Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk mis siis huvitavat Eesti poliitikas toimus

Poliitika on tore, poliitika on hea.

Jälle on üks tore nädalake mööda saanud ja täna toimuvad Europarlamendi valimised. Vaatame peale, millega meie toredad poliitikud möödunud nädalal inimestele silma jäid. Või ei jäänud.


Reformierakond möödunud nädalal eriti just ei pingutanud. Klopsis kokku kurja kirja Helme suunal ja hakkas otsima punti inimesi, kes veel teda umbusaldaks. On juba ette teada, kuidas see kõik läheb.

Aga see ei olnud veel kõik - nimelt kohtusid Kaja ja Siim Kallas mitteametlikult president Kersti Kaljulaidiga kuskil hämaras kohvikunurgas. "Inimesed ikka suhtlevad omavahel." oli Kallase ainuke kommentaar kohtumisele.

Europarlamendi valimiste ennustus: teevad ilmselt võimsa tulemuse. Seda taas ka e-valimistel, mis annab lõpuks ometi uuele IT-ministrile mingigi tegevuse, mida ta saab siinsamas Eestis teha ilma inglise keelt kasutamata: juurida ja uurida välja kogu selle e-valimiste jura.
Keskerakond lüpsab linnakassast sadu tuhandeid parteilaste tasudeks. Kas sellist "uudist" on üldse vaja enam ära trükkida? Business as usual ju.

Üks huvitav asi muidugi möödunud nädala jooksul juhtus - isegi peaminister Jüri Ratas, kes üritab olla igas olukorras võimalikult diplomaatiline (loe: kardab tülli minna ükskõik kellega) on võtnud üle EKRE retoorika ja asus ründama presidenti: Jüri Ratas Kersti Kaljulaidi kriitikast: president peaks tasakaalusildasid ehitama, mitte lõhkuma.

Aga vähemalt selgus täna see, et kui meie värske IT-minister ei viitsi/ei taha isegi peldikusse minna, siis on omast käest võtta kohe peaminister, kes tema eest selle asja ära teeb. Tubli, härra peaminister!

Europarlamendi valimised: Keskerakond teeb oma ajaloo kõige sitema tulemuse - selles pole kahtlustki. Kahtlust pole ka selles, et Jüri Ratas ütleb selle peale, et nüüd tuleb erakonnal hakata vaeva nägema inimeste usalduse taastamise nimel. Nagu iga kord. Ja nagu iga kord - nad ei tee seda.
EKRE-l oli nädal muidugi käed-jalad tööd täis:

-valitsus kohtus kaks päeva Vihula mõisas ja ainukene asi, milles nad seal kokku suutsid leppida, oli see, et eestlased peavad olema võimalikult palju ja odavalt alkoholijoobes. Selleks lepiti kokku alkoaktsiisi langetamine. Teised erakonnad midagi seal ei saavutanud.

-vennad Helmed teevad seda, mis nad ise tahavad - täna näiteks rikkusid agitatsioonikeeldu, kutsudes oma tänases raadiosaates EKRE-t valima. Õnneks on nad opositsioonis, mitte pole näiteks rahandusminister ja siseminister selles valitsuses, kes need reeglid kehtestas.

-ei andnudki kaua oodata seda, kuni mõni tõsivereline ekrekas ründaks siinseid muu nahavärviga inimesi. nüüd see siis juhtus ja saab ilmselt ka normiks tulevikus. sellist riiki soovis ilmselt igaüks, kus on okei tänaval suvalisi inimesi rünnata.

-ekre uus IT-minister andis teada, et tema ei kavatse välismaale riiki esindama minna. Läheb ainult siis, kui ei pea rääkima inglise keeles või siis, kui tõesti ei leidu Eestis enam mitte ühtegi teist inimest, kes teda asendada võiks. Vähemalt esialgu võttis tema asendamise enda õlule peaminister Jüri Ratas. Tubli poiss.

Aga see polnud veel kõik. Natuke ka moeuudiseid: Mart Helme juuksed olid mingil põhjusel Vihula kohtumisel lillat värvi. Kas suur homodevihkamine muudabki juuksed lillaks nüüd?

Europarlamendi valimised: EKRE teeb tõenäoliselt korraliku tulemuse nagu eelmistel valimistelgi. EKRE hoiab muidugi praegu hinge kinni, et jumala eest ei tuleks neile liiga palju hääli e-valimistel, sest siis on juba pisut keerulisem hakata targutama, et kui võltsid või valed on need elektroonilised valimised.
Evelin Ilves ei öelnud midagi olulist möödunud nädala jooksul.

Europarlamendi valimised: Evelin Ilves ei tee seal mingit märkimisväärset tulemust.
Sotsidel on ilmselt põhjust täna veel kiirelt Lätis ära käia ja tuua odavat alksi, sest ilmselt teeb Marina Kaljurand täitsa okei tulemuse tänastel valimistel. Kui kiirelt minna, siis jõuab enne valimistulemuste avalikustamist Tallinna tagasi.
Isamaa oli ainuke, kes üritas Vihulas teistele öelda, et kuulge poisid, ehk saame ilma suurema võlguvõtmiseta hakkama. Pole kahtlustki, et mitte kedagi nende arvamus seal valitsuses ei koti.

Europarlamendi valimised: pole kahtlustki, et ka isamaa teeb valimistel sita tulemuse.
Vabaerakond kohtus Rohelistega, et otsida ühisosa. rohelistele saab see ilmselt väga keeruline olema, sest mis ühisosa saab olla parteiga, mis on absoluutselt kõigevaba.

Europarlamendi valimised: vägagi tõenäoliselt teevad kehvema tulemuse kui eelmistel valimistel.
Eesti 200 juht Kristina Kallas kannab endiselt roosasid prille. mida muud arvata tema sõnavõtust uue IT-ministri aadressil: "Kui ma arvasin, et ministrite ebakompetentsuse tase ei saa ju ometigi enam allapoole langeda, siis taaskord pidin tõdema, et põrand ei olegi veel käes," tõdes Kallas."

Europarlamendi valimised: tõenäoliselt teevad protsentuaalselt parema tulemuse kui eelmistel valimistel.
Elurikkuse erakond andis paar päeva tagasi teada, et toimumas on ülemaailmne mesilaste päev! Igati positiivne uudis.

Europarlament: kindlasti mingid hääled neile tulevad. Kas protsentuaalselt suurem kui eelmistel valimistel - ei usu.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles