Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OHOH! Sel aastal valiti Tallinna jõulupuuks mänd, kes ise peab end kuuseks

Selle aasta Tallinna jõulupuu on erilisem kui varasematel aastatel - jõulupuuks valiti mänd, kes ise peab end kuuseks.
jagamist

Nagu eelmisel aastal, leiti ka tänavu Tallinna jõulukuusk linnast seest. Kuid selle aasta jõulupuu on eriline – nimelt on tegemist männiga, kes ise identifitseerib end kuusena.

Tänavune 40aastane jõulupuu sirgus Haaberstis Rõika tänaval, kus ta täna hommikul maha võeti ning seejärel Raekoja platsi transporditi.

Saemehed hämmingus

„Ma ei saanud kohe arugi, et tegemist on hoopis männiga,“ kommenteeris kuuse transportimisega tegelenud töömees Ants (47).

„Mulle lihtsalt öeldi hommikul, et Ants, võta saag kaasa ja lähed Tallinna jõulupuud maha võtma,“ ütles mees.

„Alles siis, kui hakkasin maha võtma, siis paarimees sosistas kõrva, et tegemist polevatki kuusega, vaid männiga, kes palub end kuuseks kutsuda.“

„Tänapäeval ikka nii keeruline neist asjadest sotti saada,“ lisas imestunud Ants.

Linn on rahul

Kesklinna vanem Vladimir Svet sõnas, et juba teist korda puu linnast leidmine on olnud kokkusattumus ning avaldas suurt headmeelt, et selle aasta puu veel nii eriline sai.

„Maailm liigub üha edasi ja peale tulevad moodsad mõtted ja kombed. Meil on eriline heameel selle üle, et meie puu pole lihtsalt puu, vaid kosmopoliitne ja modernne puu,“ märkis Svet.

Puu valimisel võetigi Sveti sõnul arvesse selle meeldivust ka välisturistidele.

„Puu võiks iga nurga alt sama roheline ka olla või lihtsamalt öeldes, puu võiks ikka ilus olla,“ lisas Svet. „Kõik muu seal juures on juba puhas boonus.“

Kõik ei läinud siiski libedalt

Svet selgitas, et päris nii lihtsalt puu äratoomine siiski ei läinud. „Selleks, et saaksime teda turvaliselt transportida, pidime me puu ka ära kaaluma. Siis selgus, et mänd mitte ainult ei identifitseeri end kuusena, vaid on ülitundlik ka oma kaalu osas,“ selgitas Svet.

„Seega kogu kaalumise protseduur pidi käima väga diskreetselt ning me ei tohi tema enda palvel ka täpset kaalu avaldada. Palume ka linnaelanikel, kes jõulupuud imetlema lähevad, tema kaalu kohta mingeid kommentaare mitte anda,“ lisas kesklinna vanem Valdimir Svet.

Meile teadaolevalt kaalub selle aasta puu 2 tonni ja 100 kilo, mida, nagu juba hoiatatud, ei tohiks puu läheduses siiski mainida.

Hea lugeja! Kas oled selleaastase jõulukuu…kurat, ptüi….jõulupuuga rahul? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

Tallinna linnapea Taavi Aas kuulutab uue aasta välja linna jõulukuuse ladvast

KUMB ON AASTA ILUSAIM JÕULUPUU: kas Viljandi või Rakvere oma?

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (6)

 • Karmen Kullas

  8. nov. 2019 - 12:55

  Aga minul on männist kahju. Minu lemmik puudest on mänd. Tähelepanematus on suur viga

  Vasta
 • Rein Arumae

  8. nov. 2019 - 16:19

  Milleks niipalju tuututamist – kui just ekre liigend pole see tuututaja – mänd on lihtlabaselt LGBT liigend ja muud siin polegi üldse…

  Vasta
  • Maire

   9. nov. 2019 - 13:42

   Mis vahe seal on,milline see jõulupuu on. Kuusku,mänd või palmipuu.Ja ikka EKRE hammaste vahel. Mind see poliitika ei huvita,aga miski pärast on EKRE kõigil hammaste vahel.

   Vasta
 • Aare Tesaar

  8. nov. 2019 - 22:48

  Vladislava Sveta ei söendanud sõnada, et pääle kristlikke jõule muutub see kuusk ptüi mänd hoopis lepaks ja vene jõuludeks leiab ta endas tungi omandada kasele iseloomulikud välised sootunnused…

  Vasta
 • Suuzu Suslik

  10. nov. 2019 - 20:44

  Järgmisel aastal võiks jõulupuu olla kasutatud materjalist, näiteks kasutatud riietest. Hoiaksime kokku hulga autokütust ja pealegi jääks üks puu rohkem kellegile perele pliita kütmiseks. Kasutatud riided, mida tallinlased enam ei vaja, võiksid nad tuua raeplatsile puukese tegemiseks. Niimoodi saaks iga tallinnlane osa jõulupuu tegemise rõõmust

  Vasta
  • Robert German

   23. veebr. 2020 - 04:12

   No kasutatud riideid saab ka edasi kasutada, nii et täiesti ebavajalik kraam see pole. Miks mitte kasutada juba kasutatud kondoome taolise dekoratiivse eesmärgi saavutamisel. Neid ju muidu küll keegi ei vaja ja noh, ega nendega midkit tarka peale pole ka hakata.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles