Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Poliitikanädala ülevaade ehk mis olulist toimus möödunud nädalal

Jõuluvanal on selle aasta halbade laste nimekiri juba valmis!

Taas on üks nädal läbi saanud ja on aeg vaadata peale, millega tegelesid meie kallid koalitsioonipartnerid ja opositsionäärid. Homme algab uus nädal ja uued poliitseiklused tulevad kribinalkrabinal peale.


Nii, Reformierakonnal läks möödunud nädal väga igavalt: nad võitsid europarlamendi valimised. Üsna suurelt. Ka püsib nende populaarsus laes. Nüüd liiguvad juba jutud, et Refid ja Kesk moodustavad sügisel uue valitsuse. Kes selliseid jutte küll suudab toota? Mismoodi peaks see juhtuma? Lugejakirja poliittoimetus näeb selleks ainult ühte stsenaariumit - siseminister Mart Helme paneb Jüri Ratase pea giljotiini all veerema või Jüri Ratas tellib Mart Helme assasinatsiooni. See on ainuke reaalne stsenaarium, miks olemasolev valitsus peaks lagunema ja uus tekkima.

Ahjaa, nüüd uuel nädalal esitavad nad siseminister Helme vastu ka umbusaldusavalduse. Praegu ei tundu küll, et see kuidagigi läbi peaks minema. Aga vähemalt on üheks päevaks ajalehtede pealkirjad jälle täidetud.
Keskerakonnal läks möödunud nädalal pisut sitemini - kaotati europarlamendi valimised. Kui sellest veel vähe oli, siis tuli Ratasel vastu võtta ka korralik litt teadlastelt - neile sai lubatud rohkem pappi aga nüüd tuli Ratasel nad kukele saata. See päädis teadlaste marsiga nii Tallinna kui Tartus. Samal ajal kui viimased Stenbocki maja ees protestisid, irvitasid Reinsalu, Ratas ja Helme sees ajakirjanike ees selle teema üle.

Lisaks tuli Ratasel öelda, et politseinike, päästjate, õpetajate ja teiste riigile oluliste inimeste palk ei tõuse. Küll aga saavutas Ratas ilmselt läbi ussipeenise selle, et penskarid saaksid pappi juurde. Sest olgem ausad - kui nad seda ka ei oleks saanud, siis oleks keskerakonnaga varsti ka lõpp. Venelaste häältest on suur osa juba niikuinii läinud, kui läheksid ka penskarite hääled, siis võiks Ratas endale kohe mulla peale tõmmata.

Aga kogu nädal ei olnud siiski nii tume - Jüri Ratas sõitis maksumaksja kulul salapärasele Bilderbergi kohtumisele! Ehk on oodata ka mõne kuulsusega selfit, sest muud kasu ei tundu küll temast nendel kohtumistel olevat.
Ka EKREl läks europarlamendi valimistel hästi - üks koht. Madison, kes paistab kogu sellest pundist juba üsna mõistliku tüübina välja, saadetakse nüüd ruttu eest ära Eestist Euroopasse. Et jumala eest ei oleks siin kedagi, kes oskab mõne mõistliku sõna ka ritta seada, mitte ei näita kogu aeg hea tuju märki või ei keeldu oma ametijuhendit täitmast nagu Kingo.

Kingo muide käis esimest korda ka nüüd välismaal ja jäi ellu. Ta kohtus seal küll ainult eestlastega aga ei pääsenud ka korraks välismaalaste rünnakust kui Argentiina saadik temaga juttu rääkida üritas. Niipalju olevat Kingo ikka aru saanud, et Argentiina soovivat Eestiga mingisugust koostööd teha.

Aga muidu on EKRE lagunemas nagu selgus möödunud nädalal - nimelt arvati erakonnast välja Tartu juht Indrek Särg. Et asi on halb ja sees käärib, näitab Särje enda kommentaar:

“Helmed üritavad EKREs töötada autokraatluse põhimõtte järgi. Neil on hüsteeriline paranoia iseseisvate poliitikute suhtes, kes ka ise suudavad toetajaid koguda,” selgitas Särg. Tema olevat üks neist. “Kuna ma sain ka ise Tartus üsna palju toetajaid, hakkas pihta see jutt, et see näitab kuidagi umbusaldust Helmede suhtes,” lisas ta. Väidetavalt on üritatud Särge juba riigikogu valimistest saadik erakonnast välja puksida."

Polegi vaja midagi muud juurde lisada.

Super kommentaarid olid muidugi nii rahandusminister Martin Helme kui siseminister Mart Helme kommentaarid teadlaste protestile:

Mart Helme hinnang teaduritele: „Rumalad inimesed olete!“

Martin Helme: Noh, ma ei tea, kas see on punaprofessorite vimm praeguse valitsuse vastu või on seal midagi muud taga, aga noh, see ei ole adekvaatne.

Mnjah...ei tulegi kohe meelde ühtegi inimgruppi Eestis, keda Helmed rünnanud või solvanud poleks. Way to go guys!
Evelin Ilves tegi Ieva Ilvesest kuus korda kehvema tulemuse europarlamendi valimistel! Kui Evelin Ilves teenis Eestis 3085 häält, siis Ieva Ilvese tulemuseks kanti Lätis 76 934.
Sotsid tegid europarlamendi valimistel super tulemuse. Vabandust, Marina Kaljurand sai palju protestihääli ja vedas Mikseri ka euroaparlamenti kaasa.
Isamaa liige Kalle Muuli nõuab, et Kert Kingo astuks ametist tagasi. Päris huvitav kui koalitsioonipartnerid ise juba nõuavad omade taandamist. See on esimene vaikne hääleke aga see eest oluline - keegi on suu lahti teinud ja tavaliselt järgneb sellele teine ja siis kolmas. Ja nii asi kokku kukubki.

Euroopa Parlamendi valimiste kampaaniaks kulutas kõige rohkem erakond Isamaa, mille kulud olid sama suured kui kahe suuruselt järgmise kulud kokku. Ühtegi kohta siiski europarlamendis veel ei saadud. Veel tähendab seda, et juhul kui tuleb Brexit, siis saab üks Isamaa liige ikkagi parlamenti. Sellise pisiasja taga siis ainult Isamaa saamine sinna seisabki.
Vabaerakond taunis valitsuse otsust taganeda teadusrahastuse suurendamise lubadusest ja üldrahvalikust leppest. Isegi Helmed ei viitsinud seda avaldust kommenteerida.
Tsahkna esitas täiesti usutava põhjuse, miks erakond kahtedel valimistel põrunud on - neid pole seni lihtsalt kellelegi seni vaja olnud. Tsahnka sõnul tekib Eesti ja Euroopa Parlamendi valimistel põrunud erakonna Eesti 200 vajadus pärast seda, kui Eesti on läbi elanud meid lähiaastatel tabava kriisi. Hea põhjendus.
Elurikkuse Erakond updated their cover photo in Facebook.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles