Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ratas: Eesti mehe keskmist eluiga arvestades sureb kolmandik uuest valitsuskoalitsioonist niikuinii varsti ära

Kellele tilistab Ratas hingekella? Veel ei tea...
jagamist

Täna jagatakse ametlikult ministriportfellid. Jüri Ratas soovitab inimestel mitte liiga palju muretseda loodava võimuliidu pärast, sest tõenäosus, et kolmandik uue valitsuskoalitsiooni juhtidest sureb nelja aasta jooksul ära, on suur.

„Eesti meeste keskmine eluiga on täna 73,7 aastat ja seega on kindel, et vähemalt üks meist seda nelja valitsemisaastat üle ei ela,“ märkis Jüri Ratas täna.

Konkreetset nime veel ei öelda

Ratas polnud siiski valmis ütlema välja konkreetset nime, kes siit ilmast lähima nelja aasta jooksul lahkub.

„Meeste oodatav eluiga oli 2017. aastal 73,7 aastat ja naistel 82,3 aastat. Viimase kümne aastaga on meeste oodatav eluiga pikenenud 6 aastat ja naistel 3,5 aastat. Statistika ei eksi – keegi meist lähiaastatel teise ilma läheb,“ kinnitas Ratas.

90ndatel oleks pilt hoopis teine

Taasiseseisvusaja kõige madalamal tasemel oli oodatav eluiga 1990ndate alguses, kui 1994. aastal oli meeste oodatav eluiga 60,2 aastat ja naistel 72,8.

„Kui oleksime sama koosseisuga samadel tingimustel koalitsiooni toona moodustanud, siis võib julgelt väita, et lausa kaks kolmandikku poleks valitsemisperioodi üle elanud. Aga elu on läinud järjest paremaks ja pärast seda aega on rahva tervis paranenud, noorte suremus õnnetusjuhtumite tõttu vähenenud ja oodatav eluiga pikenenud,“ märkis Ratas.

„Seega tänane olukord on selline, et ainult ühte meist ootab manalatee,“ arvas Ratas.

Oodatav eluiga sõltub paljudest mõjutajatest, olulisemad on keskkond, tervishoiuteenuste kättesaadavus, inimeste elatustase ja terviseteadlikkus. Meeste mõnevõrra lühem oodatav eluiga on ootuspärane, sest nad on riskialtimad. Ilmselt mõjutab seda ka füüsiliselt raskete või tervisele ohtlikumate töökohtade suurem osatähtsus meestel.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

SUUR EESTLASTE PAHEDE UURING: millise käes vaevled/millist naudid Sina?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles