Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Reformierakonna valimisvideo analüüs: Kaja Kallas ootab, et teda tullakse anuma peaministriks

Reformierakonna valimiseelse "šedoovri" kuvatõmmis
jagamist

Lugejakirja poliitikatoimetus võttis kätte ja analüüsis Reformierakonna valimisvideot. Tulime kahele põhilisele järeldusele – reformikad ise ka ei usu Kallase võitu ja Kaja Kallas arvab, et kõik peaksid tulema teda anuma peaministriks.

Nagu kõik teavad, siis on Reformierakonnal tegelikult ainult kaks teemat päevakorras – kuidas kurat pääseda erakonnaga jälle soojale kohale riiki valitsema tagasi ja kuidas saaks selle tüütu Kaja Kallase peaministriks sokutada. Muud teemad seal ümber on lihtsalt suva möla, fugaazzi, tolmu üles keerutamine, mida on neile samuti vaja, et näidata, et neid kotivad ka muud teemad. See tasub ka videot vaadates meelde jätta.

Reformierakonna valimisvideot „Milline peab olema Eesti Peaminister?“ näeb täismahus siit:

Video algab sellise matusemuusika laadse teosega ja ekraanile ilmub suurelt küsimus, et milline peab olema Eesti peaminister.

Kui EKRE valimisvideo on üle minuti aja pikk ja neil on seal aega pikalt pläägutada, siis Reformikate video on ainult 30 sekundit pikk ja seega mingiks juraks aega pole.

On näha, et kuskil reklaamibüroos on keegi end korralikult tühjaks oksendanud või on kellelgi kõht korralikult lahti olnud ja selle tulemuse siis reformierakonnale maha müünud sõnadega nagu neil ikka on (loe hästi kiiresti nagu oleksid amfetamiinilaksu all):

„Teeme selle video sellise hästi popi aga samas viisaka, alguses kohe seome vaataja teemaga ja paneme ekraanile suurelt põhiküsimuse, sest kes siis ei tahaks teada vastust põletavale küsimusele, et milline peab olema peaminister. Pildikeel peab meil olema selline stiilne, tänapäevane, kalamajalik, hipsterlik, maitsekas, kesklinn, ettevõtlus, äri, sport, riik, raha, kiirus, autod, kinnisvara, areng, saate aru küll. Kaameratöö teeme muidugi hüpleva ja kõikuva nagu tänapäeva moodsa kunsti filmid on ja pildi sellise mustvalge ja ainult tekstiosa värvilise, noh erakonna värvides ja siis lõppu paneme nagu maasika tordile – Kaja close-up, onju! Kokku lepitud, davai, okse ekraanile, LÄKS!“.

No ja siis hakkavadki üksteise järel jooksma seal kõikvõimalikud Reformierakonna tuntud ja vähemtuntud tüübid, kes hakkavad lahmima vastuseid sellele küsimusele, et milline peab olema Eesti peaminister.  Osad arvavad, et peab olema tark ja osad ütlevad, et majanduses tugev.

Sõudja Jaanson arvab, et peaminister peab olema meeskonnamängija ja kohe tema järel tuleb Jürgen Ligi, kes ilmselgelt ei viitsinud sellise mõttetu video jaoks isegi mingi uut omadussõna välja mõelda ja kordas siis sama, mis Jaansongi, et meeskonnamängija.

Videosse on sisse pikitud ka paar vimkat – üks on see kui näitleja Katrin Karisma ütleb, et peab olema karismat. HHAHAHAHAHAHAHAAHHHAAAA, no niimoodi võttis see nali põlvedest nõrgaks praegu, kui nutikas ja kaval kalambuur, ROFL, YOLO, hästi hea sõnademäng tõesti no mina küll lähen Kajat kohe valima. Teine vimka on video lõpus, kus ekraanile ilmub Siim Kallas, kes on teatavasti Kaja Kallase isa ja ta ütleb lause: No parem kui mina. Mis kuradi omadus see veel on? Et kui kuulutatakse välja Eesti peaministri töökonkurss, siis peamine tingimus on kohe suurelt kirja – peab olema Siim Kallasest parem! Oeh….

Okei, see selleks, hakkame video lõpuni jõudma. Veelkord tuleb ekraanile see Hindriks, kes viskab veel õhku mingi hästi diibi lause ja siis tulebki selle video parim koht – näidatakse sellist Kaja „Mul nägu peas peeretab aga samal ajal saan vist väikse infarkti oi oi mind filmitakse üritan natuke naeratada ja samas olla tõsine ja tark ja samas kõht on vist väheke lahti aga kannatan klipi lõpuni ära“ Kallast.

Kogu sellest 30 sekundilisest videost jääb ainult üks mulje – kokku on aetud mingi punt reformikaid, kellele on ette visatud mingid märksõnad, mis peaksid justkui Kaja kirjeldama, nad loevad selle kuidagi ette ära ja ei ole kuidagi tunda, et keegi neid ka reaalselt usuks ja siis lõpus näidatakse võidukat Kaja ennast, kes pole ise SÕNAGI enda kohta öelnud ja on TÄPSELT seda nägu, et noh, matsid, piisab teile ju sellest klipist ja nendest sõnadest, et mind ära valida peaministriks, kas pole ää!

Kokkuvõte

Kokkvõttes võib öelda, et aplaus sellele reklaamibüroole, kes suutis sellise asja reformikatele maha müüa. Kaja osas pole muidugi mingit kahtlust  – proua tuli Euroopast tagasi matsirahva juurde valitsema ja on pehmelt öeldud häiritud, et ta peab siin pingutama, et teda peaministriks valitaks. Ta on isegi solvunud, et inimesed ei anu teda peaministriks ja ei kannagi kätel troonile. Mitte mingit muud muljet sellest videost küll ei jää kahjuks.

Hea Lugejakirja lugeja! Anna loo all kommentaarides märku, mida sina Reformierakonna valimisvideost arvad? Järgmine valimisvideo, mida me analüüsime, on Isamaliidu oma. Ja oi oi, oi kui debiilne selle ümber kõik on.

1 kommentaar

  • Rein

    15. nov. 2018 - 08:46

    “Maailm on pasameri. Mina üksik lilleke seal sees.” (Tsitaat Silvia Rannamaa romaanist “Kadri. Kasuema”.)

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles