Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pronkssõdurit “lihvinud” Viktor Vassiljevi poeg: “Tegin seda isa soovitusel!”

Viktor Vassiljev on väga hea nõuandja, aga kas seekord läks midagi puusse?
jagamist

Täna selgus, et Pronkssõduri rinnal punatähe lõhkunud 31-aastane mees on keskerakondlasest riigikogulase Viktor Vassiljevi poeg Aleksander Vassiljev. Mees ise väidab, et tegi seda isa soovitusel.

Etteruttavalt võib öelda, et Viktor Vassiljev otsesõnu taolist nõuannet siiski ei andnud ja tegemist oli veidra tõlgendusega.

Juhtunu osas algatati kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb surnu mälestuse teotamist. Vassiljevit võib oodata kas rahaline karistus või kuni aastane vangistus.

Arusaamatus?

“Olen terve oma elu elanud oma kuulsa ja kõigile nõuandva isa varjus,” kommenteeris Viktor Vassiljevi poeg.

“Kui algas kogu see Ukraina Venemaa sõda, siis tundsin, et pean midagi tegema ja midagi sellist, mis jätaks märgi maha,” jätkas ta.

Ka samuti Viktor Vassiljevi poja lihvimistöö?

“Niisiis ei mõelnud ma ise midagi välja, vaid helistasin oma isa nõuandetelefonile ja selgitasin, et mul on teatud tunded ühe külmavõitu ja südametu mehe vastu ning uurisin temalt, mida ma peaksin oma tunnete väljendamiseks tegema,” selgitas Vassiljevi poeg.

“Oma kõnes ma muidugi ei öelnud, kes ma olen, vaid selgitasin, millised tunded minu sees valitsevad ja millist tulemust ma ootan,” märkis ta.

“No ja siis isa soovitaski, et kuna olen noor mees ja tunded keevad, siis oleks kõige õigem teha väike poleerimine, väike seenetoksimine, väike käsitöö no ja nii ma siis tegingi – kõik isa soovitusel,” selgitas Vassiljevi poeg politseile, miks ta Pronkssõduri rinnalt punatähe maha lihvis.

Seni kuulsaim “isa soovitusel” tehtud tegu.

“Ega mina ei saanud aru, et mu isa mõtles tegelikult, et kui on ikka selline kiim, siis tuleb kõigepealt iseendaga tegeleda ja alles siis edasi vaadata,” lisas Vassiljevi poeg.

Nüüd võib isa soovitusel endaga tegelemise asemel Pronkssõduriga tegelenud Vassiljevit oodata kas rahaline karistus või kuni aastane vangistus.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (4)

 • nojah

  2. mai 2022 - 13:59

  Viktor olevat unes näinud, et Aljoša tahab endale kuldset viisnurka musta asemele ja hooliv poeg tõttaski isa muret leevendama.

  Vasta
 • Naljanina

  2. mai 2022 - 14:01

  Sõnavabadus on, valikuvabadus on, aga kätevabaduse pärast nüüd jama kui palju.

  Vasta
 • Oioi

  2. mai 2022 - 14:05

  Karta on, et inflatsioon on söönud ära ka punatähe hindamatu väärtuse. Nii, et trahv tuleb ka tänase päeva hindamatus suuruses.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles