Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riigikogu: arutame ja analüüsime elektrihinda suveni, mil probleem ise laheneb

Riigikogu tähtsad onud ja tädid arutamas asju. (foto: Riigikogu, Erik Peinar)
jagamist

Täna otsustati riigikogus, et elektrihinna alla toomiseks on parim lahendus see, kui valitsus ja riigikogu arutavad, kaaluvad ja analüüsivad hinnakriisi elektriturul kuni järgmise suveni, mil probleem iseenesest laheneb.

Riigikogus täna toimunud arutelul nenditi ka, et juhul kui tuleb soe kevad, võib kõrge elektrihinna probleem juba ka varem iseenesest kaduda.

Mingit venitamist ei tule

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas tänasel avalikul istungil koos majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga, kuidas täpselt kõrge elektrihinna üle arutlemine, analüüsimine ja kaalumine välja võiks näha seni, kuni probleem ise laheneb.

Näiteks lepiti kokku selles, et majandus- ja taristuminister Taavi Aas hakkab käima riigikogus igal nädalal ja pakkuma iga kord välja lahendusi, mis ei tööta ning siis saab riigikogu, mis niikuinii ei tööta, neid arutleda ja analüüsida.

Täna toimunud arutelul nenditi ka, et juhul kui tuleb soe kevad, võib kõrge elektrihinna probleem juba ka varem iseenesest kaduda ja rohkem ei peagi arutlema, analüüsima ja kaaluma, kuidas elektrihinda alla saada.

Ainuke konkreetne otsus, mis täna riigikogus tehti, oli see, et Eesti Rahvusringhäälingule eraldatakse eelarvest 20 miljonit lisaeurot, et ERR saaks näidata otseülekandeid sellest, kuidas riigikogu elektrihinna üle arutleb.

“Nii tekib igal eestlasel telekat vaadates tunne, et probleemile lahenduse otsimisega tegeletakse aktiivselt. Eraldatud rahast peaks jätkuma ülekanneteks kuni suve alguseni,” lepiti täna riigikogus kokku.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Tapeedimuster

    14. dets. 2021 - 12:46

    Pole meil ju elektriministrit aga on täiesti olemas peldikuminister. Iga minister tegutseb ju ainult oma valdkonnas.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles