Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lugejakiri.ee avalik kiri Kert Kingole: aitäh, proua minister – leidsime olulisi vigu äriplaanis!

Panime ministrist ülesse võimalikult leebe ja kena pildi, et tulemused meie jaoks ikka positiivsed oleksid. (foto: Scanpix)
jagamist

Eile teatas väliskaubandus- ja infotehnoloogia minister Kert Kingo, et meediaväljaanded peaksid paremini toimimiseks vaatama üle oma äriplaanid. Võtsime ministri nõu kuulda, vaatasime üle oma äriplaani ning leidsimegi, et see ei toimi. Aitäh, proua minister!

Diskleimer: Kuigi minister Kert Kingo soovitus oli mõeldud suurtele meediaväljaannetele, kes tegelevad ajalehtede kojukandega ning kes protesteerisid Eesti Posti plaani peale tõsta kojukande hinda 10%, tundsime ka meie end puudutatuna. Ja tuleb välja, et õigusega.

Avaldame minister Kert Kingole täna saadetud avaliku kirja täies mahus:

Hea minister Kert Kingo!

Kõigepealt suur tänu, et juhtisite meie tähelepanu niivõrd olulisele asjale nagu äriplaan. Ilmselgelt oli meilegi vaja seda, et tuleks keegi väljastpoolt organisatsiooni ja ütleks, et poisid, midagi on mäda, vaadake äriplaan üle. Ja seda me tegimegi. Toome leitud tulemused teieni avatud kaartidega ning nii, nagu nad tegelikult on.

Äriplaan ei toimi

Lugejakiri.ee on Eesti kõige usaldusväärsem ja tõsiseltvõetavam uudisteallikas, mis on tegutsenud pisut üle aasta. Kui varem pidid inimesed ausa ja usaldusväärse pildi Eestis toimuvast kokku panema lugedes peavoolumeediat ning ka alternatiivmeediat ja arvutama sealt keskmise, siis nüüd pole selleks enam vajadust – Lugejakiri.ee on ainuke kanal, mis annab Eesti inimestele edasi uudiseid nii nagu nad tegelikult on – ilustamata ja erapooletult. Ilma punase või musta habemega meeste mõjutusteta.

Kuid kui avasime oma äriplaani, vaatasime konto seisu ning võtsime kõrvale suurte ja alternatiivsete meediamajade majandustulemused, avastasime, et midagi on väga valesti – teistel tuleb raha sisse, meile taolises mahus aga mitte.

Järelikult on äriplaanis sees mingi oluline jama. Võtsime viimase üksipulgi lahti ning avastasime järgnevad vead:

Töötajad/toimetus

Kui suurtes meediamajades on sadu töötajaid, siis meil hetkel ainult üks. Vahel kaks-kolm. Kui suurtel meediamajadel on oma toimetused, siis meil seda veel pole.

Järeldus: meile on töötajaid juurde vaja. Ja oma toimetust.

Reklaam

Kui suurtel meediamajadel on ühes kuus miljoneid lugejaid ja seega on nad atraktiivsed reklaamimüüjatele, siis meie puhul pole sarvraamidega reklaamispetsid veel avastanud kullaauku, mida see leht tegelikult on.

Järeldus: lugejaid on juurde vaja. Siis tulevad ka reklaamiostjad.

Sissetulekud

Kui näiteks Objektiiv.ee ja uueduudised.ee on saanud varju jääda soovivatelt suurärimeestelt eelmisel aastal toetust 351 350 eurot, siis meie lugejate toetused on jäänud mõnevõrra väiksemaks.

Toetuste küsimine ise äramajandamise asemel on tüütu ka meile, aga hetkel veel kahjuks vajalik. Suvel kirjutas meile üks Eesti tuntud IT mees ja küsis, et kui palju peaks ta meile maksma, et Lugejakiri.ee lehelt kaoks ära tüütu pop-up, mis palub meie lugejatelt lehte toetada. Nimetasime summa. Kuigi nimetatud summat tal meile anda ei olnud, toetas ta meid rahaliselt siiski. Selline ärimudel ei saa olla jätkusuutlik.

Järeldus: tuleb leida mingi muu võimalus sissetulekute kasvatamiseks.

Sisu

Alternatiivsete meediakanalite sõnul on peavoolumeedia uudised kallutatud. Peavoolumeedia sõnul on alternatiivsete uudistekanalite uudised kallutatud.

Meil on sellega kõik okei – meie oleme ainukesed, kes kajastavad uudiseid nii nagu nad tegelikult on. Ja aina paremaks läheb.

Järeldus: tuleb samamoodi edasi põrutada.

Järeldused ja kokkuvõte

Mängime avatud kaartidega: kuna praegune äriplaan ei toimi nagu eespool kirjeldasime, siis tuleb midagi muuta. Kasutamegi siinkohal võimalust kutsuda üles investoreid ja muid rahamehi tulla küsima ja uurima, mis ja kes me oleme ning millised on meie plaanid edaspidiseks. Meil on koos väga hea tiim, kuid selleks, et asi suure hooga toimima hakkaks, on vaja rahalist boosti (tõuget, toim.).

Palve ka teile, proua minister – Teie lävite palju ettevõtjate ja investoritega – olge nii kena ja andke meie palve neile ka edasi. Aitäh juba ette.

Ja aitäh veelkord, minister Kingo, et näitasite, et oleme seni olnud eksiteel ning et juhatasite meid taas õigele teele. Siit on juba kõvasti lihtsam edasi minna.

Lugupidamisega

Lugejakiri.ee tiim

Antud avalik kiri on saadetud aadressile kert.kingo@mkm.ee Lisaks ka kõigile Eesti suurematele meediaväljaannetele.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles