Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lugejakirja nädala poliitanalüüs, 1.oktoober – 7.oktoober

Poliitika, poliitika, poliitika - koht, kuhu tegelikult keegi minna ei taha aga mida kõik huviga jälgivad, kasvõi salaja. Võtame kokku sel nädalal poliitikamaastikul toimunu. Võime ette ära öelda, et oli äärmiselt igav nädal.


Korobeinik lasigi nüüd lõpuks jalga reformist. Sellega on siis nüüd kõik. Kuid kõige rohkem paistis sel nädalal silma mitte erakonna juht Kaja Kallas, vaid endine peaminister Taavi Rõivas, kes tuli lagedale keskerakondliku plaaniga hakata maksma penskaritele rohkem pappi. Taavi plaan on tõsta üksi elava pensionäri toetus keskmise pensionini. Ehk siis Taavi tahab maksta penskaritele 13. pensionipäeva otsa.

Reformar Atonen läks sellest plaanis väga leili ja nimetas Taavit populistiks ja tema plaani piinlikuks. Ühineme Atoneni seisukohtadega ja soovitame Taavile minna üle Keskerakonda. Ernitsast jäi ju sinna nüüd niiii suur tühimik ja ainult Taavi oma suurte plaanidega suudaks selle täita. Aga sellega ka reformikate sellenädalane etteaste piirdus. Istuge, 2.
Ka Keskerakond ei hiilanud eriliselt sel nädalal, kuid üht-teist peaminister Ratas siiski korraldas. Kõigepealt käis ta rääkimas europarlamendile, kus ta ütles saadikutele ainult ühe olulise asja: Tammsaare on öelnud, et tööd tehes kasvab armastus. Rohkem tal midagi olulist öelda ei olnudki. Sekretärid tegid Tammsaare ütluse kohta märke memodesse ja saadikud implementeerisid tarkusetera kohe ka oma igapäevatöösse.

Edasi viis Ratase tee raha loopimise radadele - nimelt lubas ta setodele, et riik annab neile 250 000 eurot, et panna püsti järjekordne sammas. Ehk siis jagas aktiivselt katuseraha. Oligi kõik - istuge teie ka, 2.
EKRE-l on rasked ajad - Siiri Sisask lasi nende juurest jalga, sest ei soovinud kaasa minna homoseksuaalide ründamisega. Tuligi välja erakonna tõeline pale. Peale seda on igalühel, kes EKREga liituda soovib, avalik märk küljes - see inimene vihkab homosid ja neegreid. Pole absoluutselt tähtis, mis eesmärkidega see inimene tegelikult erakonnaga liitub. Aga see selleks. Erinevalt reformist ja keskist, toimus EKRE satsis veel ühtteist põnevat. Näiteks kirjutasid EKRE naised Eesti meediajuhtidele kirja, kus nad nimetasid Ahto Lobjakat paadunud meesšovinistiks, kes saab naudingu naiste alandamisest ja vaimsest vägistamisest. Võimas :)

Kuid kõige aktiivsem on olnud hoopis värskenats Peeter Ernits. Nimelt tuli Ernits avalikuks infoga, et Tallinna TV saatejuht Jakko Väli käis Toompeal erakondade uste taga kraapimas ja end Riigikogu valimisteks erakondade valimisnimekirjadesse nö sisse ostmas. Väli olevat pakkunud koha eest nimekirjas 4000 eurot.

Kuid see pole veel kõik - värskenats Ernits, kes nüüd on EKREs, üllitas sel nädalal ka artikli, kus hakkas oma endist koduerakonda õpetama, kuidas elada. Ernits ütles, et Keskerakond pole enam priske ninasarvik, vaid ebalev ja kondine lammas. Mida see täpselt tähendab, Ernits kahjuks ei selgitanud. Jube palju on üldse hakatud viimasel ajal erakondi võrdlema mingite veidrate loomadega - Korobeinik kutsus reformi paksuks meriseaks ja nüüd Ernits keski ebalevaks kondiseks lambaks. jääme huviga ootama, millised loomi veel milliste erakondadega seostatakse. Istuge, 3.

Kes soovib lugeda, et millised on EKRE kavatsused Eestis tegelikult, lugege eelmist Lugejakirja nädala poliitanalüüsi.
Täielik 0. Seda erakonda vist ei olegi olemas enam? Istuge, -5.
Sotsid paistsid sel nädalal silma täpselt mitte millegagi. Mõttetu. Ainukesena kraaksus Ossinovski, kes üllataval kombel ei võrrelnudki EKREt mingi paksu või kondise loomaga, vaid kutsus EKREt sibulaks. Ossinovski selgitas, et EKRE on nagu sibul — algul naerad, aga mida rohkem kihte pealt ära koorid, seda rohkem ajab nutma. Hea võrdlus ja hea töö, Jevgeni. Võta nädal nüüd vabaks. Ahjaa, Jevgeni Ossinovski soovis oktoobri alguses head eakate päeva ka kõigile eakatele! Taavi lubas vähemalt pappi eakatele sitaks juurde aga no Jevgeni hea sõna ilmselt käib kah neile penskaritele. Istuge, kolm miinus.
Isamaa laguneb endiselt ja mis kõige hullem - seda õudset lõppu ikkagi endiselt ei paista. See ei takista Isamaakatel muidugi pritsida pappi igasse suunda ja suvaliselt. Näiteks kirjutasid nad järgmise aasta eelarvesse sisse, et annavad Reinsalu valitsemisalasse Riigiõiguse instituudi loomiseks 300 000 euri ja Eesti Pere sihtkapitali tarvis miljoni euri. Kas Isamaakad valmistuvad post3.märtsiks ehk siis selleks, et endale mingid soojad kohad ette valmistada kui peale valimisi ongi nende jaoks asi läbi? Ei tea veel, elame näeme aga hetkel tundub küll selle moodi :)

Aga see pole veel kõik - näiteks nõudsid Isamaakad sel nädalal Glebova vallandamist Tondiraba spordikeskuse juhi kohalt. Tallinna linnavalitsus saatis nad konkreetselt perse selle jutuga.

Neljapäeval teatas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et erakond tahab pensioni teise samba muuta esmalt vabatahtlikuks ja seejärel selle kaotada. Koalitsioonipartnerid saatsid Seederi konkreetselt perse selle plaaniga.

Istuge, tubli 4- püüdmise eest!
Vabaerakond saigi Herkeli asemel uue juhi. Uus juht ei erine palju siiski Herkelist ja vaevleb samade luulude küüsis. Kuidas teistmoodi saab tõlgendada Vabaerakonna uue juhi plaani võtta märtsikuistelt valimistelt erakonnale 12 kohta riigikogus. Mania grandiosa! Istuge, kaks miinus.
"Tegus" sats see Eesti 200:

-tegevjuht lasi erakonnast sel nädalal jalga või lasti lahti.
-erakonna üks eestvedaja Meelis Niinepuu ütles sel nädalal kuldse lause: igal soomlased peab olema õigus osta Tallinnast odavama alkoholi kui Soomest!
-lõpuks teatasid nemadki, et tulevad kapist välja ja erakond ikkagi tuleb. Milleks siis kogu see salatsemine ja bullshit pikalt enne?

Ehk siis ümmargune null, istuge, 2.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles