Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Peale ühistu esimehe soovitakse kõige enam teise ilma saata seda tädi, kes tuvisid toidab

Korteriühistud tunduvad maailma igavaimad organisatsioonid, kuid neis on peidus väga salajane ja kirev elu.
jagamist

Eesti Korteriühistute Liit viis oma liikmete hulgas läbi küsitluse, kus taheti teada, kelle vastu ühistu liikmed kõige rohkem vimma peavad ja keda teise ilma saata soovivad. Tulemused on šokeerivad.

Korteriühistute Liidu küsitluses osales üle 10 000 korteriühistu üle Eesti.

Inimesi huvitav ühistus toimuv rohkem kui arvatakse

„Korteriühistu kõlab kui üks maailma igavamaid organisatsioone, millest mitte keegi midagi kuulda ei taha, kuid neis toimuv on tegelikult väga huvitav,“ märkis Eesti Korteriühistute Liidu esimees Tauno Lomp.

„Ühistud on tegelikult ju nagu riik riigis – seal on oma intriigid, omad solvumised ja aastatepikkused vimmapidamised, poliitikamängud ja muidugi igasugused rahadega skeemitamised,“ kirjeldas Lomp ühistute kirevat maailma.

„Väga paljud meist elavad ju tegelikult selles mikroriigis ja kuigi võib tunduda, et inimesi ei huvita, siis tegelikult see nii pole. Võtame kasvõi ühistu koosoleku – neist võiks ju vabalt mingi Mehhiko telenovela teha,“ sõnas liidu esimees.

„Niisiis hakkaski meid huvitama, mis neis ühistutes täpsemalt toimub. Saatsime oma liikmetele laiali küsitluse, kus tegelikult tahtsime teada ainult ühte asja – keda soovivad ühistu liikmed kõige rohkem teise ilma saata,“ kommenteeris Lomp.

Tavaline vaatepilt kortermajas – tuvide pidulaud. Selle on katnud see üks persevestist tädi, kes arvab, et päästab maailma sellega.

Küsitlus paljastas tõe

„Kõige rohkem sooviti loomulikult siit elust kõrvaldada ühistu esimeest. Mis on ka igati loogiline, sest tavaliselt on ühistu esimeesteks mingid napoleoni kompleksiga elus pettunud tegelased, kes on järsku saanud kätte võimu väikese grupi inimeste üle. Selles üllatust polnud,“ märkis liidu esimees.

„Teisele kohale ja kusjuures väga napilt, jäi see tädi, kes tuvisid toidab. Me kõik tunneme sellist tädi ja igas ühistus on selline maailmapäästja olemas, kes kahjuks on oma päästetavateks valinud just tuvid,“ sõnas Lomp.

“Loomulikult inimesed ei salli teda – tuvid situvad autod täis, määrivad ära aknalauad ja kraaklevad hommikust õhtuni, samal ajal oma veidrat puguhäält tehes – mis siin meeldida on?”

„Kolmandale kohale selles edetabelis maandus altkorruse rullnokk Rainer, kellel seisab maja ees kolm bemmironti, mida ta igapäevaselt siis putitab. Kuna Rainerile meeldib neist autosid ka õhtuti hilja või varahommikul katsetada ja neist ka kõvasti halba muusikat lasta, siis teda sooviti lausa mitu korda ja kambaga pussitada,“ tõi Lomp välja.

„Jah, väga vägivaldsed inimesed elavad meil ühistutes, pole midagi öelda,“ lisas Eeti Korteriühistute Liidu juht lõpetuseks.

Hea lugeja! Kui oled korteriühistu liige, siis keda Sina kõige rohkem teise ilma saata soovid? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD: 

JÄRJEKORDNE HULIGAAN! Saksamaal kiirust ületanud tuvi on seda korduvalt teinud ka Eestis

PROGRESS? Kajakad loobuvad vastuolulisest reeglist, kus autole sittumine tähendab selle omastamist

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Tiiu

  7. aug. 2019 - 14:01

  Teise ilma ei tahaks kedagi saata aga mind hairivad joodikud, kes istuvad pinkidel maja ees ja joovad endid nii tais, et ei seisa enam pusti. Ùhistu esimehe amet on raske. Tanamatu too see. Keegi ei taha seda tòod teha ja need kes seda teevad on tublid inimesed.

  Vasta
 • Feja Räim

  9. aug. 2019 - 09:07

  Korteriühistute seadus on nii vildakas, et seda ei saa enam parandada. Tuleb teha uus seadus, uutel, inimlikel alustel. Lisan, et meil Kalamajas on kõik “komponendid” olemas – oli juhatuse esimees, kes seniajani ei lase maja remontida ja vaid lollitab korteriomanikke, arvates, et ta on kogu kinnistu ainuomanik ja korteriomanikud on tema üürilised. On joodikud, kõrval hoovis terve punker, kust ööpäevaringselt kakerdavad majade vahelt edasi-tagasi nii purjus litsakad plikad kambas kui ka purupurjus nolgid. On akende all suitsetavad allakäinud noorte kambad. On majas moosekandid oma põhja keeratud bassidega,millest kogumaja resoneerib. On veidrikud, kes pool 12 öösel hakkavad oma korteris raskeid asju loopima ja trambivad saabastes hommikuni teise korteri lae peal. On, kes öö läbi majas suitsetavad, nii, et naabrite korterid on hommikuks suitsust hallid.. On korteriomanikud, kes elavad sellises keskkonnas oma peredega nagu mikihiired tondilossis. Naljast on asi kaugel.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles