Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Põllumehed leidsid nutika viisi, kuidas viljapõldudel pildistajaid eemale peletada

Instatsikid ja hipsterid lähevad järjest kavalamaks, sama tuleb teha ka põllumeestel.
jagamist

Põllumehed on aastaid maadelnud probleemiga, kus igasugused hipsterid ja beibed peatuvad tee ääres ning sõkuvad ära pool viljapõldu, et saada head pilti endast tuiamas sihitult vilja sees. Nüüd see loodetavasti lõpeb.

Põllumehed peavad seda probleemi kohati suuremaks kui saaki ohustavad kahjurid või umbrohi.

Komistasid lahenduse otsa kogemata

„Igal suvel oleme täpselt sama probleemi ees – inimesed sõidavad meie põldudest mööda ja näevad vilja tuules lainetamas. Me ei ole aru saanud, mis täpselt paneb inimesi peatuma ja vilja sisse pilti tegema minema aga arvame, et tegemist on vilja hüpnootilise liikumisega tuules, mida igasugused linnahipsterid ja beibed tõlgendavad ilmselt looduse kutsena,“ kirjeldas olukorda Raplamaal suurt viljakasvatustalu pidav farmer Jaan Tamm.

Järjekordne instahoor tähelepanu otsimas. Vähe teab ta seda, kui ohtlik vili tema tervisele tegelikult on.

„Oleme pannud põldude äärde sildid, et tegemist on eramaaga. Oleme ise valves olnud. Seni pole mitte miski aidanud. Aga tänavu juhtusin ise põllu ääres olema kui tuli üks naisterahvas, kes tutvustas end kui Instagrammi Influentser, veidrad nimed lastel tänapäeval aga see selleks, ja ka tema soovis pilti viljas teha,“ meenutab Jaan lugu, kuidas ta leidis geniaalse lahenduse inimeste põllult eemalehoidmiseks.

„Ütlesin siis naljaga, et vilja sisse küll ei tasu minna, seal on palju gluteeni. Oh sa püha püss, mis kisa siis lahti läks! Neiu kargas vähemalt 3 meetri kõrgusele sealt viljast ja jooksis oma auto juurde. Seal võttis ta kasti Eviani vett ja nühkis seal end vähemalt tunni, ise samal ajal kisendades,“ naeris farmer Jaan.

Põllud saavad nüüd kõik sarnased sildid

„Siis me taipasimegi, et meil ei tule mitte inimesi ära ajada ega viidata eraomandile. See ei huvita siin Eestis küll mitte kedagi kui ikka tahetakse linnainimeste jaoks eksootiliste asjadega pilti teha ja siis ruttu linna laike koguma minna,“ selgitas Jaan.

Geniaalselt lihtne lahendus – nüüd ei julge ükski hipster ega instabeibe põllule isegi läheneda!

„Saime aru, et meil tuleb lihtsalt rõhuda nende linnabeibede ja hipsterite suurimatele hirmudele! Nüüd paigaldamegi kõigile oma põldudele sildid, mis hoiatavad, et vili sisaldab gluteeni. Teiste kultuuride juures on meil sildid, millel lihtsalt kirjas suurelt GLÜFOSAAT. Uskumatu aga aitab, väga efektiivne,” kiidab Jaan.

„Järgmisena ehitan ma põldude äärde lehmadele jalutamiseks elektrikarjustest koridori ja maalin igale lehmale küljele suurelt LAKTOOS. Olen täna 100% kindel, et taolised valvekoerad ümber minu põldude panevad need pildistajad siit küll suure kaarega mööda käima,“ loodab farmer Tamm.

„Eks farmerid ikka suhtlevad omavahel ja jagan oma värskeltleitud tarkust ka teistega – ehk saame nüüd sügisel mingit saaki ka koristada, mida pole maha tallatud,“ lisas Tamm lõbusalt.

SEOTUD LOOD:

Põllumehed saavad riigilt loa rajada oma põldude kaitseks miiniväljad

Põlvamaa kohalik mees väidab, et leiutas masina, mis muudab poliitikute jutu puhtaks sõnnikuks

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (3)

 • ?

  11. juuli 2019 - 11:03

  InstaHOOR??? Nagu päriselt, “ajakirjanikuhakatis”?????Lugu looks, aga oma labasust ei maksa igal sammul ka näidata 😉

  Vasta
  • nupi

   11. juuli 2019 - 13:38

   kuidas see vanasõna kivi koera ja kiunatuse kohta oligi… 🙂

   Vasta
  • ivar

   12. juuli 2019 - 11:42

   ja mida siis paremat öelda? isegi norm väljend. ise näinud kolme lapsega perekonda teeäärses hernepõllus laamendamas. pidasin auto kinni ja ütlesin, et ehk see on teise inimese omand ja te tallate taimed maha, siis pereema ütles mulle laste kuuldes, et mida sa värdjas mölised, teeme mis tahame. pereisale kerget märkust tehes sain veel omakorda sõimata. ei oleks lapsi olnud, siis oleks sellele a la 30 aastasele elukuningale koha kätte näidanud

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles