Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Prokuratuur: “Palume neil kurjategijatel, kelle vastu puudub avalik huvi, kuritegevus lõpetada!”

Siit tulevad ainult head mõtted.
jagamist

Riigiprokuratuur andis hiljutise ringkonnakohtu otsuse valguses teada, et selleks, et vältida edaspidiseid segadusi meedia ja uurimisasutuste vahel, paluvad nad nüüd kriminaalidel, kelle vastu puudub avalik huvi, kurjategija eluga lõpparve teha.

Riigiprokurör Sigrid Nurm esitas täna riigikohtule taotluse tühistada Tallinna ringkonnakohtu 14. juuni määrus ja jõustada Harju maakohtu 14. aprilli määrus, millega kohus määras Eesti Ekspressile ja kahele ajakirjanikule 1000 euro suurused rahatrahvid. Ühes riigikohtule tehtud avaldusega saatis riigiprokuratuur välja ka üleskutse kõigile kurjategijatele, kus kutsutakse neid, kelle vastu puudub avalik huvi, oma senine kriminaali karjäär lõpetada.

Riigi peaprokurör Andres Parmase sõnul aitaks see käik lihtsustada nii meedia kui ka uurimisasutuste tööd.

“Segadust ja konflikte oleks lihtsalt vähem,” märkis peaprokurör Andres Parmas.

“Kui meil ikkagi tegutsevad ainult ja ma mõtlesin tõesti ainult need kurjategijad, kelle vastu on avalik huvi, siis on täiesti kindel, et ei teki mingeid konflikte meie ja meedia vahel,” sõnas ta.

“Täna oleme me olukorras, kus ajakirjanikud topivad oma nina absoluutselt igasse eeluurimisfaasi või kohtusse jõudnud asjadesse ning segavad sellega meie tööd,” selgitas Parmas. “Ja mis kõige hullem – oma nina topitakse ka nendesse juhtumitesse, mis avalikkusele ei pruugi mittemingisugust huvi tekitada.”

“Seega saatsimegi nüüd isikliku kirja kõigile meile teadaolevatele ja Eestis tegutsevatele pättidele, huligaanidele, korrarikkujatele, ulakutele, pätipoistele, pättjalgadele, paadialustele, kaltsakatele, kaltskaabakatele, lapakatele, pasatskitele, purlakutele, kurjategijatele, pahategijatele, kurjajuurtele, kurjajuurikatele ja kriminaalidele ning palusime neil esiteks mõelda, kas nende isik ja nende teod võivad avalikkust huvitada või mitte,” loetles Parmas.

“Kui vastus on jah, et võib avalikkus olla huvitatud, siis lasku edasi. Aga kui vastus on ei, et nad pigem eelistaksid varju jääda, siis palusime neil tungivalt oma senise kriminaalse eluga lõpparve teha,” ütles peaprokurör Parmas.

“Nii saame meie rahulikult oma tööd teha ja ajakirjanikud oma ning me ei pea neid igal nädalal ähvardama ja trahvima,” lisas ta.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (2)

  • Oioi

    29. juuni 2022 - 09:24

    No nüüd ähvardab küll kurikaelu sotsiaalne ebavõrdsus.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles