Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

POMMUUDIS: Postimees muudab taas nime

Täna varahommikul käis Maakri tänaval kibekiire töö - vana silt maha ja uus silt asemele.
jagamist

20.august 2019

Täna varahommikul käis Maakri tänaval kibekiire töö – hoonelt võeti maha Postimehe silt ning asemele pandi uus. Postimees vahetab taaskord nime.

Alles veebruaris muutus ettevõtjale Margus Linnamäele kuuluvaid klassikalise meedia üksuseid koondava AS-i Eesti Meedia ärinimi AS-iks Postimees Grupp. Nüüd, üle poole aasta hiljem muutub nimi taas.

Nimi ei läinud enam kokku reaalse tegevusega

Eesti Postimees (ka Eesti Postimees ehk Näddalaleht : ma- ja linnarahvale) oli Eesti ajaleht, mille väljaandmist alustas Johann Voldemar Jannsen 13. jaanuaril 1864.

Lehe väljaandmisel abistasid Jannsenit nii tütar Lydia Koidula kui ka poeg Harry Jannsen, samuti tegid sellele kui juhtivale rahvusluse häälekandjale kaastööd ka kõik olulisemad Eesti rahvusliku liikumise tegelased.

Aja jooksul jäi ajaleht aga uuemate ja radikaalsemate rahvuslaste arvates liiga mõõdukaks ning hambutuks. Eriti teravalt asus Jannsenit kritiseerima Carl Robert Jakobson, kes 1878. aastal rajas oma ajalehe Sakala.

Nüüd soovib lehe omanik taastata endisaegse rahvusliku hiilguse. Postimees Grupi juhatuse esimehe Andres Kulli sõnul oli Postimees Eesti meediamaastiku vaieldamatu lipulaev, mille ajalugu ulatub aastasse 1857. “Ettevõtte uues ärinimes soovime senisest enam rõhutada Eesti kunagise mõjukaima väljaande rolli ajakirjandusmaastiku kujundamisel ja viia nime rohkem kokku reaalsusega,” selgitas Kull.

Uus nimi peab kokku minema valitsuse ametliku poliitikaga

„Papa Jannsen lõi selle lehe eesmärgiga olla rahvusliku Eesti häälekandja. Viimastel aastatel võttis leht erinevate peatoimetajate all aga selge kursi liberaalsete väärtuste suunas. See jama pidi ükskord lõppema, et ka papa Jannsen saaks lõpuks ometi rahu ja ei pöörleks oma hauas enam kontrollimatult ringi,“ märkis lehe omanik Margus Linnamäe.

„Nii olemegi viimaste aastate jooksul lahti lasknud kõik need ajakirjanikud ja peatoimetajad, kes on töötanud rahvuskonservatiivsuse vastu, et teha lehele nö värske restart ja alustada puhtalt lehelt,“ märkis Linnamäe.

„Jah, mõned kahtlaste väärtushinnangutega ajakirjanikud on veel lehte tööle jäänud aga see on ainult vormistamise küsimus,“ sõnas mees.

Nime osas oli pikk vaidlus

Nimemuutus ei läinud meile teadaolevalt siiski libedalt, sest kõikidel valitsuserakondadel olid omad soovid selle osas.

Toome teieni ära mõned tööversioonid:

Veel pole kindel, kuid sellist nime võib hakata kandma paberleht.

Sellega polnud nõus EKRE.

Sellega polnud nõus Isamaa.

Täielik nimevahetus võtab veel aega

Uue nimega grupp juhib teiste hulgas endise Postimehe ja kontserni maakonnalehtede, Kanal 2 ja selle sõsarkanalite, gruppi kuuluvate raadiojaamade, samuti BNS Leedu, TV Net Sia, 15min UAB, SA Eesti Meedia Fondi, Loovagentuuri ja mitmete teiste meediaüksuste tegevust. Veel pole teada, millist nime hakkavad need ettevõtmised varsti kandma.

Jaanuaris lõi Linnamäe suurosalusega UP Invest kontserni omanduses olevate meediasuunitlusega firmade juhtimiseks uue haldusfirma Media Investments & Holding OÜ, mille tütarettevõte ka uue nimega ajaleht on.

Nüüd kaduv nimi oli käibele tulnud 1998. aastal, asendamaks ajalehte välja andva ettevõtte senist nime “AS Postimees”. Aastal 2017. koondati Eesti Meedia alla Margus Linnamäele kuuluvad tele- ja raadiokanalid ning BNS.

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • 日本集運

    22. mai 2023 - 12:09

    I relish, lead to I found just what I used to be looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles