Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OHOH! Kanamunatootja Tallegg väidab, et nende aretatud värvilised kanad annavad värvilisi mune

Värvitud tibud näevad efektsed välja küll aga veel pole teada, kas siit ka värvilist saaki tulema hakkab!
jagamist

Ülestõusmispühad on kohe ukse ees ja nädala lõpus koksivad paljud eestlased isevärvitud mune. Nüüd on üks tootja tulnud lagedale tootearendusega, mis peaks munade isevärvimise igaveseks kõrvale jätma.

Kanamunatootja Talleggi väitel on nad oma aretusega jõudnud niikaugele, et sel nädalal peaksid esimesed värvilistest tibudest värvilisteks kanadeks sirgunud loomad munema oma esimesed värvilised munad.

Pikk tootearendus

„Mõte on meil peas idanenud juba tegelikult aastaid – igal aastal ostetakse pühade ajal kümneid tuhandeid mune ja inimesed peavad nägema suurt vaeva, et need ära värvida. Meil tekkis idee, et mis oleks kui me värviks tibud ära ja selle tulemusena hakkaksid nad andma värvilisi mune kui suuremaks kasvavad,“ selgitas idee lihtsust Talleggi tootearenduse osakonna juht Jaanek Sulg.

Tibud 5 kuud tagasi: võiks ju küsida, et püha jumal, milline see kukk veel oli aga antud juhul on tegemist siiski tootearendusega.

Esimesed proovitibud värviti ära ca 5 kuud tagasi. „Tänaseks on neist kasvanud juba suured kanad ja esimesed neist on valmis juba ka munema. Me ei jõua ära oodata, millal esimesed värvilised munad neist välja hüppavad,“ sõnas õhinal tootearendaja.

Ühtki värvilist muna siiani siiski veel nähtud pole

„Aeg surub tegelikult juba peale küll – me loodame, et jõuame enne pühade tulekut oma uue tootega turule. Iga päev käivad meil kanadega aktiivsed läbirääkimised, et nad lõpuks ometi munele hakkaksid – palju kaagutamist on sellel teemal juba olnud, seda julgen küll öelda. Siiani veel kahjuks tulutult,“ kurtis Sulg.

„Aga me ei anna alla – usume, et tibude värvimine oli ainuõige mõte ja me ei näe mitte mingit põhjust, miks värvilised kanad ei peaks andma ka värvilisi mune,“ sõnas Sulg lootusrikkalt.

 

Sellised näevad värvitud kanad välja täna – värv on küll pisut tuhmunud aga tootearendajad pole lootust kaotanud ja ootavad, et kohe-kohe tulevad neist välja ka ilusad värvilised munad.

Seda, kas värvitud kanad ka päriselt värvilisi mune andma hakkavad, näitab juba käesolev nädal. Kui ei hakka, on enam kui kindel, et sellel nädalavahetusel lüüakse Talleggis keegi selle eest ka risti.

Ülestõusmispühad ehk lihavõttepühad ehk lihavõtted ehk paasapühad, argikeeles ka munadepühad on kristluses liikuvad pühad, mis algavad esimesel täiskuu pühapäeval pärast kevadist pööripäeva. Pühad mälestavad Jeesus Kristuse surnuist ülestõusmist pärast ristilöömist. Samale ajale jääb ka maausuliste kiigepüha ehk munapüha.

Sulle meeldis see lugu? Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles