Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pereisade lemmik seismisekohaks nr 1 on taas tõusnud elektriarvesti ees seismine

Elektrikilbi valvur - murelik pereisa.
jagamist

Eelkõige ülikõrge elektrihind, aga ka koroonast tingitud rohkem kodusviibimine on pannud Eesti pereisad taas pikalt elektriarvesti juures seisma ja murelikult pead vangutama, seisab Statistikaameti värskes uuringus.

Uuringus osales üle 100 000 Eesti pereisa vanuses 20-99, kellelt uuriti, kuidas on nende kodused käitumisharjumused mõjutatud erinevate väliste tegurite poolt, mis pole nende suureks meelehärmiks nende kontrolli all.

Muutusi on palju

“Kui enne koroonaaega meeldis Eesti keskmisele pereisale seista garaažis ja vaadata mõtliku näoga mingit pooleliolevat projekti või seista akna all ja vaadata veel mõtlikuma näoga seda, mida naaber oma aias toimetab, siis koroonaajal see pisut muutus,” seisab Statistikaameti värskes uuringus.

“Lisaks tavapärasele akna all seismisele lisandusid pereisade lemmiktegevuste hulka ka oma tugitoolis istumine ja lastetoa uksel seistes lastele mõne super nalja rääkimine, mis pälvis tavaliselt siiski minimaalset publiku tähelepanu,” märgitakse statistikas.

Murelik pereisa seismas oma lemmikkohas – elektriarvesti juures.

Uuringu kohaselt tuligi oluline muutus pereisade käitumisse nüüd, kui elektrihinnad lakke hüppasid.

“Eelkõige ülikõrge elektrihind, aga ka koroonast tingitud rohkem kodusviibimine on pannud Eesti pereisad taas pikalt elektriarvesti juures seisma ja murelikult pead vangutama,” nenditakse Statistikaameti värskes uuringus.

“Kui see pole juba juhtunud, siis üsna pea hakkavad pereisad ka käima järgi kõigil pereliikmetel ning jälgima kõigi elektrikasutust,” ennustatakse Statistikaameti uuringus.

Uuringus märgitakse ka ära, et viimati meeldis pereisadele elektriarvesti ees nii väga seista nõukaajal.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles