Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk uusi erakondi tuleb nagu seeni peale vihma

Poliitikas on asju, mida räägitakse kohe, asju, mida räägitakse hiljem, ning asju, mida ei räägita kunagi. Meie räägime teile neist asjadest, mida meie kallid poliitikud möödunud nädala jooksul korda suutsid saata. Või ei suutnud.


Reformierakonnal oli muidu üsna vaikne nädal aga Nädala Säravaks Tulijaks tõusis neil Ansip, kellel oli päris palju plõksimist. Kõigepealt pani Ansip asjad paika Euroopa tasemel ja arvas, et Merkel peaks peale kantsleri ametit jätkama Euroopa Liidu tippametikohal. Vot nii kõva mees on Ansip.

Aga sellega veel asjad ei lõpe. Ansip osales sel nädalal ka mingil veidral Rimi (jah, Rimi!) poeketi korraldatud majanduskonverentsil, kus Ansip lasi ikka väga lõdvaks oma suuvärgi. Toome ära siinkohal mõned pärllaused:

-«Kes kurat tõstis õlleaktsiisi 70 protsenti!?»
-«Mis tal mõttes oli? Võibolla tõstaks siis juba 700 protsenti?»
-«Meie kogume nüüd reserve Lätti!»
-«Keegi peaks peeglisse vaatama ja ütlema, et mina tegin, mul on häbi, ja minema ära mitte ainult valitsusest, vaid tervest sellest riigist!»
-«Käisin suvel Ainažis, kus oli suur pood ja värvilised sildid – Sovetskoje maksis 2 eurot ja 50 senti. Nüüd ma alles saan aru inimestest, kes võtavad vahuveinivanne – loomulikult tekib inimestel võlutuse tunne.»
-«Meie panime oma roosade prillidega raha sukasäärde ja kogusime raha halbadeks aegadeks, aga mis prillid on peas praegusel valitsusel?»

Eesti meedial oli muidugi pidupäev peale neid Ansipi lauseid. Aga rohkem reformikad sel nädalal midagi ei teinudki.

Aa, erakonna esimees Kaja Kallas käis Kanal 2 saates "Nädalalõpp Kanal 2ga".
Üllatus-üllatus! Korruptsiooniskandaali tõttu Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhi kohalt lahkuma pidanud Enno Tamm on viimased poolteist kuud töötanud AS Tallinna Tööstusparkide (TTP) arendusdirektorina. Enno Tamm lahkus TLT juhi kohalt peale seda, kui mitmele tema alluvale esitati kahtlustus korruptsioonikuriteos. Tamm ise kahtlustust ei saanud ja tema sõnul pole teda isegi üle kuulatud. Küll aga piisas alluvatele esitatud kahtlustusest, et ta tagasi astuks. Nüüd on mees linna palgal tagasi. Amazing.

Muidu oli ka Keskerakonnal vaikne nädal. Peaminister Jüri Ratasest ilmus näiteks Õhtulehes sellise pealkirjaga lugu: "GALERII | Jüri Ratas sattus kahe amatsooni vahele".
EKRE oli sel nädalal isegi päris aktiivne. Kuid kui küsida, et kas nad ka midagi mõistlikku tegid? Vastus on ei.

Vaatame siis peale, mille "keniaalsega" ekrekad hakkama said:

1. Jaak Madison NO99 sulgemisest: EKRE peab seda töövõiduks! Survestasime neid psühholoogiliselt. Tule taevas appi.

2. EKRE möödus liikmete arvult Isamaast. No good for you :)

3. EKRE määras oma kaitseministri kandidaadiks Leo Kunnase. Jumal sa näed aga ei mürista. Leo Kunnas ja Ants Laaneots on Eestis kaks sellist sõjameest, kes on ka peast tegelikult täissõjardid. Neil näpud värisevad pidevalt päästikul ja mõlemal läheb pauk lahti kui kuulevad sõnu nagu sõda või tank.

Selline tubli nädal oli siis EKREl.
Ümmargune 0. Isegi Zuzu ei teinud mitte kui midagi ega käinud kuskil telesaates esinemas.
Twitteris võttis keegi sotside selle nädala staari Indrek Saare tegemised hästi kokku:

"On alles töönädala keskpaik aga Indrek Saar on jõudnud laiali saatnud Eesti Kontserdi nõukogu, võtnud vanamuusika ansamblilt finantsiseseisvuse ning lõpetanud ühe teatri tegevuse.

Ansip käskil sotsidel eesotsas Ossinovskiga siit riigist minema kaduda, sest nad tõstsid õllehinda 70%.
Isamaa tuli sel nädalal välja ühe ideega, mis leidis meedias ja teiste poliitikute hulgas palju vastukaja:

Isamaa eestseisus toetas Helir-Valdor Seederi ettepanekut teha II samba pensionifondid vabatahtlikuks ja anda inimestele võimalus jätkata säästmist ja investeerimist ka isikliku investeerimiskonto kaudu.

See on kõik.
Vabaerakond tuli välja oma "värske" valimisloosungiga. Vabaerakonna värske valimisloosung «Terve Eesti heaks!» on äravahetamiseni sarnane Eesti poeketi Selveri kunagise kampaania pealkirjaga.

Aplaus!

No tuli ära ikka:

Eesti 200 on nüüd erakond, Kristina Kallas valiti selle esimeheks. Palju õnne ja jääme siis häid prohmakaid ootama, et saaksime neid siin analüüsida :)

ps. Jääme siis ootama, kas Elurikkuse sats oma oma 500 liiget täis saab.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles