Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Omapärane huumor või sõnum Eestile: president Kaljulaidi visiidi ajal kaunistas Putini kabinetti Savisaare pilt

Kohtumisel tehtud pilt, kus on selgelt näha, et Putini selja taga seinal ilutseb Savisaare pilt. (foto: Presidendi Kantselei)
jagamist

18.04.2019

Eesti president Kersti Kaljulaidi tabas tema Venemaa visiidi ajal ootamatu üllatus kui ta president Putiniga kohtudes avastas viimase kabinetiseina kaunistamas Keskerakonna endise juhi Edgar Savisaare kuldse raamiga pildi.

Kaljulaid oli üllatunud

Kohtumisel osalenud, kuid anonüümsust palunud allika (S. Lavrov, toim.) sõnul oli Eesti president olnud alguses küll jahmunud, kuid kogus end kiiresti.

„Jäi mulje, et ta ootas kohtumiselt küll kõike muud aga mitte just seda,“ märkis allikas. Tema sõnul oli Kaljulaid Putinilt ka pildi kohta pärinud, kuid Putin olevat ainult mõistatuslikult vastu naeratanud ning polnud pildi teemal midagi kommenteerinud.

Seega jäi õhku rippuma ka küsimus, et kas Savisaare pilt Putini kabineti seinal tähistab seda, et Keskerakonna leping Ühtse Venemaaga pole sugugi nii raugenud nagu Ratas seda väidab või oli tegemist lihtsalt Putini omapärase huumorisoonega.

Kaljulaid avas ka Eesti remonditud saatkonnahoone

President Kersti Kaljulaidi kohtumine Venemaa presidendiga polnud tema ainuke päevakorra punkt. Nimelt avas Kaljulaid Moskvas ka värskelt renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone.

„Moskvas on meie riigi ajalooline esimene välisesindus ja täna on see Eesti suurim ja üks olulisemaid kahepoolseid saatkondi. See on tilluke demokraatiasaareke keset kogu seda hädamerd!“ seisis saatkonna taasavamispeo laual salvrättidele kirjutatuna.

Medvedevil paluti spetsiaalselt kaamerasse mitte vaadata aga kas ta siis sõna kuulab? (foto: Presidendi Kantselei)

Saatkonnas avati ka uhke ajalooline eksponaat

President Kaljulaid lõikas üritusel läbi pidulikult hoone avamist tähistava lindi ning tutvus ka värskete ruumidega.

Samuti imetles ta ehitustööde käigus keldrist välja tulnud ning nüüd avalikult eksponaadina väljas olevat mõisaaegset meeste aluspesukollektsiooni, kuhu oli väga kaunilt Suure-Lähtru peale tikitud. Väidetavalt kuulusid need Eesti kunagisele suursaadikule Moskvas Mart Helmele, kes olevat need 1998.aastal sinna lihtsalt maha unustanud.

Eesti saatkond Moskvas asub linna ajaloolises keskosas Kremli, Arbati väljaku ja konservatooriumi vahetus läheduses ning on algusest peale tegutsenud ühes ja samas majas. Suursaatkonna renoveerimistööde projekteerimine algas juba 2014. aastal, ehitustöödega alustati 2016. aasta sügisel.

Viimati külastas Venemaad president Toomas Hendrik Ilves 2011. aastal, kui käis Peterburi Jaani kiriku taaspühitsemisel.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles