Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Politsei pidas altkäemaksu võtmises kinni selle ühe hambaarsti kümnest, kes kunagi midagi heaks ei kiida

Politsei pole veel valmis avaldama selle ühe hambaarsti nime, kes kunagi midagi heaks ei kiida. (foto: PPA)
jagamist

Täna varahommikul pidas politsei kinni selle ühe hambaarsti kümnest, kes kunagi ühtegi toodet heaks ei kiida ning kes osales reklaamides raha eest selleks, et need pisut usutavamad tunduksid.

Kriminaaluurimise huvides selle ühe hambaarsti kümnest nime veel ei avaldata.

Kahtlustus altkäemaksu võtmises

Politsei sõnul on alust kahtlustada, et see üks hambaarst kümnest tegelikult tahtis tooteid heaks kiita samamoodi nagu teised üheksa aga talle maksti teisitiarvamise eest.

„Vastab tõele – taoline kodanik on tõepoolest kinni peetud,“ ütles Politsei- ja Piirivalveameti kriminaaljälituse osakonna juht Kalmer Saar.

Kiika uude e-poodi ka vahepeal ja siis loe muidugi edasi, sest lugu jätkub peale seda.

„Sellele ühele hambaarstile kümnest, kes kunagi midagi heaks ei kiida, on esitatud süüdistus suuremahulises altkäemaksu võtmises ning osalemises ülemaailmses suurkorporatsioonide petuskeemides,“ märkis uurija Saar.

Skeem lihtne

„Petuskeem oli tegelikult üllatavalt lihtne,“ avaldas kriminaaluurija Saar.

„Uue toote väljalaskmisel otsiti välja üheksa hambaarsti, kellele anti reklaamis osalemise ja toodete heakskiitmise eest tasuta tooteid ning muid soodustusi ning siis lisati reklaamile juurde see üks kümnest, kes toodet n-ö heaks ei kiitnud,“ selgitas uurija.

„Seda tehti ainult usutavuse pärast – kui tarbija näeb reklaami, kus kõik kümme hambaarsti kiidavad toodet, siis tundub see tarbijale kahtlane ning seetõttu tõsteti reklaami usutavust just selle ühe hambaarsti abil,“ kirjeldas skeemi uurija.

See üks hambaarst kümnest, kes kunagi midagi heaks ei kiida, oli nooremana üks neist üheksast, kes alati midagi heaks kiitis. (foto: erakogu)

Läheb kinni pikaks ajaks

„Eeluurimise käigus kogutud materjalide põhjal on põhjust uskuda, et tegelikult tahtis ka see üks hambaarst kümnest toodet kiita aga meelitati suure rahaga n-ö halvale teele,“ märkis uurija Saar.

„Seega teadis see üks hambaarst kümnest, et seob end kuritegeliku maailmaga ning et ta teeb seda vabatahtlikult ja suure raha ehk altkäemaksu eest.“

„Meil on hea meel, et saime petuskeemile õigel ajal jaole – tarbijate jaoks on maailm nüüd jälle pisut parem ja ausam paik,“ lisas uurija.

„Taolise teadliku kuriteo sooritamise eest on karistus ka märksa suurem ja kinniminek pikaks ajaks garanteeritud – vähemalt üheksa prokuröri kümnest talle seda kindlasti nõuaks,“ naeris kriminaaluurija.

Hea lugeja! Kas pead õigeks, et kinni peeti ainult see üks hambaarst kümnest, kes kunagi midagi heaks ei kiida või oleks pidanud teised hüve saajad ka kinni pidama? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Juhan Kriips

    17. apr. 2020 - 21:54

    Ei noh nägin kolme kaabakat istumas suht lähestikku pargis(kaitsemaske polnud). Päris julm, tundsin kohe, et tapjamõrtsukad on riigireetmisega hakkamas. Õnneks tegin kiiresti fotod ja sain politseiga ühenduse, kes kiiresti nendega asus tegelema ja hoiatusi välja kirjutama asus. Hing kohe rahul. Ainuke probleem on see, et olen juba vanem härra ja keegi ei pakkunud istet, kui hommikuse bussiga Õismäelt Lasnamäele liikusin…Täiesti häbi vaadata, et buss puupüsti täis ja vanemaid ei austata. Noorus on hukas…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

SUUR EESTLASTE PAHEDE UURING: millise käes vaevled/millist naudid Sina?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles