Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitülevaade ehk mis toimus möödunud nädalal meie poliitikas

Eesti erakonnad rõõmsalt koos grupipildil.

Valimisteni on jäänud ainult kaks nädalat - valimisreklaamede tulva all kannatavad inimesed on muidugi juba ammu tüdinenud aga tundub, et poliitikud alles alustavad. Vaatame siis peale, millega meie poliitikud möödunud nädala jooksul hakkama said. Või ei saanud.


Reformierakond oli erakordselt varjus ja vaikne möödunud nädalal - praktiliselt mitte millegagi silma ei jäädud. Noh, kaks nädalat on jäänud valimisteni - nüüd on küll aeg varjust kõigil erakondadel välja end ajada.

Ainuke asi, mis meelde jäi, oli see, et Kallas ei tunne lihtsa eestlase elu. Te ise seletas seda nii: „Ma arvan, et mu kuvand on olnud selline, et olen olnud advokaat ja advokaat võibolla tõesti ei ole poemüüja. Selles mõttes ma võibolla tõesti ei tea, mis elu elab poemüüja. See vastab tõele. Tähendab, et ma pole ise seda läbi elanud.“ Selline selgitus siis.

Ka saime teada, et Kaja Kallasele meeldib lihtsamast lihtsam konservtoit räim tomatis.
Ka Keskerakond oli erakordselt vait ja skandaalideta möödunud nädalal.

Aga saime Jüri Rataselt teada näiteks sellise toreda asja, et kuidas Keskerakond oma uusi tulijad (nt Korobeinik, Sooäär jne) motiveerib (loe väga julgelt: ära ostab):

Vanade Keskerakonna liikmete motiveerimine käivat pigem valimisplatvormi koostamises osalemise võimaluse kasutamise näol.

„Kõigepealt [motiveerime staažikaid olijaid] läbi selle, kui meil oli erakonna platvormi koostamine. See toimus 12 kuu jooksul, kõikides valdades ja linnades. Ma ei nõustu absoluutselt sellega, et Keskerakonna liikmeid saab motiveerida vaid kohaga üldnimekirjas. Väga paljud liikmed, kes täna ei kandideeri, soovivad ehitada õiglast riiki kõigile Eesti elanikele,“ rõhutas Ratas.

Ehk kui te midagi sellest lõigust aru saite, siis palju õnne. Aga meie arust kõlab see natuke nii: uutele tulijatele antakse kindel koht riigikogus ja vanad olijad saavad mingi paska kokku kirjutada, mis hiljem nimetatakse valimisplatvormiks :D

Langetame nüüd palun leinas pead Keskerakonna vanade olijate mälestuseks. Vaesed inimesed.
Möödunud nädalal saime teada, et Mart Helme on miljonär ja ka täpselt seda, kes Helme valitsusse kuuluma hakkab kui ta võimule saab:

"Minu valitsusse sobib homoseksuaal ja kolm-neli naist ka."
Rohelistest saime teada niipalju, et nende ridadesse kuuluv abipolitseinik on tegelikult pätt.

Lisaks saime teada, et Zuzut on võimalik nutma ajada ning et Eestimaa Rohelised pole Vakra plagiaadiinfo lekitamise taga ja Rohelised on erakond, kes madalate poliitmängudega ei tegele.
Eelmise nädala alguses viskasid sotsid erakonna ridadest välja 50 tõsisema kriminaalkuriteo toime pannud inimest. Tublid.

Aga siis lõhkes juba korralik pomm - Vakra plagiaadikahtlus. Kui on veel olemas Eestis keegi, kes ei tea, mis juhtus, siis kahtlustuse järgi kopeeris sots Rainer Vakra 17 aastat tagasi mitukümmend lehte materjali oma lõputöösse aga ei kirjutanud juurde, et see pole tema materjal.

Kuid see on kõik asja üks pool - teine pool on asja avalikuks tulek ja Vakra käitumine. Vakra ise on selle teise poole ehk plagiaadi ilmsikstulemise keeranud nii perse kui võimalik on veel ühe asja perse keerata. Kõigepealt 40 minutit niheleda kaamera ees samal ajal kui ajakirjanik hoiab sul teravat ora aanuses ja ikka keerutada ja valetada. Siis kaduda ära päevadeks ja mitte vastata kellelegi, lastes asjal järjest hullemaks minna. Siis ilmuda uuesti välja ja minna telesse seletama JA IKKA jätkata oma hämaga. Tema puhul mõtled juba, et asi ei saa enam ju hullemaks minna aga mees suudab ikka üllatada.

Jääme siis huviga ootama, mis sellest kõigest välja tuleb. Ainuke, kes ilmselt vaikselt käsi hõõrub sotsides on Ossinovski - ta poleks eales vist uskunud, et mõni teine sots suudaks rahva silmis halvem välja näha või olla suurem peksukott meedias kui tema peale neid aktsiisijurasid. Aga Vakra võttis selle koha ikka väga ilusti üle.
Sel nädalal saime teada, et Isamaa esimees Seeder on lahendanud igipõlise küsimuse - mis on karisma?

Seedel seletab:

„Ma pole kunagi taotlenud mingisugust erilist karismat. Olen aru saanud, kuidas poliitikute karisma tekib – tuleb hästi valusalt, teravalt öelda, ületada uudistekünnist. Mida valusamalt ütled, seda suurem karisma sul on ja see on tänapäeva mõistes karisma ja sellust karismat olen ma teadlikult vältinud.“

Jah, Helir-Valdor, just sellest sul puudu olnud ongi - sitasti teistele ütlemisest. Muu kõik on korras.
Vabaerakonna eestvedamisel marsiti laupäeva lõuna ajal Tallinna kesklinnas, et juhtida tähelepanu meeste tervise küsimustele. Selge.
Eesti 200 kohta saime möödunud nädalal teada niipalju, et Kristina Kallase seni poliitikasse minekuks suurim endaga tehtud kompromiss on: „Olen pidanud õppima kleite kandma.“

Amazing.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles