linnapea plaanidest? Kas oleksid ka ise valmis lisaraha teenimise nimel natuke mõnes tänavaaugus vedelema? Anna oma arvamusest teada loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

Täitsa lolliks läinud? Tallinna linnavalitsus plaanib teisaldada Russalka monumendi

Tallinna kommunaalamet: kevadel naerame me kõik koos selle praeguse lumeuputuse üle

Hakka Sinagi Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommentaarid (3)

 • Hi.1000Ö1S

  14. märts 2019 - 20:34

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga. teenust tellinud

  On *-ga? Aga miks on, kui minu e-postiaadressi, homosapiens002@hot.ee, ei avaldata.
  Mina pole MATP ( mitte avaldamise teenuse pakkujalt) mitteavaldamise teenust tellinud.

  Vasta
 • Hi.1000Ö1S

  14. märts 2019 - 20:35

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga. teenust tellinud

  On *-ga? Aga miks on tähistatud, kui minu e-postiaadressi, ei avaldata.
  Mina pole MATP ( mitte avaldamise teenuse pakkujalt) mitteavaldamise teenust tellinud.

  Vasta
 • Matilda Pärituul

  26. apr. 2019 - 20:15

  Tekkis küsimus, et kas seda tööd saaks teha ka osaajaga? Mulle meeldib töötada avatud kontoris ning vabas õhus. Miks ei võiks ma ettevõtte turundusstrateegia ning uue brändi potentsiaalseid modifikatsioone välja töötades samal ajal vabas õhus ka natuke lisaraha teenida?

  Ärge saage valesti aru, minu töö on tähtis ja hästitasustatud. Aga see oleks ju lihtsalt raiskamine kui ma seda kusagil hallis kontoris teeksin nende kevadiste ilmadega. Seda enam, et ma olen jätkuvalt vallaline ning enamik autojuhte on mehad, eriti need ilusate autodega sõitvad. Ja arvatavasi keegi ei pahanda kui ma oma augu kõrvale ka stop-märgi paneksin?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles