Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs ehk mida huvitavat tõid viimased seitse päeva

Poliitika, poliitika, poliitika, mu arm - ütles keegi mitte kunagi!

Jälle üks nädal möödas ja oi kui palju on juhtunud vahepeal. Paika sai uus riigikogu, europarlamendi valimiskampaaniad on alanud ja kuuldavasti on Tallinna autosalongid kõik elevil - kelle juurest siis nüüd endale uus auto liisitakse. Aga vaatame peale, millega meie poliitikud möödunud nädala jooksul hakkama said.


President Kersti Kaljulaid tegi Kaja Kallasele ettepaneku hakata moodustama valitsust. Selle otsusega tõstis ta Kaja põhimõtteliselt ühele pulgale Jüri Ratasega ehk Kaja sai endale isikliku turvamehe, kabineti Stenbocki majas ja saab vajadusel linnas vilkuritega ringi sõita. Kõike seda siiski ainult nädalaks ajaks.

Kaja on juba öelnud, et teda vilkurid ei huvita - kuidas saab nii olla? See on ju täielik ressursside raiskamine! Praegu peaks just linnas niimoodi ringi sähvima ja särama, et näidata, et vot, MINA oleksin hea peaminister. Inimesed tuleb pahviks lüüa! Võibolla tuleksid siis ka need vajalikud hääled riigikogust kokku.

Kaja, see ei ole nüüd küll aeg kuskil kabinetivaikuses tolmuste riigiametnikega mingeid numbreid taga ajada - viimane aeg on suurejooneliseks populismiks!
Keskerakond ei vea kunagi alt - kui keegi siin riigis midagi teeb ja palju, siis Keskerakond. Kas see kõik, mida nad teevad, on ka mõistlik ja kasulik, on juba teine teema.

Raimond Kaljulaid teatas, et tema seda mängu kaasa ei tee ja astus erakonnast välja. Seega uus riigikogu sai vaevu alustada kui Keskerakonna punt juba laguneb. On siiski tõenäoline, et vähemalt hetkel teised kahtlejad (nt Kõlvart) ei murdu, sest nende suud topiti head ja paremat täis ja pole mõtet kurta.

Keskerakond käis välja ka oma uued ministrid. Haridus- ja teadusministrina jätkab Mailis Reps ja peaministrina Ratas. Teised juba on kõik uued: näiteks põgeneb linnast Taavi Vunts Aas, kes saab majandus- ja taristuministriks. Eks aeg näitab, miks Vunts nii kiirelt linnast põgenes aga ega seal palju variante pole (riimub sõnaga porruptsioon). Ministriks saab ka juuksurite poolt tagaotsitav Tanel Kiik ja hurraaa, vilkuritega saab jälle ringi sõitma hakata Jaak Aab. Palju õnne.
Ka EKRE ei vea alt. Kõigepealt näitas Ruuben Kaalep, et ta vanad harjumused on visad kaduma ehk kui oled kord nats siis natsiks ka jääd. Aga universumis on kõik tasakaalus - samal ajal tuli välja, et Riigikogu esimeheks valitud Henn Põlluaasa stripparist tütar semmib mustanahalisega. Vot kus lops! Kahju, et tütar riigikogu avaistungile esinema ei tulnud, oleks päris tuus olnud ju.

Ka EKRE pani paika oma ministrid. Siseministriks saab EKRE esimees Mart Helme ja rahandusministriks Martin Helme, kes muide ütles Eesti Ekspressile 2003.aastal, et "ta on matemaatika vallas täiesti tuhm - ta ei saa isegi kaarte mängida, sest ei oska tihisid kokku lugeda!". Selline rahandusminister meil siis nüüd. Aga 2003 oli juba tükk aega tagasi - ehk on Martin vahepeal arvutama õppinud.

Ülejäänud EKRE ministrid on üsna tundmatud nimed. Las siis pusivad.
Rohelised nõuavad riigikohtu kaudu tagasi valimisteks makstud kautsjoni 62 500 eurot. Aga ei saa.

Rohelised valivad endale ka meesjuhi: "Meie põhikiri seda hetkel ei võimalda, kuid olles juhatuses seda teemat arutanud, oleme jõudnud järeldusele, et see võiks olla mõistlik nii erakonna enda kui ka ühiskonna arengu seisukohalt. Võrdõiguslikkus ei ole ühesuunaline tänav ja seda tasub meeles pidada," ütles Zuzu.

Hea oleks nüüd kui ainult sellega asi ei piirduks - erakonna juhtige hulka võiks võtta ka ühe mustanahalise, asiaadi, gei ja transsoolise jne.
Sotside esimees Jevgeni Ossinovski on uue koalitsioonilepe mõttega läbi lugenud:

Jevgeni Ossinovski: koalitsioonileppe järgi on naise koht olla mehe abikaasa
Ka Isamaa pani paika oma ministrid.

Tuleb välja, et Jüri Ratase komme oma sõnu süüa on nakkav - nüüd tegi seda ka Isamaa liige Jüri Luik, kes rõõmustas, et tema koht alles jäi ja ütles, et jätkab rõõmuga kaitseministri kohal. Alles mees ütles, et tema selle satsiga kindlasti koostööd ei tee. Aga no näete - meelemuutus tuli kiiresti. Mees annab sõna ja mees võtab sõna.
Vabaerakond kogus kvartaliga 2909 eurot annetusi. Kõik.
Eesti 200 esinumber europarlamendi valimistel on Lauri Hussar. Kõik.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles